Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

Избор на нов бойлер?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #1

    Избор на нов бойлер?

    Здравейте, дойде време да се закупува нов бойлер и след като изчетох цялата тема се спрях на няколко възможности:
    1.Stiebel Eltron oбемен бойлер PSH COMFORT UNIVERSAL
    2.AEG oбемен бойлер EWH COMFORT UNIVERSAL
    3.Fagor CB - 100L
    4.ELDOM 72426H
    Препоръчайте ми някой от тези четирите, като се абстрахирате от фактора цена, тоест най-ефтин от тях.Старият ми бойлер беше със серпентина за връзване към парното, но забелязах,че натрупва варовик освен около нагревателя и около серпентината, затова сега се колебая дали да взема бойлер със серпентина или без серпентина.Водата при нас е доста варовита.Също така не ми е ясно дали моделът на ELDOM е твърдо 3 kw или има възможност да се пуска и на по-малка мощност с цел по-малко натоварване на мрежата и по-малко отлагане на варовик?
    Този пост е редактиран от shanto; 24-12-13 в 19:38.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #2

    Отговор: Избор на нов бойлер?

    елдомския - ще можеш да си го програмираш да ползваш нощна тарифа +това е 120 литра.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    52
    #3

    Отговор: Избор на нов бойлер?

    Аз ползвам този Бойлер Ariston SHAPE ECO 80 V - Търговска верига "Зора" , има опция еко тя запаметява, кога горе долу ползваш топла вода и тогава затопля повечко. Например при нас вечер когато се къпем е затоплил на 60,70C през другото време я поддържа на 50C. Титановия съдържател не позволява натрупването на варовик.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #4

    Отговор: Избор на нов бойлер?

    мда то точно това му е "хубавото" ,варовика пада долу около реотана и честита сработила термичка т.е. за чистене след 2-3г .. бойлер - възможно най евтин .. колкото изкара и следващия .. Теси примерно изкарват 7-8г и после просто го хвърлям и си купувам нов за 150 лв

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    21
    #5

    Отговор: Избор на нов бойлер?

    Весели празници! Бих избрал наръждаемия Елдом, но по добре на по-малко от половин цена обикновен Елдом или Теси. Така или иначе ще ги сменяш през 5 години колкото и да са нахвалени.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Отговор: Избор на нов бойлер?

    shanto, виж и бойлерите на Gorenje.

  8.  
     
  9. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #7

    Отговор: Избор на нов бойлер?

    Любопитно ми е защо почти всички предлагате да взема ELDOM? Защото е най-качествено изработен или защото най-малко пари ще дам, ако взема Stiebel Eltron-a или AEG-то пак ли трябва да ги сменя след 5 години или те са по-качествени и ще издържат повече? И един също така важен въпрос - ELDOM само на 3kw мощност ли може да се пуска или има възможност да се включва и на по-ниска мощностс цел по-малко натоварване на мрежата и по-малко отлагане на варовик?Искам да си съставя мнение за покупката на бойлера не на базата на най-ниска цена или най-малко пари за определен срок.Може наистина ELDOM-а да е най-добрия избор, обаче ЗАЩО?

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #8

    Отговор: Избор на нов бойлер?

    при другите плащаш за марката .. вътре не е кой знае какво по различно .. отделно за тия скъпите вносни няма части

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: Избор на нов бойлер?

    Истината е че Елдом имаха относително прилична продукция преди 15 години и препоръчваме бойлерите им по-скоро по инерция. В момента пазара е сегментиран на боклуци и скъпарски бойлери /като високата цена не винаги е гаранция за качество и дълговечност/. Поради това, нормалното потребителско поведение е - да се купи нещо, с идеята да се подмени след 5 /максимум/ години.

  12. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #10

    Отговор: Избор на нов бойлер?

    А по отношение на това дали наличието на серпентина ускорява натрупването на варовик - в смисъл по-добре със серпентина или без серпентина за затопляне от локално парно?
    Също така първите три предложения са със сух нагревател, а ЕЛДОМ-a е със потопяем нагревател.Четох,че сухият нагревател е по-добре от потопяемия - прави по-малко отлагания на варовик и по лесно се сменя.
    Тук намерих един модел на ELDOM със сух нагревател - 2x1000w.Какво ви е мнението за него?
    Този пост е редактиран от shanto; 24-12-13 в 18:53.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    52
    #11

    Отговор: Избор на нов бойлер?

    Моя сам го купил по препоръка на приятел, който продава отоплителна техника в този магазин Топломаркет - Продукти , той лично ползва Ariston . Теси , Топломаркет - Продукти го купих преди 3 години и го ползвахме едно лято на другото протече, като се чух със сервиза ми казаха че се бил спукал и това гаранцията не го поема, Преди Аристона имахме Елдом стария варненския на 4-тата година замина, сегашните елдоми са правени в Китай. В България няма производство на бойлери. И Аристона е Китайски но поне поръчан от Италианци. А за по скъпите който гледаш нямам инфо.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    21
    #12

    Отговор: Избор на нов бойлер?

    Виж тази анкета https://forum.setcombg.com/%D0%B1%D1...%D1%8F-16.html Вчера ми умря Елдома точно на 5 години и днес отидох и купих същия с надеждата, че поне ще използвам някой чарк от стария.

  16. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #13

    Отговор: Избор на нов бойлер?

    Аз много четох,много умувах...бях се насочил към Стибел или АЕГ,но ме разубедиха,защото сервиза им в БГ бил под всякаква критика!Реално,"АЕГ" си е Стибел,ама правен в Словакия!Скоро ми монтираха Едеса,от тия с повечкото електроника.За сега е супер,няма пукане,няма...абе никакъв шум!/Сравнявам с едно ново ТЕСИ за 170-180лв.../Явно има отлична изолация,на четвърти ден водата е топла/е,не вряла де/....Знам,че е рано за обобщаване,но картинката до този момент е отлична!..Ще го видим във времето!

  17. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #14

    Отговор: Избор на нов бойлер?

    Има ли 100л Edesa със серпентина за парно? Между Edesa и Fagor кой е по-добрият избор?
    Този пост е редактиран от shanto; 24-12-13 в 23:08.

  18. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #15

    Отговор: Избор на нов бойлер?

    За серпентината не знам,не съм се интересувал,а колкото до разлика между Фагор и Едеса,според мене няма,или ако има ще е нещо незначително!Тъй като е нов все още,го разглеждам и следя с интерес.Миналата година взех един проточен Стибел от Словакия,той сега е на вилата.Кандърдисваха ме,че няма да има достатъчно дебит на топла вода и то тука ,хора от форума!Ама аз не слушам, а те се оказаха прави!Зимата не е достатъчно комфортен за къпане,но това е друга тема.Та ,сравнявам им покритието,външното-Едесата блести,испанците са го пипнали отлично,но най важното е,че няма никакъв шум при нагряване,няма пукане.....Мисля,че изолацията е отлична!За моделите,влез на страницата на Фагор бг,там ще се ориентираш най добре!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на бойлер хоризонтален
    От ilia1984 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 14-04-11, 18:32
  2. Избор на бойлер за около 200лв
    От stn във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 04-04-11, 18:25
  3. Избор на бойлер?
    От saint056a във форум Бяла техника
    Отговори: 25
    Последно: 05-08-08, 18:14
  4. Какъв избор на бойлер да направя?
    От stennnly във форум Бяла техника
    Отговори: 16
    Последно: 03-07-08, 00:09
  5. Помощ при избор на бойлер
    От Nic във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-06-06, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе