Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 85
Like Tree1Одобрявам

СОТ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #31

    Re:СОТ

    Не, аз съм дребна рибка, но никога не се знае. Ако тръгнат да влизат, ние сме вътре, и няма бутон какво следва?!
    Гледам, че има доста евтини варианти: http://shop.sotbg.eu/categories/%D0%...E%D0%BD%D0%B8/

    Има ли причина СОТ 161 да режат толкова?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #32

    Re:СОТ

    Мисля, че всяка сот инсталация има паник бутон на клавиатурата си. Не че ще имаш време да стигнеш до вратата като те нападнат 5 нинджи, но и с отделния паник бутон ще е същото. Едва ли ще го носиш на врата си постоянно.
    miroslav.simeonov одобрява това.

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #33

    Re:СОТ

    [img width=516 height=600]http://shop.sotbg.eu/product_images/w/128/K10H__93496.jpg[/img]

    Аз ли не знам за какво да гледам или няма?

    Edit: А, май намерих разковничето:

    Police Press [1] & [3]
    Medical Press [4] & [6]
    Fire Press [7] & [9]



  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #34

    Re:СОТ

    Нямаш нужда от паник бутон за дома. За там си има други режими на работа на централата ( Sleep, StayD). Паник бутона е за места където външни хора имат достъп по принцип.. и ако някой реши да прави нещо то бутона да ти е "под ръка".
    В твоя случай трябва да имаш един магнитен датчик на вратата който да е на отделна зона, PIR датчиците на други зони. Така магнитния се програми да е активен в Sleep режим а останалите не (или пък ако имаш и други врати или прозорци можеш и там да сложиш магнитни датчици.) Така когато си вътре активираш Sleep режима и активни ще бъдат само магнитните датчици. Ако някой отвори вратата или прозореца ще се задейства алармата. В същото време ти можеш да се разхождаш вътре без да я активираш.

    Ако все пак държиш да имаш такъв бутон - то нека ти програмират комбинация от бутони на клавиатурата. Това има смисъл единствено ако усетиш че някой се опитва да влезе, преди още да е проникнал.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #35

    Re:СОТ

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    Не, аз съм дребна рибка, но никога не се знае. Ако тръгнат да влизат, ние сме вътре, и няма бутон какво следва?!
    Следва жената взима големия тиган, ти вземаш кухненския нож и сатъра, като резервен вариант и екшън

    Мисля, че всяка сот инсталация има паник бутон на клавиатурата си. Не че ще имаш време да стигнеш до вратата като те нападнат 5 нинджи, но и с отделния паник бутон ще е същото. Едва ли ще го носиш на врата си постоянно.
    Ако те нападнат 5 нинджи, 2 сотаджии дали ще се справят със тях? Как смятате?

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #36

    Re:СОТ

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Следва жената взима големия тиган, ти вземаш кухненския нож и сатъра, като резервен вариант и екшън

    Ако те нападнат 5 нинджи, 2 сотаджии дали ще се справят със тях? Как смятате?
    Влязат ли вътре, паник бутона не помага! Помага само 9 милиметров и решимостта да го употребиш!

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #37

    Re:СОТ


    Питах точно за това, ако усетим някой пред вратата... да се задейства аларма преди да е влязъл. Срещнах в един форум такъв случай.
    Щом има възможност да се ползва клавиатурата е излишно.

    P.S.: В какви филми се вкарва сам човек обаче...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #38

    Re:СОТ

    Май работата оправя само електромеханично резе с fingerprint скенер и дистанционно на входната врата.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #39

    Re:СОТ

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66
    Май работата оправя само електромеханично резе с fingerprint скенер и дистанционно на входната врата.
    + една m16-ка в гардероба

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #40

    Re:СОТ

    Между другото електромагнитно резе вързано към PGM-a на алармата, в комбинация със дистанционно към самата аларма е много добра идея - това нещо няма отваряне отвън.
    http://www.sectron.com/products/access/49/1845

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #41

    Re:СОТ

    Само въпрос
    Диаманти ли имаш във Вас , че очакваш да влязат докато сте вътре ?
    Ако си се повлиял от Случката с Иван и Сарачинова- поредния "PR News"
    крадците не рискуват да влязат в къща с нейните обитатели- незнаят какъв е и какво може да изкара под леглото и дали ще има хъс да го употреби.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #42

    Re:СОТ

    Абе влизат си. Вече познавам 3-ма човека, на които се е случило докато спят. Едната колежка даже ги е заварила в кухнята докато тарашат. Хич не е приятно усещане според мен.
    Те живеят на 3-тия етаж и са се качили по решетките на терасите на 1-2 етаж.
    Затова ако има шанс да влезнат докато сте си у вас послушай Pat и ги накарай да ти програмират нощен режим на алармата.

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #43

    Re:СОТ

    М'да, благодаря за насоките!


  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    72
    #44

    Re:СОТ

    Shmi, до колкото разбирам си от София и сондираш мнение за апаратура и СОТ фирма. На пазара има различни изпитани марки DSC, PARADOX, CROW, APOLLO, HOME. За фирма гледаш не най-евтиното, а с най-близък патрул в района и квартала в който живееш и добра техника да предлагат. Решат ли професионалистите ще влязат и с най-модерната алармена система да си. Разполагат с апаратаура да заглушават СОТ и да маскират датчиците, отделно удавяне на централата във вода, елеминиране на сирената с полиуретанова пяна и тем подобни мушенгии. На теб ти трябва нещо , което да вдига шум при взлом и ако евентуално решиш да използваш СОТ фирма системата ти да може да е съвместима с тяхното оборудване. За София не знам , но тук във Варна, който иска магазина , офиса,апартамента да не ги мисли залага на ТИМ СОТ. Просто респекта от тях е голям, защото първо бият после питат. Другите са след тях.

  18. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #45

    Re:СОТ

    А, споко, едва ли бих привлякъл с нещо въпросните професионалисти.
    ТИМ също ги гледах, но като видях, че клонът в София разполага с едва 8 коли, се отказах.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе