Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 85
Like Tree1Одобрявам

СОТ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #16

    Re:СОТ

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Да в единия случай набиваш 200 лв + 150 за монтаж = 350 лв и плащаш по 25 или 50 лв на месец.(не на куп)
    В другия случай набиваш директно 500 лв, и техниката не е твоя. (Безплатна техника, не значи, че ти я подаряват. БТК, също дават безплатно модеми, но ги дават за ползване а не ги подаряват)
    и представи си не си доволен и след 2 месеца решиш да се откажиш? Гориш с 500лв и момчетата идват да си вземат техниката...
    Наясно съм, че не е моя. И да се откажа, към кои ще отида? От трън, та на глог.
    Като каза модеми, преди 10-тина години дадох така 300 лв за кабелен модем, който за 2 години даде фира и до ден днешен седи в един шкаф. От доставчика ми го подмениха с техен, който ползвам безплатно и работи все още. Раздават ги на всички абонати. Та така със закупуването, имам едно на ум вече.


    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Има няколко подхода...
    Прилична охранителна система струва около 400лв. + 360лв./година.
    Прилична застраховка - 150лв/година. Разбира се, двете не са взаимо-заменяеми.
    И това е вариант.


    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Охранителната система която са ти предложили (без радиопредавателя) е на добра цена и напълно достатъчна за домашно ползване. Даже има много , да не кажа повечето функции никога няма да ги ползваш Аз лично бих сложил външна двойно бронирана сирена(около40лв) на мястото на пиезо сирената (пълен т@шак според мен), Цена за монтаж - не знам как е в София, но във фирмата в която работех до скоро вземахме по 10лв на точка и 30лв за централата, окабеляването средно 1лв на метър (това включва и цената на кабела), програмиране и настройка (според големината и сложността на системата) - в твоя случай 30лв.
    По тези сметки излиза доста по-тънко или бъркам? Окабеляването да ми е max 5 м.
    От офертата на СОТ 161:

    1 Такса за включване към СОТ - лева 30,00
    2 Кабел, спомагателни материали - лева 20,00
    3 Монтаж, настройка и обучение - лева 90,00
    Обща сума в лева без ДДС 140,00
    ДДС 20% 28,00
    Общо за монтаж и материали с ДДС - лева 168,00

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #17

    Re:СОТ

    хаха 5м... след като ти го монтират напиши пак колко метра кабел е отишъл, да не сложиш една нула отзад

    Няколко предимства на ТВОЯТА система:
    1. Твоя си е, ако искаш в един момент може и да я продадеш, е няма да е на цена като нова но все пак...
    единственото нещо което се амортизира е клавиатурата(ако я ползваш) и акумулатора.
    2. Ако случайно решиш, може да си я ползваш автономно без сот. Вместо предавателя вързваш един GSM модул и при всяко задействие търчиш като сотаджия с винкела

    Така, както го обясняваш, разбирам, че инвестираш ли тези 500 лв повече няма мърдане, поне година. Защото едва ли след 3-4 месеца ще извадиш още 500 лв за да ги дадеш на друга фирма... Така, че се надявам фирмата която избереш да си върши добре работата и да си доволен от нея...
    Другото - ниската такса не покриваща нищо. Е за к'ъв ми е ако ми вземат лаптоп и плазма за 3-4 000 да ми дадат някакви пикливи 300-400 лв? пълна глупост. От друга страна ако нямаш техника за крадене за, какво изобщо ти е сот?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #18

    Re:СОТ

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Това с медицинската помощ е АЛА-БАЛА, защто според Закона за частната охранителна дейност, на фирмите осъществяващи такава дейност им е забранено да извършват друга дейност освен охранителна.Тяхният статус е уреден от специален закон същото както аптеките, заложните къщи чейндж бюрата.
    В този случай не им остава нищо друго, освен да са сключили договор с такава частна фирма предлагаща "медицинска помощ" и в цената за охрана да са включили и цената за бързата помощ.Колко ще е бърза и дали изобщо имат специализирани автомобили и квалифицирани медински лица които да извършват тази помощ 24часа/7дни в седмицата/20 дни в месеца/12 месеца в годината е друг въпрос, но е твърде възможно да прибират комисионна от фирмата предоставяща медицинска помощ за всяка сключена сделка...
    Те тези си РЕВАТ направо за отнемане на лиценза за частна охранителна дейност или най-малко за сезиране на КЗК...
    Изобщо не е АЛА-БАЛА. Неотложната помощ се осъществява от лекарски екипи на Токуда. Линейките са на 161 и ги управляват служители от реагирането на 161.

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #19

    Re:СОТ

    Хехе, чак 50 метра... 10 да е... все пак, малко коридорче, към 4 квадрата... и всичко свряно в една ниша...

    1. Колко да й взема след амортизацията? 100 лв или съм оптимист?
    2. Само пищялка е безпредметно. До родителите ми преди 3-4 години някакви баровци си направиха хубава къща, само със сирена. Всяка нощ се включваше пущината, никой не идваше да я спре и никой съсед не поглеждаше да види какво става.

    Година не е кой знае колко дълъг период. И пак казвам, четейки из мрежата, по-добър доставчик май няма?
    За таксата съм съгласен. Чудя се кое е по-добрият вариант - въпросната базова цена, която възвръща само внесените такси за текущата година заедно със застраховка или следващата тарифа от 44 лв, която покрива щети до 5000 лв, без застраховка?
    За мен е достатъчно просто някой да влезе, дори да не открадне нищо. Неприятно е. Имам що-годе добра врата, още една превенция не пречи.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Re:СОТ

    Цитат Първоначално публикувано от nikiyahoo
    Изобщо не е АЛА-БАЛА. Неотложната помощ се осъществява от лекарски екипи на Токуда. Линейките са на 161 и ги управляват служители от реагирането на 161.
    Разбира се че не е, особено ако имаш в къщата си възрастен или болен човек. Както е известно "Бърза помощ" е претоварена, с малко линейки за София, а 112 не реагира винаги адекватно. Аз намирам тази услуга на 161 за много полезна.
    Джъсти пак се изказа неподготвен по темата, както често му се случва.

    //Добавено
    Аз също както и lazarus18 бих препоръчал DSC. Аз съм към тях, работя с тях и по други задачи и имам много добри впечатления за професионализма им.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #21

    Re:СОТ

    Що 100 би трябвало да можеш да и вземеш полвината цена поне.
    За пищалка аз не съм говорил а за GSM-известяване...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #22

    Re:СОТ

    На врата не разчитай. Дали ще я отворят за 1 минута или за 1 час все ще я отворят. Даже скъпите врати привличат евентуалните крадци.
    Много полезно е да имаш 2 отделни врати като датчика на СОТа да е на първата. Разбиват я и почва да текат примерно 30 сек. и алармата писва. Не знам кои са тия крадци, които при пусната серена ще продължават тепърва да разбиват втората врата и чак тогава да ровят у вас.
    При избора на фирма за СОТ вземи предвид и къде стоят колите им. В стария ми апартамент DSC бяха на 100 м. от блока ми. Случвало се е мои гости да се омотаят и активират алармата. Докато ми се обадят, че има проблем и момчетата вече са на адреса.
    Аз лично бих препоръчал DSC. Ползвал съм ги на 5 адреса последните 10-12 години. Имали сме 4 пъти опити за влизане и винаги са реагирали адекватно. Единия път крадците бяха натопили централата в мивката, което не работи при тази техника и бяха хванали единия крадец.

  10. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #23

    Re:СОТ

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Що 100 би трябвало да можеш да и вземеш полвината цена поне.
    За пищалка аз не съм говорил а за GSM-известяване...
    Ясно, въпросът е, че като съм на 20-500-1000-2000 км файда няма и да ме извести, остава джангъра. Пък и на 500 м да съм, като се прибера и видя 2 130 кг маймуни какво да направя освен да им пожелая приятен ден?


    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    На врата не разчитай. Дали ще я отворят за 1 минута или за 1 час все ще я отворят. Даже скъпите врати привличат евентуалните крадци.
    Много полезно е да имаш 2 отделни врати като датчика на СОТа да е на първата. Разбиват я и почва да текат примерно 30 сек. и алармата писва. Не знам кои са тия крадци, които при пусната серена ще продължават тепърва да разбиват втората врата и чак тогава да ровят у вас.
    При избора на фирма за СОТ вземи предвид и къде стоят колите им. В стария ми апартамент DSC бяха на 100 м. от блока ми. Случвало се е мои гости да се омотаят и активират алармата. Докато ми се обадят, че има проблем и момчетата вече са на адреса.
    Аз лично бих препоръчал DSC. Ползвал съм ги на 5 адреса последните 10-12 години. Имали сме 4 пъти опити за влизане и винаги са реагирали адекватно. Единия път крадците бяха натопили централата в мивката, което не работи при тази техника и бяха хванали единия крадец.
    М'да, за вратите съм съгласен, но късно ме светнаха за този вариант, а и е скъпо, после тромаво отваряне/затваряне... Сега превъртам 2 ключалки по 3 пъти и ме хващат нервите, а какво остава ако имах още една врата.
    Преди, съвсем наблизо стояха от една фирма, но не бях обърнал внимание коя е. От няколко месеца ги няма обаче. Ще погледна и DSC какво предлагат.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #24

    Re:СОТ

    @Shmi,
    GSM известяването има два ефекта:
    1. На десетата секунда знаеш, че нещо става и действаш по начин, който решиш.
    2. Има силен дисциплиниращ ефект за СОТ-аджиите. Когато те знаят, че ти ще разбереш не само от тях ако има влизане още на десетата секунда, не си позволяват ослушване и последващи опити за прикриване. Абе ленинския принцип: "Проверката е висша форма на доверие"

  12. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #25

    Re:СОТ

    Прав си, но гледам в ценоразписа на СОТ 161, че искат за GSM модул 240 лв депозит + 8 лв наем за SIM карта. Много набъбва сметката.


  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    Re:СОТ

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    Прав си, но гледам в ценоразписа на СОТ 161, че искат за GSM модул 240 лв депозит + 8 лв наем за SIM карта. Много набъбва сметката.
    Техния GSM модул и с тяхната карта е под пълен техен контрол. Би ли му вярвал?
    Виж този сайт: http://www.tscommunication.com
    На теб ти трябват една от двете платки - HG07-3 или MG08. Ако те интересуват ще ти дам цени на ЛС.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #27

    Re:СОТ

    Изпрати ми, да.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #28

    Re:СОТ

    Имаш ЛС!. Това, което ти трябва е 1 или 8 позиция + антена.

  17. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #29

    Re:СОТ

    Благодаря ти!

    Искам да ви попитам за т.нар. паник бутон. Има ли смисъл? 70 лв е при 161.

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #30

    Re:СОТ

    Ти трябва да прецениш има ли смисъл. Очакваш ли да изпаднеш в ситуация в която този бутон ще те спаси?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе