Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 85
Like Tree1Одобрявам

СОТ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #1

    СОТ

    Здравейте,

    Искам да сложа СОТ в малко апартаментче, но нещата са ми доста неясни относно изграждането на системата и избора на охранителна фирма.

    И така:

    В момента СОТ 161 предлагат следната промоция: Безплатна техника, като се предплащат съответно такси за 1 година *25,80 лв = 309,6 лв + 168 лв за включване, монтаж, обучение и материали. В таксата от 25,80 лв. предлагат 24 часова непрекъсната охрана и медицинска помощ за двама възрастни и безплатно за деца до 12 години. Последното, дано не ми се налага да ползвам, но не е ли малко... странно да се предлага от охранителна фирма?! И доколко може да се разчита на адекватна медицинска намеса, при нужда?! Предполагам, че за имуществените щети това е най-ниската им тарифа (24 лв.), т.е. възстановяване само на таксите за текущата година. За покриване на щети до 5 000 лв цената е вече 44 лв. Техниката, която предоставят безплатно (без радио-предавателя, който не се продава) е на стойност около 200 лв.

    При ТИМ нещата са следните: ползване на техника с/у 5 % от месечната такса. Попадам в категория до 100 кв/м, с едногодишен договор е 24 лв/месечно + 2 лв. допълнително за покриване на щети до 7 000 лв. Общо 27,30 лв. Такса за монтаж, обучение и т.н. не открих на сайта им.

    Обобщено аз виждам нещата по следния начин: Прекалено висока цена за монтаж и обучение от СОТ 161, прекалено висока цена за покриване на щети до 5 000 лв и съмнителна услуга за медицинска помощ. Добро име на фирмата.
    При ТИМ: добра цена за щети до 7 000 лв + отпадане на необходимостта от предплащане за цяла година напред. Не дотолкова добро име на фирмата.
    Относно техниката: мога ли и каква техника да закупя отделно + да си я монтирам сам или упълномощен от охранителната фирма техник? Таксите за обучение и монтаж (около 160 лв) мога да ги вложа в техника, която остава моя...

    Не съм се спрял твърдо само на тези 2 фирми...

    Вие сте!


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:СОТ

    Зависи дали искаш да ползваш услугата СОТ (т.е. охрана) или само да имаш алармена система.

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #3

    Re:СОТ

    Искам, искам.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:СОТ

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    Искам, искам.
    Ами тогава (за мен поне) репутацията на фирмата натежава като аргумент пред техниката. Защото ако чуеш "Ами ние дойдохме на петата минута, ама бандюгите вече си бяха отишли" едва ли ще ти хареса.

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #5

    Re:СОТ

    М'да, от одеве ровя из мрежата и СОТ 161 се славят като най-добри. Като цяло май офертата им не е лоша, но ако мога да си спестя 138 лв. за монтаж и обучение, би било добре.
    Не, че има кой знае какво за крадене, но е неприятно да си намериш разбит апартамента... Вече на 2 пъти звънят посред нощ по домофона и мълчат, не знам дали не ни проверяват или просто някои келеши се бъзикат с хората.

  7. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #6

    Re:СОТ

    Според мен е по-добре да си купиш техниката и да я "вържеш" към който СОТ искаш.Така винаги ще имаш готова система,няма да плащаш наем на охранителната фирма,след разваляне на договора си остава за теб и в краен случай дори да нямаш сот,ще имаш пищялник.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #7

    Re:СОТ

    Техниката мога да си я купя още сега от СОТ 161, а предполагам няма да се опъват и при евентуално разваляне на договора. По ценоразписа, който са дали в офертата, излиза около 200 лв, без радио-предавателя. Друг е въпросът дали за тези пари може да се вземе някакво по-адекватно оборудване?
    Ако избера друг да ми монтира системата, ще има ли разлика в цената с тази на СОТ 161 или е излишно главоболие?

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re:СОТ

    Какво получаваш за тези 200лв?

  11. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #9

    Re:СОТ

    В прикачения файл е само техниката.
    Цялата оферта, тук: http://sot.bg/public/files/page_file....06.2012-1.pdf


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:СОТ

    150 лв не е много за професионален монтаж. Иначе нищо не ти пречи да си купиш техниката, и може би това е най-добрия вариант ако имаш парите. А иначе плащаш и в краина сметка техниката не е твоя.

    Ако избера друг да ми монтира системата, ще има ли разлика в цената с тази на СОТ 161 или е излишно главоболие?
    Едва ли разликата ще е повече от 50-60 лв, но все пак зависи от техниката която искаш. Може примерно при закупена от дадена фирма техника, да ти свалят от цената на монтажа. И все пак цената не е всичко. Не е въпроса да събереш всички боклуци и с тях да изградиш "алармена система"...

    По последната снимка: Сирена-Пиезо - 110gb екати скороста, с оптика ли е свързана )
    Иначе цените са нормални, но незнам дали ще минеш с 2 датчика и един МУК...

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:СОТ

    Това с медицинската помощ е АЛА-БАЛА, защто според Закона за частната охранителна дейност, на фирмите осъществяващи такава дейност им е забранено да извършват друга дейност освен охранителна.Тяхният статус е уреден от специален закон същото както аптеките, заложните къщи чейндж бюрата.
    В този случай не им остава нищо друго, освен да са сключили договор с такава частна фирма предлагаща "медицинска помощ" и в цената за охрана да са включили и цената за бързата помощ.Колко ще е бърза и дали изобщо имат специализирани автомобили и квалифицирани медински лица които да извършват тази помощ 24часа/7дни в седмицата/20 дни в месеца/12 месеца в годината е друг въпрос, но е твърде възможно да прибират комисионна от фирмата предоставяща медицинска помощ за всяка сключена сделка...
    Те тези си РЕВАТ направо за отнемане на лиценза за частна охранителна дейност или най-малко за сезиране на КЗК...

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #12

    Re:СОТ

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    150 лв не е много за професионален монтаж. Иначе нищо не ти пречи да си купиш техниката, и може би това е най-добрия вариант ако имаш парите. А иначе плащаш и в краина сметка техниката не е твоя.
    Едва ли разликата ще е повече от 50-60 лв, но все пак зависи от техниката която искаш. Може примерно при закупена от дадена фирма техника, да ти свалят от цената на монтажа. И все пак цената не е всичко. Не е въпроса да събереш всички боклуци и с тях да изградиш "алармена система"...

    По последната снимка: Сирена-Пиезо - 110gb екати скороста, с оптика ли е свързана )
    Иначе цените са нормални, но незнам дали ще минеш с 2 датчика и един МУК...
    Не е точно така - че плащам и техниката не е моя. Ако се възползвам от промоцията, всичко излиза 477 лв с предплащането за година напред, иначе набивам 200 лв за техника и плащам 12 месеца по 24 лв, което е 288 лв + 138 лв монтаж и включване = ~ 630 лв. Мисля засега да остана на първия вариант, ако нещо ни разтрогне отношенията ще мисля дали да купувам или да си я взимат.
    За датчиците - да ти кажа, според мен и 1 е достатъчен. Става дума за двустайно апартаментче. Искам само на входната врата и нищо повече. На висок етаж съм.


    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Това с медицинската помощ е АЛА-БАЛА, защто според Закона за частната охранителна дейност, на фирмите осъществяващи такава дейност им е забранено да извършват друга дейност освен охранителна.Тяхният статус е уреден от специален закон същото както аптеките, заложните къщи чейндж бюрата.
    В този случай не им остава нищо друго, освен да са сключили договор с такава частна фирма предлагаща "медицинска помощ" и в цената за охрана да са включили и цената за бързата помощ.Колко ще е бърза и дали изобщо имат специализирани автомобили и квалифицирани медински лица които да извършват тази помощ 24часа/7дни в седмицата/20 дни в месеца/12 месеца в годината е друг въпрос, но е твърде възможно да прибират комисионна от фирмата предоставяща медицинска помощ за всяка сключена сделка...
    Те тези си РЕВАТ направо за отнемане на лиценза за частна охранителна дейност или най-малко за сезиране на КЗК...
    За въпросната услуга имам само това като информация:

    Неотложната помощ представлява услуга с линейки на СОТ161/аналогични на Бърза Помощ/, които са снабдени с животоспасяваща апаратура и медицински екип. В случай, че на територията на гр.София /независимо от района, в който се намира в момента на събитие ползвателя на услугата-ресторнт, кино, театър и т.н./ има нужда от оказване на първа помощ и транспортиране до болнично заведение със спешен център позвънявате ползвате безплатно нашите услуги.
    Така или иначе не ми бърка в джоба, не смятам да задълбавам. Като им четох форума, май не са особено добре във финансово отношение, така че явно търсят начини да изкарват нещо допълнително.

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #13

    Re:СОТ

    Да в единия случай набиваш 200 лв + 150 за монтаж = 350 лв и плащаш по 25 или 50 лв на месец.(не на куп)
    В другия случай набиваш директно 500 лв, и техниката не е твоя. (Безплатна техника, не значи, че ти я подаряват. БТК, също дават безплатно модеми, но ги дават за ползване а не ги подаряват)
    и представи си не си доволен и след 2 месеца решиш да се откажиш? Гориш с 500лв и момчетата идват да си вземат техниката...

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Re:СОТ

    Има няколко подхода...
    Прилична охранителна система струва около 400лв. + 360лв./година.
    Прилична застраховка - 150лв/година. Разбира се, двете не са взаимо-заменяеми.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re:СОТ

    Охранителната система която са ти предложили (без радиопредавателя) е на добра цена и напълно достатъчна за домашно ползване. Даже има много , да не кажа повечето функции никога няма да ги ползваш Аз лично бих сложил външна двойно бронирана сирена(около40лв) на мястото на пиезо сирената (пълен т@шак според мен), Цена за монтаж - не знам как е в София, но във фирмата в която работех до скоро вземахме по 10лв на точка и 30лв за централата, окабеляването средно 1лв на метър (това включва и цената на кабела), програмиране и настройка (според големината и сложността на системата) - в твоя случай 30лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе