Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Какъв 15 литров бойлер да си купя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    23
    #1

    Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    Здравейте, бихте ли ме насочили какъв 15 литров бойлер да си купя. Ще се ползва в кухнята за топла вода за съдовете. Над самата мивка има много пространство и там ще го закача за стената. Не е нужно да нагрява бързо, по-добре да е икономичен, ще се пуска предимно на нощна тарифа. Бързонагреваемите не ми вършат работа защото от една страна имаме много солен опит с три такива, а и от време на време температурите в помещението падат под нула градуса, рядко е, но се случва.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    37
    #2

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    Баси съдовете ти на цяла казарма ли ще миеш 5 литра стигат за тая цел , моя е такъв , но няма и лошо по-голям щом имаш желание и не ти пречи ,че ще се вижда Вземи на Шишков , добри са

  4. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #3

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    Гледай да е отворена система, а не под налягане.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #4

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    Шишков добре ги прави неръждавейките обаче така икономисва от изолацията че не е истина.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    23
    #5

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    За сега съм се спрял на този : http://www.technopolis.bg/b2c/detail...790/P11100701/Проточен-бойлер-TESY-GCA-10-15-SRCМ че си е с батерията и монтажа му ще ми е най-лесен - само го закачам за стената. Пише и че не е под налягане. Само не можах да се ориентирам има ли с него токов кабел или трябва да взимам отделно, което може би е по-добрия вариант за да си го направя колкото дълъг искам.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    2
    #6

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    икономичен едвали 10 л 2киловата 136 лева нормален елдом или теси кара около 3 години нагревателя зависи от твардоста на водата

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    23
    #7

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    Не ми се иска да е елдом инвест, сегашният ни 80 литров бойлер дето е с 5 години пълна гаранция точно на първта година протече, вярно смениха го, ама това ли им е качеството в крайна сметка? Този последният теси дето е с монтирана към него батерия е от отворен тип, не под налягане (каквото и да означава това в сравнение с нормалния бойлер) и е 1.5 киловата. Гледах ги на Слави Шишков бойлерите, ама са е%б%ти цените

  10. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #8

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    Цитат Първоначално публикувано от gkolarov
    Този последният теси дето е с монтирана към него батерия е от отворен тип, не под налягане (каквото и да означава това в сравнение с нормалния бойлер)
    Ами означава, че ако е под налягане, то спирателния кран е след бойлера - т.е това е смесителя на бойлера и той е под налягане от водопроводната мрежа. Ако се пробие някъде, тази вода ще ти залее цялата кухня или помещение където се намира бойлера (особено ако е под мивка в шкаф). Ако бойлера не е под налягане, то това означава, че смесителната му батерия е на вход в бойлера и той ако се пробие по някаква причина, най-много да изтече водата, която е в него само - 5-10л. колкото е обема му. А пробиване на бойлер, който не е под налягане е много по-рядко явление. Той не може и да „гръмне“ от нялагане, защото е на принципа на чайник, просто ще си изври водата и ще изгори нагревателя.

  11. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #9

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    аз си купих на теси 10л 120лв не е проточен и стои под мивката
    не над нея, ако нямаш шкаф ще бъде грозно - тръби, бойлер...

    честно да ти кажа мисля, че тези малките бойлерчета
    харчат повече от калориферите едно време :-))
    аз го държа на преди II от I до III степени

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    23
    #10

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    А има ли проблем ако на обикновен 80 литров бойлер му спра входящата вода, примерно ако ме няма няколко седмици, за всеки случай да не е под налягане? Питам, защото веднъж спираха и пускаха водата няколко дена подред многократно и прокапа вентила на бойлера, предполагам, че му е дошло по-голямо налягане.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #11

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    Здравейте
    Защо не помислиш на варианта газово проточно котле за топла вода само,знаеш ли колко е икономичен?
    Стига да имаш място.Ако е само за кухнята с една газ.бутилка ще искараш 2 месеца

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    23
    #12

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    За лош късмет две седмици след като го монтирах и го подкарах отказа ! Ето този е бойлера:
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...5790&scenario=

    Не знам какъв му е зора, монтирах го както е по ръководството му, тръгна си и си работеше нормарно! Вчера се прибирам и гледам не му светят лампите, а го бях оставил на втора степен включен. Проверих, че има ток в контакта. Врътнах му кранчето и ми се наложи да изчакам повече от нормалното за да потече вода от червеното кранче, а когато потече беше студена. Пробвах да го включа, но пак не се включи. Огледах за течове - няма, всички тръби и маркучи са си добре захваната и са сухи. През времето, когато работи ми направи впечатление, че понякога не просто прокапва от самия чучур на батерията, а си протича, но нали това било нормално?

  16. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #13

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    Най вероятно по някаква причина му е изключила термичната защита.Този уред нормално е с петгодишна гаранция.
    Прочети внимателно упътването дали ако го отвориш ти,после ще ти признаят гаранцията.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #14

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    И аз дота време умувах какъв бойлер да взема , та накрая взех миялка за 350 лв и си реших проблема

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    23
    #15

    Re:Какъв 15 литров бойлер да си купя?

    ще го нося в сервиза да си се оправят, то бива, бива, ама на седмици е само !!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлер. Колко литров?
    От CALL-151 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 25
    Последно: 02-01-20, 20:02
  2. Колко панели трябват за 160 литров бойлер?
    От ivandexxaivan във форум Други начини за отопление
    Отговори: 32
    Последно: 16-01-12, 15:26
  3. Въпрос за монтаж на 120 литров вертикален бойлер Дипломат
    От ivodor69 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 16-03-09, 15:02
  4. Въпрос за 10 литров бойлер
    От fiuri във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 21-02-08, 19:27
  5. 80 или 100 литров бойлер
    От Alvarez във форум Бяла техника
    Отговори: 19
    Последно: 16-06-07, 05:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе