Резултати от 1 до 3 от общо 3

Проблем с циркулационна помпа Grundfos COMFORT и бойлер TESY

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    4
    #1

    Question Проблем с циркулационна помпа Grundfos COMFORT и бойлер TESY

    Здравейте,

    Имам монтиран комбиниран бойлер TESY с две серпентини като малката е свързана с газов котел, а голямата серпрнтина ще се свърже в последствие със соларна система (все още не съм я закупил). Тъй като къщата е голяма имам монтирана и циркулационна помпа за рециркулация на горещата вода Grundfos COMFORT с температурен датчик. Проблемът е следния: тъй като датчика на помпата постоянно отчита спадове в температурата то тя се включва и смесва топлата вода в горната част на бойлера със студената отдолу, но тъй като студената е много повече от топлата то бойлера ми изстива много бързо (с 200л бойлер трудно се къпем двама души един след друг). Ако пък изключа пoмпата чакам по 1 минута да дойде топлата вода в отдалечените точки.

    Въпросът ми е дали може да се измисли някакъв байпас, посредством който да мога да пусна топла вода от котела на двете серпентини, когато това ми е нужно (Декември, Януари и Февруари), а през другото време да прекъсвам байпаса и да ползвам котел на малката серпентина и солар на голямата)?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #2

    Отговор: Проблем с циркулационна помпа Grundfos COMFORT и бойлер TESY

    Как е свързана рецирцулацията на този бойлер. Какво значи "смесва топлата вода в горната част на бойлера със студената отдолу". Къде е това отдолу, като при Теси профилайн бойлерите с две серпентини извода за рециркулация се нами ра между изводите на горната серпентина. Изобщо не е долу, даже е доста нагоре.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Проблем с циркулационна помпа Grundfos COMFORT и бойлер TESY

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Как е свързана рецирцулацията на този бойлер. Какво значи "смесва топлата вода в горната част на бойлера със студената отдолу". Къде е това отдолу, като при Теси профилайн бойлерите с две серпентини извода за рециркулация се нами ра между изводите на горната серпентина. Изобщо не е долу, даже е доста нагоре.
    Циркулационната помпа е поставена в края на тръбата за рециркулация на 20 см преди извода за рециркулация на бойлера. Извода за рециркулация действително е между двете серпентини, но топлата вода отгоре се смесва със студената именно заради постоянно работещата циркулационна помпа (тръбния път на топлата вода е доста дълъг). Знам, че щом се свърже слънчев колектор нещата ще се нормализират, но все пак искам да има възможност да загрявам целия обем на бойлера (посредством двете серпентини) и само на газ, когато това е необходимо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смяна на лагер на циркулационна помпа.
    От speka във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 14-05-14, 23:42
  2. Продавам циркулационна помпа 220-380v
    От energo888 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-09-13, 16:08
  3. Проточен бойлер Tesy Platinum
    От vtdy във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 09-09-12, 16:20
  4. UPS и работи ли с него помпа за парно Grundfos
    От zla gad във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 15:38
  5. Протоен бойлер TESY - ел. безопасност
    От akcioner във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 27-05-09, 07:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе