Имам сонда (не кладенец) на вилата. Водата излезе на 27 метър, дълбоко е но поне за сега има вода В момента съм с една потопяема помпа колкото да изкарва вода. Сега вече мисля да слагам бойлер и общо взето да захраня цялата къща с вода както му е реда. Беше ми предложен вариант до колкото разбрах с някаква напорна помпа (правела към 5 bar налягане и без разширителен съд), която уж щяла да може да захранва два консуматора, но после се оказа, че ако се пуснел втори консуматор налягането можело да падне итн. Казах, че не гоня цена но въпреки това ми предложиха този вариант, който на мен лично не ми допада особено. Къщата е на три етажа, но тръби за вода има само на първия. Целта е да има безпроблемна работа на три консуматора едновремено, което според мен без разширителен съд няма как да се получи. Въпроса ми конкретно е към каква помпа да се насоча, разширителния съд има ли значение какъв е ? До колкото разбрах цялата работа се управлява от "пресостат". Този пресостат универсален ли е или се купува за всяка помпа ? И разбира се ако някой има предложения за хора, които могат да свършат работата по изпълнението на цялостния проект добре или поне да дадат компетентно мнение нека сподели. Ако се притеснява да пише тук да сподели на лични съобщения. Предполагам, че във Варна има магазини продаващи помпи ит.н., но просто не съм запознат къде са и дали всичките стават или някъде само ще искат да ми вземат парите. Изключвам практикер и бриколаж - огледах там имаха два три модела на кръст нищо особено и почти всичко беше китайско. Благодаря предварително.