Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 46

предпазител за ГРТ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #31

    Re:предпазител за ГРТ

    Цялата тая работа ми звучи несериозно меко казано.

    Цитат Първоначално публикувано от EMI_1
    Ще се опитам да обясня какво правя.
    Проектирам ГРТ на фотоволтаична централа. ***
    Ако бъркам някъде, бих се радвала да ми поправите грешката (до сега не съм проектирала ГРТ).
    Цитат Първоначално публикувано от EMI_1
    Не съм се разсърдила . Прави сте в университета те учат само как да мислиш, не ти дават практически познания, за това съм мн съгласна.
    Захванах се с тази работа и не знам до къде ще я докарам, но щом съм се хванала на хорото мисля да го изиграя до край.
    Видях че един попита каква специалност съм, специалността ми е "Автоматика, информационна и управляваща техника", това което съм учила се различава от това с което се захванах.
    ***
    Първото което е със специалноста която си завършила нямаш право да проектираш електрическа част на електроцентрали това се прави от завършилите електроснабдяване и електрообзавеждане и производните му специалности. Можеш да си проектираш само проекти по специалноста си и то след регистрация при тези http://www.kiip.bg/ Чудя се какъв ще е този инвеститор който е оставил проектирането на нещо ново като материя и отговорно в ръцете на не специалист по материята, без да се обиждаш.
    Срещаш спънка още на избора на защитите, какво ще стане като дойде ред на кабелите, заземителната уредба, мълниезащитата, трафопоста все неща които се учат по електроснабдяване.
    Това че ще ти го проверява специалист после въобще не е оправдание за това че човек може със всичко да се захване каквото му попадне. Би ли искала да те оперира в болницата, травматолог например а не хирург.

    Остави работата на специалистите по въпроса и не се излагай да ходиш да питаш елементарни неща, ако беше казала че ще си сменяш таблото в къщи всички щяха да ти отговорят и теоретично и практически и ситуацията нямаше да е толкова смешна и трагична.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #32

    Re:предпазител за ГРТ

    Цитат Първоначално публикувано от mccoy

    Един колега - инженер по автоматизация (или нещо подобно) гледайки два евро контакта (син и червен) и чудейки се в кой от тях да си включи GSMа , стигна до гениалното заключение че единия е трифазен а другия е ДВУФАЗЕН (щом има 3 дупки).
    Той също е правил подобни проекти в университета
    Сега чакам да го направят началник та да може напълно да прояви своята гениалност.
    Това ме подсети за един мой познат електротехник, който бил запитам от една негова колежка еллабурант дали няма да гръмне нещо ако свържи двата проводника на липсващия ключ за осветлението?

  4. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #33

    Re:предпазител за ГРТ

    Цитат Първоначално публикувано от EMI_1
    Имам един малък проблем с избор на предпазител за ГРТ.
    В ГРТ-то влиза трифазно напрежение с 34 кВ. Попитах един електричар и ми каза, че за такава мощност ми трябва 5х16мм2 проводник и предпазител 63А.
    Искам да науча, как само по мощност този човек сметна колко ампера трябва да ми е предпазителят. Някой ако знае как се смята само по мочност това моля да драсне нещо
    темата тръгна от тук и за жалост шараните клъвнах ме. Що за въпрос е това на проектант?
    Боже пази България от такива проектанти. Или кандидат проектанти.Още не ясен е статуса на Емито да ли е действаш или кандидат проектант.Щото тук във форума има аналогична тема от нея за хидравлика..
    Може да няма връзка,ама тук тя питаше и за българо-турски технически речник...

    Иначе вметката за "с гърдите напред" си остава актуална.../Някой да ми направи проекта/

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #34

    Re:предпазител за ГРТ

    То за това сме на тоя хал щото всеки се занимава с това което не му е работата. Взел, не взел диплома и го уредили някъде на заплата и топло място Във фирмата в която работех преди няколко години 50% от хората не си бяха за местата и се занимаваха с неща които меко казано не разбират. Сами може да се досетите какво беше качеството на работата им, доколкото вършеха някаква работа, но понеже са хора на някой си, я карат така без да се притесняват много.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #35

    Re:предпазител за ГРТ

    Цитат Първоначално публикувано от mil_10
    То за това сме на тоя хал щото всеки се занимава с това което не му е работата. Взел, не взел диплома и го уредили някъде на заплата и топло място Във фирмата в която работех преди няколко години 50% от хората не си бяха за местата и се занимаваха с неща които меко казано не разбират. Сами може да се досетите какво беше качеството на работата им, доколкото вършеха някаква работа, но понеже са хора на някой си, я карат така без да се притесняват много.
    Това важи за държавните фирми или за много глемите частни.В нормална частна фирма никой няма да търпи такива.
    Струва ми се ,че малко прекаляваме с нападките към момичето.Каза ,че не е проеткантка така че може любителски да се блъска с каквото си иска.Дори е похвално че иска да се научи. Не че тук е мястото!

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #36

    Re:предпазител за ГРТ

    Да прав си, така са държавните и частните които си карат още по оная система не искам да нападам колежката, просто обобщавам ситуацията която за жалост е често срещано явление.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    13
    #37

    Re:предпазител за ГРТ

    Каквото и да пишете проектът ми е готов и се оказа, че всичко е ОК.
    Искам само да попитам форумът не е ли е открит за всякакви въпроси? Какво то това, че съм писала за хидравлика и за речници.
    Още един въпрос(питам от чисто любопитство).
    Въпросът за предпазителите ако беше зададен от някакво момче, дали щяхте да реагирате така агресивно?

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #38

    Re:предпазител за ГРТ

    Поздравления, дано и в бъдеще всичко да е ОК.

    Относно последния ти въпрос - нито е агресивно, нито е заяждане от това че пита жена, жалко че така си разбрала нещата.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #39

    Re:предпазител за ГРТ

    Поздравления и от мен!

  12. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #40

    Re:предпазител за ГРТ

    EMI_1
    И как я проектирахте!
    С предпазители или с автоматични прекъсвачи.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #41

    Re:предпазител за ГРТ

    [quote=Еди Това ме подсети за един мой познат електротехник, който бил запитам от една негова колежка еллабурант дали няма да гръмне нещо ако свържи двата проводника на липсващия ключ за осветлението?
    [/quote]
    Никак не е смешно . Продават се вече ключове за 3 проводна мрежа. Знам ли къде ще напъха 2 та проводника.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #42

    Re:предпазител за ГРТ

    Цитат Първоначално публикувано от EMI_1
    Въпросът за предпазителите ако беше зададен от някакво момче, дали щяхте да реагирате така агресивно?
    Аз лично щях да реагирам по-агресивно-на жените им е простено - каквото и да говорим ,трудно пречупвате инженерните науки в съзнанието си. Зубрите,зубрите но малко неща осъзнавате.
    Но мъж ако зададе такъв въпрос - те той е за директен БАН.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #43

    Re:предпазител за ГРТ

    Нищо им няма на жените, познавам няколко инженерки и всичко си им е наред

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    13
    #44

    Re:предпазител за ГРТ

    С автоматични предпазители . Тука взе да става весело

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #45

    Re:предпазител за ГРТ

    Emi -Избора на прекъсвачи, освен по номинален ток ,по други параметри прави ли го?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Предпазител за бойлер
    От spoofer във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 21
    Последно: 17-04-09, 12:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе