Резултати от 1 до 15 от общо 15

Избор на бойлер хоризонтален

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #1

    Избор на бойлер хоризонтален

    Здравейте помогнете ми за избота на бойлер 80л хоризонтален с дясно разположение на регулатора единственото което е че нямам много място и мога да вместя само до Ф 400мм по голям диаметър не мога да поставя
    п.с без значение цената и изолация над 3 см.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #2

    Re:Избор на бойлер хоризонтален

    Явно че имаш проблеми от към пространство. Но помисли много добре преди да сложиш хоризонтален. Ужасно не ефективни са.
    Първо че водата не може да се загрее добре в целия си обем. Нагревателя е от едната страна, а топлата вода се движи нагоре но не и настрани. Когато почнеш да ползваш топла вода поради това, че е много малка разликата(като разстояние) много бързо става смесване на топла и студена и реално нямаш цялото количество гореща вода. Ако си вземеш 80л не го смятай за повече от 50-60.
    Всичко това е на база опита ми с два хоризонтални бойлера.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #3

    Re:Избор на бойлер хоризонтален

    Цитат Първоначално публикувано от drecolli
    Явно че имаш проблеми от към пространство. Но помисли много добре преди да сложиш хоризонтален. Ужасно не ефективни са.
    Първо че водата не може да се загрее добре в целия си обем. Нагревателя е от едната страна, а топлата вода се движи нагоре но не и настрани. Когато почнеш да ползваш топла вода поради това, че е много малка разликата(като разстояние) много бързо става смесване на топла и студена и реално нямаш цялото количество гореща вода. Ако си вземеш 80л не го смятай за повече от 50-60.
    Всичко това е на база опита ми с два хоризонтални бойлера.
    Прав си колега съгласен съм с теб но пространството е ограничено и това ми е единствената опция за това се обръщам за съвет поне малко да е по добър бойлера със дадените параметри

    добре ли е да се насоча към серията OCEAN на елдом въпреки че е Ф 450 мм?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #4

    Re:Избор на бойлер хоризонтален

    В къщи сме с хоризонтален OCEAN емайлиран на Елдом вече 3 години и половина. Проблем с количеството на топлата вода не съм имал, а щом и на жената й стига да се изкъпе, значи всичко е ок. Е, в началото малко мрънкаше, ама посвикна да се плацика по-икономично. Естествено, не е като топла вода от ТЕЦ, ама на мен така ми е по-добре.
    Не е вярно, че нагревателя е от едната страна, дълги са около 1 метър и влизат почти до края на балона. Всъщност на този модел са 2 нагревателя, 2000 и 1200 вата. Аз държа включен постоянно 2 киловатовия, а ако ми потрябва топла вода спешно, включвам и другия нагревател. По- скоро мисля, че недостатък му е разположението на фланеца с нагревателите в центъра /средата/ на водосъдържателя, а не в долната му част. Проблем са и самите нагреватели, цъфват като рози, буквално се разцепват по дължина. Вече ми се случва два пъти, първия път /на втората година/ виках гаранционния сервиз, дойдоха след 3 дни /хич не е приятно без топла вода/, смениха нагревателите. Веднага ревизирах ремонта и установих, че са забравили да закачат зануляването. Е, тези нагреватели, уж медни, издържаха точно 5 !!! месеца, преди да цъфнат! Ядосах се и купих някакви никелирани, уж по-добри, смених си ги сам, заедно с анодната защита и уплътнението на фланеца, казах си, майната й на гаранцията, не ми се седи пак 3 дни без топла вода! За сега, вече осми месец, няма проблем, да чукна на дърво. Като цяло съм доволен, но ако се наложи смяна, съм се замислил за Stiebel Eltron, макар че ми е малко мястото, а те нямат хоризонтални...
    А защо не се поинтересуваш и за Светльо Шишков - http://svetlio-shishkov.business.bg/ - хората са доволни от бойлерите му, а прави и с размери по поръчка. Но и цените му са малко по-високи май...

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #5

    Re:Избор на бойлер хоризонтален

    мерси колега чувал съм го този не че има нещо сложно в правенето на бойлери но смятам да заложа на елдом фирмата е доказа на бългаският и външният пазар и чак толкова нестандартен бойлер не ми трябва по скоро въпроса ми е малък диаметър и голяма дължина удачен ли е хоризонталният бойлер и какви са най оптималните размери
    п.с вкъщи имаме дипломат вертикален работи без грешка но до сега не съм имал хоризонтален и не знам дали ще се справи


    този модел добър ли е ? http://www.technopolis.bg/b2c/detail...507/P11100702/

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #6

    Re:Избор на бойлер хоризонтален

    Ти вече си си го харесал. Аз като ме питат за съвет и почна да им изтъквам качества и предимства на даден модел, моите познати все дърпат към това, което им го е хванало окото от първия път. Затова вече леко отбивам даването на съвети. За твоето желание обаче ще ти дам съвет за предварително обмисляне преди покупката. Имай предвид, че всеки ел.уред рано ли късно се разваля.Няма вечни неща. Много ще те е яд ако при налагане на смяна на нагревателя се окаже, че нямаш място от към страната на фланеца за да извършиш операцията-стената се окаже твърде близо. Тогава се налага демонтирането на целия бойлер. Не че е невъзможно, но си е неприятно.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #7

    Re:Избор на бойлер хоризонтален

    Цитат Първоначално публикувано от izashev
    Ти вече си си го харесал. Аз като ме питат за съвет и почна да им изтъквам качества и предимства на даден модел, моите познати все дърпат към това, което им го е хванало окото от първия път. Затова вече леко отбивам даването на съвети. За твоето желание обаче ще ти дам съвет за предварително обмисляне преди покупката. Имай предвид, че всеки ел.уред рано ли късно се разваля.Няма вечни неща. Много ще те е яд ако при налагане на смяна на нагревателя се окаже, че нямаш място от към страната на фланеца за да извършиш операцията-стената се окаже твърде близо. Тогава се налага демонтирането на целия бойлер. Не че е невъзможно, но си е неприятно.
    Мерси си колега разбрах идеята ти ще се съобразя с нея
    п.с Този модел не съм си го избрал за това искам някой да даде съвет за хоризонталните малка ми е банята за това съм се спрял на ф385мм и от дясно ми е всичко тръби ток гледах каталога на Stibel Eltron , AEG техните хоризонтални са на ф 470-480мм и не са с изводи от дясно а от ляво, също забелязах че дават по малко вода с температура 40 градуса на хоризонталните от колкото на същият обем вертикални

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #8

    Re:Избор на бойлер хоризонтален

    Точно с такъв съм и не съм доволен. Много бързо свършва водата. Проблем му е смесването. Бих ти препоръчал вертикален с кръгов фланец да можеш да го преработиш, както бяха преди години или проточен.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #9

    Re:Избор на бойлер хоризонтален

    Цитат Първоначално публикувано от vankoto
    Точно с такъв съм и не съм доволен. Много бързо свършва водата. Проблем му е смесването. Бих ти препоръчал вертикален с кръгов фланец да можеш да го преработиш, както бяха преди години или проточен.
    Вертикален не мога да поставя както и хубав проточен (инсталацията няма да изкара много)Можеш ли да обясниш след като си със същият бойлер до колко се загрява водата за колко време свършава и веднага ли потича студена вода или леко топла колко KW е 2 или 3 KW ?

    п.с Имам питане и за монтажа ще се монтира на тухлена тънка стена( четворка наредена вертикално )от страната на бойлера е изцяло с плочки имали нещо по особено при монтирането на такава стена?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #10

    Re:Избор на бойлер хоризонтален

    Според мен монтажа трябва да е с шпилки и планки през стената, ако е тухла, още повече куха четворка, за да няма сакатлък. все пак пълен е над 100 кг. Навремето и аз си мислех да монтирам бойлера на тухлена стена /плътни тухли единички/, но се оказа, че ако го доближа максимално до тавана, ще мога да използвам стоманобетоновия трегер под плочата. Закачих го с едни баяти дюбели в бетона с гайки и няма проблеми никакви.

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #11

    Re:Избор на бойлер хоризонтален

    Имам монтиран 50-литров, хоризонтален. Стига за един човек - свиква се.
    Просто се включва час преди къпане за всеки къпещ се. Нямам никакви оплаквания.
    Разбира се, че вече нощната енергия не е енергоспестяваща!!
    Пробвах и се отказах от нощното включване. Ползваме го като полу-проточен
    когато ти трябва за къпане - чакаш 1 час и - готово!
    Преди ползвах 80 литра вертикален и го включвахме само на нощна - ами не е добра идея!!!
    Сега плащам по-малко. И жената мисли така !!!

    //за няколко часа няма никаква разлика в охлаждането на вертикалния и хоризонталния!
    но не чакай дни де............


    За монтажа - шпилка през цялата стена и планка от другата!
    Никакви дюбели и ала-бала.....Виж- ако нямаш достъп до другата стая/коридор....си е проблем.
    Но пак бих питал комшиите - не ми харесва бойлер с дюбели!!!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #12

    Re:Избор на бойлер хоризонтален

    Ето една обзорна статия за българските бойлери:
    http://www.otoplenie.eu/php/statiq.html?id=292

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #13

    Re:Избор на бойлер хоризонтален

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Вертикален не мога да поставя както и хубав проточен (инсталацията няма да изкара много)Можеш ли да обясниш след като си със същият бойлер до колко се загрява водата за колко време свършава и веднага ли потича студена вода или леко топла колко KW е 2 или 3 KW ?

    п.с Имам питане и за монтажа ще се монтира на тухлена тънка стена( четворка наредена вертикално )от страната на бойлера е изцяло с плочки имали нещо по особено при монтирането на такава стена?
    Загрявам на макс. Ползвам нощна и през деня се дозагрява непосредствено преди къпане. Моя е 2кв. и бавно загрява. Монтирал съм го със шпилки само горе и подложки долу на 24см зид стара тухла. Водата се ползва икономично и пак свършва бързо. Преди бях с вертикален с правена шапка над нагревателя и входящата вода, както и затапване на входящата и направа на странични отвори и бях много доволен. Редовно го проверявам за варовик, но не той е проблема му. Просто не е изработен/сметнат правилно.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    68
    #14

    Re:Избор на бойлер хоризонтален

    Нашият бойлер е на тавана, който е доволно нисък. За да мога да ползвам вертикален бойлер колко място трябва да имам под него, за да може да се обслужва (смяна на нагревател, почистване и т.н.)? Става въпрос за 120л. Или да се ориентирам към 150л, които стоят на земята?

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #15

    Re:Избор на бойлер хоризонтален

    колега прочети заглавието на тема-та и тогава пиши

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на нов бойлер?
    От shanto във форум Бяла техника
    Отговори: 41
    Последно: 23-01-24, 10:01
  2. Отговори: 73
    Последно: 29-12-15, 22:52
  3. Отговори: 0
    Последно: 07-02-15, 21:24
  4. бойлер - вертикален или хоризонтален
    От ivodor69 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-08, 22:49
  5. Избор на бойлер?
    От saint056a във форум Бяла техника
    Отговори: 25
    Последно: 05-08-08, 17:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе