Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Какъв 15 литров бойлер да си купя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #16

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    .......Е,поне ще знаеш качествата на Теси и ще имаш едно наум за в бъдеще!По принцип тези малките бойлерчета са доста капризни,добри в този сегмент се оцертават Аристон,ама и те май са започнали да произвеждат в Китай и още не се знае как ще я докарат на качество!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #17

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    Цитат Първоначално публикувано от iwoto
    И аз дота време умувах какъв бойлер да взема , та накрая взех миялка за 350 лв и си реших проблема
    Ако мислиш,че с наличие на миялка не ти трябва топла вода в кухнята се лъжеш;явно ти е кротка жената.
    Цитат Първоначално публикувано от slovaka
    .......Е,поне ще знаеш качествата на Теси и ще имаш едно наум за в бъдеще!По принцип тези малките бойлерчета са доста капризни,добри в този сегмент се оцертават Аристон,ама и те май са започнали да произвеждат в Китай и още не се знае как ще я докарат на качество!
    Аз пък да оплюя по-евтините Аристон,скъпите модели може и да са добри.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    23
    #18

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    При оставянето на бойлера в сервиза и описването на проблемите с него техниците направиха следното предположение - било ми силно налягането на водата и това водело до по-усилени и по-чести течове на вода от бойлера и следователно нещо се е объркала та най-вероятно му сработила защитата от прегряване. Сега ще го гледат и тестват на някаква тестова система при тях и ще звъннат да кажат какво точно му е. Ако било поради по-високото налягане във ВИК системата трябвало да се сложи някакъв редуктор или нещо такова. Чесно казано не ги разбрах. До сега проблеми с налягането не сме имали, ама знам ми ги тези от ВИК какво правят! Често се пукат водопроводни тръби по нашата улица и съседните ни улици

  5. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #19

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    Термозащита задейства при превишаване на допустимата температура на уреда, а не от по високото налягане на водата.
    Замотали са те с оправдание. Нормална практика.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    23
    #20

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    Понеже така и не ми звъннаха днес отидох да видя какво става с бойлера ми. Казаха ми, че била изключила защитата му и че си работи нормално. А най-вероятно при мен налягането на водата било много силно и затова изтичала повече вода от него. Съветват ме да си купя някакъв клапан регулатор за 20 лева и да си го монтирам преди батерията на бойлера. А самата батерия изобщо не ми я поискаха да я гледат, казаха ми да си я връщам, не им трябвала.

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #21

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    gkolarov
    Заставаш на портала на Фикосота. Който и от работниците да питаш ще ти кажат едно: Нашата продукция е най калпава!
    Очаквай още проблеми!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    23
    #22

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    Добре де, тази тема я пуснах още преди да го купя това л@!но, защо не ми казахте тогава, че е л@!но ? Щях да купя нещо друго

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #23

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    .....Без да се обиждаш,но човек първо сяда на кенефа,пък ...после си бърше задника!...А ти що бърза толкова?Аз преди да купя климатици за близо пет бона ,една година питах и разпитвах,че се и изпокарах макар и задочно с маса хора тука,особено с любителите на антиквариата/климатици втора ръка/!!.....Моя съвет,ако ти направи пак номер,зафучи го през прозореца ,все пак не са хиляди,купи си нещо по квалитетно и...си свиркай!Успех с уговорката,че това е личното ми мнение и то не следва да ангажира никого!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    23
    #24

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    не се обиждам, просто понеже не ги разбирам тези бойлери четох в нета и реших да се допитам до вас в този форум като хора , които биха ми дали съвет. Не че 150лв са супер много и непосилна за мен сума, но когато са хвърлени на вятъра не е добре, все пак не ги копаем парите, а си ги изработваме с кърповски труд. Един вид е като подигравка с труда ти когато някой (Tesi) ти прахоса така парите.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    37
    #25

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    Човек казвам ти като човек с опит с над 100 бойлера купи си на шишков най малко проблеми имат и за ревизия не са скъпи , да като изолация са слаби , но предпочитам да си купя вата и да я натъпча в кожуха на бойлера от колкото да ми протича през седмица и да ми се оправдават с ВиК инсталацията , моя бойлер е на 18 години Нямам проблеми с него

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #26

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    ....Не знам,за мен електроуреди от Шумен ми звучи като автомобили от ...Ловеч!Изобщо,какви традиции имаме в производството на електроуреди,че да очакваме насреща и исканото качество!?....Теси,меси ,Шишков или клечков....все тая!.....Просто за следващия път,човека ще има едно на ум!......

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    23
    #27

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    Взех ме го от сервиза, взехме и този клапан за регулиране на налягането и го монтирахме точно преди смесителната батерия на бойлера. За сега се държи добре. В сервиза бяха големи льохмани, нз, може би защото е провинциален сервиз или може би защото те просто са си такива, но отидох при шефа им и си поговорихме. Уверява ме, че нямало да има повече проблеми с бойлера, но и не казва какво му е било, твърдят че нищо му нямало. Та така. На шишков бойлерите ги гледах , ама егати цените дето вадят - почти двойни и гаранциите им а малки, докато на влдом, дипломат и теси са по 5 години пълна гаранция.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    23
    #28

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    Мдааа, пак прави мизерии, и пак същите: Като е пуснат да загрява водата и е оставен примерно цял ден да стои включен на загряване, но не се ползва - на работа сме и искаме като се приберем да има топла вода, и като отвием крана за топлата вода на смесителната му батерия (тя си е комплект с него) чакаме по една минута някъде докато излезе някаква вода от чучура на батерията !!!!! Иначе бачка говедото му с говедо. Чудя се технологията му ли не е на ред (моделите които не са под налягане) или просто е куца бройка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Бойлер. Колко литров?
    От CALL-151 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 25
    Последно: 02-01-20, 20:02
  2. Колко панели трябват за 160 литров бойлер?
    От ivandexxaivan във форум Други начини за отопление
    Отговори: 32
    Последно: 16-01-12, 15:26
  3. Въпрос за монтаж на 120 литров вертикален бойлер Дипломат
    От ivodor69 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 16-03-09, 15:02
  4. Въпрос за 10 литров бойлер
    От fiuri във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 21-02-08, 19:27
  5. 80 или 100 литров бойлер
    От Alvarez във форум Бяла техника
    Отговори: 19
    Последно: 16-06-07, 05:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе