Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29
Like Tree1Одобрявам

GSM към домашна аларма?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #1

    GSM към домашна аларма?

    5.jpg
    Здравейте,

    това е схемата за свързване на аларма. Искам към нея да включа един самоделен GSM дайлер, който съм направил от стар мобилен телефон, като съм запоил две жички на мястото на клавиша 1 с идеята като се задейства алармата двете жички да се "окъсят" и да се задейства бързото набиране на телефона и да ми позвъни на моя номер. Та въпроса е на кои изходи да свържа двете жички от телефона?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: GSM към домашна аларма?

    А какво според описанието на алармата са STAT и CNTR?
    Пробвал ли си дали когато телефона е "заспал" с окъсяване на бутона получаваш позвъняване?

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: GSM към домашна аларма?

    Като гледам схемата ми прилича на "HOME 3" алармата. При това положение на CNTR (контрол) при задействане на алармата се подава (-) минус.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #4

    Отговор: GSM към домашна аларма?

    Да, алармата е Home 3. Според упътването й:

    Клема - CNTR е изход отворен колектор с активна нула до 50 mA и резистор 1к към +12

    волта, за управление на допълнителни автономни сирени или телефонни набирачи сработващи с отпадане на плюс.

    Клема - STAT е изход отворен колектор с активна нула при включена система до 50 мА

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: GSM към домашна аларма?

    Нямам представа какво става при натискане на копчето за набиране на GSM-a за да мога да ти отговоря дали ще стане или не.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Отговор: GSM към домашна аларма?

    Без реле няма да мине работата. За да управляваш бутона ти трябва контакт без напрежение.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #7

    Отговор: GSM към домашна аларма?

    Т.е. трябва да вържа към кабелите на телефона реле, а релето към алармата. Но на кои изходи - на CNTR и GND? И какво реле? Ако може нещо конкретно

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: GSM към домашна аларма?

    Някакво реле за 12V с нормално отворен контакт, мъничко, на теб мощност не ти трябва. Изводите които се комутират към бутона на GSM-a, управляващите между +12V и CTRL. Паралелно на тях направо на релето запои един маломощен изправителен диод 1N4007 примерно- но обратно вързан, т.е катода му към +12V - това е за шунтиране на индуктивното напрежение в бобината на релето.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Отговор: GSM към домашна аларма?

    @Pat,
    Има обаче един интересен въпрос: Как се държи този сигнал при задействане на алармата? За колко време се появява?

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: GSM към домашна аларма?

    по подразбиране мисля че беше 4 мин. ако през това време не се изключи принудително алармата. а по аналогия от други системи (парадокс) минимума някъде е около 0,5сек. - но там това може да се регулира.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #11

    Отговор: GSM към домашна аларма?

    Ужас... сега и диоди се появиха Явно с моите познания за този вид електроника работата няма да стане. По-скоро ще прецакам нещо, вместо да направя нещо работещо За сега ще я замразя тая идея докато намеря някой познат техник да свърши работата Благодаря ви за съветите.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #12

    Отговор: GSM към домашна аларма?

    Здравейте, пак съм тук
    Техник за сега не намерих, ама ме човърка тая работа и ми се ще да се справя сам. Мирка ми не дава
    Купих едно реле и въпросния изправителен диод, но ... кое къде да свържа? Рлето е това: RAYEXLE.jpg

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #13

    Отговор: GSM към домашна аларма?

    Та да се похваля. Справих се и самичък. Всичко е свързано и системата работи Като се включи алармата и ми звъни на телефона Благодаря за помощта.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #14

    Отговор: GSM към домашна аларма?

    дай сега схемата как стават нещтата да да почерпим опит и ние последователите

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #15

    Отговор: GSM към домашна аларма?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Някакво реле за 12V с нормално отворен контакт, мъничко, на теб мощност не ти трябва. Изводите които се комутират към бутона на GSM-a, управляващите между +12V и CTRL. Паралелно на тях направо на релето запои един маломощен изправителен диод 1N4007 примерно- но обратно вързан, т.е катода му към +12V - това е за шунтиране на индуктивното напрежение в бобината на релето.
    Това е схемата. А телефона изглежда така
    P4280139.JPG

    Задаваш като номер на гласовата поща, номера на който искаш да звъни алармата и си готов. Разбира се трябва да изключиш автоматичното заключване на клавиатурата иначе телефона няма да набира. Евентуално ще трябва да се пипне и по някоя друга настройка на телефона, но това зависи от модела на телефона, който ще ползваш.
    marinskiq одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Специалист за домашна аларма DCS PC585
    От fernando във форум Купува
    Отговори: 8
    Последно: 14-12-13, 11:07
  2. Аларма PARADOX 738+ и контролен панел
    От Ice___Cool във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 08-08-11, 18:25
  3. Отговори: 3
    Последно: 16-08-09, 00:40
  4. Авто аларма TOP GUN
    От DoRa във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-10-07, 21:32
  5. Часовник с аларма за ХР...
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 09-12-01, 17:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе