Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Избор на бойлер?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #1

    Избор на бойлер?

    Предстои ми покупка на 150-200 литров бойлер.
    Видях на ЕЛДОМ инвест 200 литров бойлер
    http://www.eldominvest.com/?81&02&9640
    последния най отдолу който е неръждавейката
    та питах в една фирма за него и ми казаха че били с много тънка ламарина и много проблеми създавали с протичане и други такива и ме навиват за емайлиран.
    но пък сякаш си мисля че все пак неръждавейката е по хубав
    Та някой може ли да каже как са неръждавейкие на ЕЛДОМ ИНВЕСТ тези новите модели, или някаква тяхна алтернатива?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,741
    #2

    Re: Избор на бойлер?

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    Предстои ми покупка на 150-200 литров бойлер.
    Видях на ЕЛДОМ инвест 200 литров бойлер
    http://www.eldominvest.com/?81&02&9640
    последния най отдолу който е неръждавейката
    та питах в една фирма за него и ми казаха че били с много тънка ламарина и много проблеми създавали с протичане и други такива и ме навиват за емайлиран.
    но пък сякаш си мисля че все пак неръждавейката е по хубав
    Значи ставаме двама които предпочитат неръждавейката

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #3

    Re: Избор на бойлер?

    значи да не се притеснявам че неръждавеката бойлерите били с "тънка" ламарина?
    това ли е твоето мнение
    имал ли си вземане даване с тези неръждавейки на ЕЛДОМ ИНВЕСТ

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,741
    #4

    Re: Избор на бойлер?

    Не съм имал скоро взимане даване с инокса на Елдоминвест.Гледам на сайта им дават 10г гаранция за инокса,а 5г за емайлирания.Предполагам че това е достатъчно красноречиво.

  6. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #5

    Re: Избор на бойлер?

    @saint056a има един проблем при неръждавейките, но той е свързан с варовитостта на водата. Има райони като Елин Пелин където е по-добре да се ползва емайлиран бойлер. Бойлерите на Варна се изнасят в чужбина и имат всички необходими сертификати, така че това с тънката ламарина не важи!

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,741
    #6

    Re: Избор на бойлер?

    Няма вариант при който емайлиран водосъдържател да има предимство спрямо неръждаемия и то по-абсолютно всички параметри.Без значение каква е твърдостта на водата.

  8.  
     
  9. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #7

    Re: Избор на бойлер?

    @badr Попитах колежката ми която се занимава с бойлери вече 4год. Тя е дилър и се е сблъсквала с всякакви проблеми при бойлерите. Мисля че просто трябва да й се довериш по този въпрос.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #8

    Re: Избор на бойлер?

    Ами намирам се в Бургас Pit
    водата нямам представа каква е

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,741
    #9

    Re: Избор на бойлер?

    Цитат Първоначално публикувано от Pit
    @badr Попитах колежката ми която се занимава с бойлери вече 4год. Тя е дилър и се е сблъсквала с всякакви проблеми при бойлерите. Мисля че просто трябва да й се довериш по този въпрос.
    Благодаря за питието.Само бих добавил,че се занимавам професионално с битова техника и хл.техника над 15г.И съм се сблъсквал с всички възможни проблеми при бойлерите.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #10

    Re: Избор на бойлер?

    Здравейте,
    наскоро ремонтирвах домашния бойлер, балон от неръждавейка - сменен преди около 10 години. Сменях фланец и нагревател и част от проводниците. Бойлера е на около 20- 25 години. Външно ламарините са поизгнили, но водосъдържателя е като нов въпреки че извадих поне 5 кг варовик отвътре.

    Ремонта на бойлер е голяма мъка , цял ден отне, така че ако парите не са проблем моето мнение е евтин емайлиран болер и ако протече отива на боклука директно, като се спестява времето и ядовете за ремонтирането на стария със скъп водисъдържател от неръждаема стомана.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    8
    #11

    Re: Избор на бойлер?

    Бургас.
    Купих си ЕЛДОМ - вече е на една година.
    Случва се следната случка с него:
    монтиран е в тоалетната,с меки връзки - ползва се само за кухнята.Боилера е 80л емаилиран.
    След няколко дни /след като го ползвам/ жената доиде и ми каза:
    Трябва ли тръбите на боилера да се мърдат?.Нали знаеш когато пускаш водата тои скърца и се мърдат?!
    -"Да"- /отговорих аз./ Така трябва да е меките връзки се мърдат.
    -Не каза тя, не меките връзки!
    -А кое?!
    -Ами тези дето излизат от боилера?!
    Аз бях направо смаян......
    Отидох в тоалетната ,хванах крана погледнах тръбите и пуснах водата, случи се следното:
    Тръбите се отеместват докато тече водата видимо с около 1 сантиметър към стената, после като спра водата пак така бавно се изправят....
    Не можех да повярявам 80л обикновен емаилиран боилер от тези с 5 години гаранция?
    навъртех сигорно поне 30минути междуградски наи накрая един от сервиза на елдом гр.Варна ми каза че това е невъзможно?!
    Това му бяха думите - аз му казах ако иска да доиде и да види - впрочем никои не повярва, но е така....
    Така е и в момента...
    има още 4 години...
    Дано ги изкара щото веднъж вече от защита на потребителитя /с тяхно съдеиствие/ ми върнаха пари /680лв/ в брои......
    Какво говори това? -
    1Скапан сервиз , как може да не знаят че съществува такъв проблем?
    2Скапан боилер-тънак водосъдържател, които може да пробие всеки момент...
    В банята имаме на матев - пак с меки връзки.... На 15 години боилер
    Че и в момента когато купувах елдома,Матев беше с 30лв по ефтин -така че препоръката ми е:
    Бойкот на ЕЛДОМИНВЕСТ!

  14.  
     
  15. SAGE
    Guest
    #12

    Re: Избор на бойлер?

    @dsnakov, да не са опънати(обтегнати) много меките връзки. Аз имах подобен проблем, но при мен меките връзки бяха малко по-дълги от нужното, но при пускане на водата те се опъваха като струни , затова ги махнах и ги смених с други по-дълги.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #13

    Re: Избор на бойлер?

    Бойлерът ми е 80 л. неръждавейка, но от тези, които са по ниски а по тумбести. Тръбите - обикновени поцинковани при нагряване също се отместват т.е. деформира се водосъдържателя. След пускането на топлата вода се връщат в първоначалното си положение. Когато загрява тялото започва да пука т.е. деформира се. Манометъра ми е до 6 бара и се обръща до репера на нулата значи е повече от 8 бара. Свикнал съм му пък и е вече на 3 год. Не смятам че има нужда от безпокойство, просто са тънки стените на днешните бойлери. Затова разчитам, че е от неръждавейка.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    34
    #14

    Re: Избор на бойлер?

    Здрасти badr, предстои ми покупка на 100 литров бойлер. Спрял съм се на Tesy, хоризонтален. Добър ли е избъра ми, очаквам мнение и съвет.
    Благодаря предварително.

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,741
    #15

    Re: Избор на бойлер?

    Tesy е добър избор,но хоризонталния бойлер не е.В тази тема може да прочетеш повече http://forum.setcom.bg/index.php/topic,25433.0.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на нов бойлер?
    От shanto във форум Бяла техника
    Отговори: 41
    Последно: 23-01-24, 11:01
  2. Избор на бойлер хоризонтален
    От ilia1984 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 14-04-11, 18:32
  3. Избор на бойлер за около 200лв
    От stn във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 04-04-11, 18:25
  4. Какъв избор на бойлер да направя?
    От stennnly във форум Бяла техника
    Отговори: 16
    Последно: 03-07-08, 00:09
  5. Помощ при избор на бойлер
    От Nic във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-06-06, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе