Резултати от 1 до 3 от общо 3

LED луни за вграждане и изолация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Obs
    Obs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    18
    #1

    LED луни за вграждане и изолация

    Здравейте. Смятам да сложа на окачен таван - гипсокартон + стъклена минерална вата луни за вграждане (от тези със щипки на Philips Meson, вграден траф, директно на 220в, пластмасов корпус) 7w и на тях има символ, че не са подходящи за тавани с изолационна вата. Тествах една като я покрих с парцал и става доста гореща но не чак че да не може да се пипа. Също така пише, че трябва да има минимум 10см до тавана, а при мен ще е около 5 от края на луната до тавана и да не забравяме и ватата. Въпросът ми е стига ли да се надигне или изреже ватата където ще има луни или го мисля твърде много щом са светодиоди и то само 7w. Освен, че може да им се съкрати животът на светодиодите от по-високите температури трябва ли да се притеснявам за друго?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2

    Отговор: LED луни за вграждане и изолация

    Не, но живота им се съкращава в пъти, което не е проблем, ако ти уважават гаранцията. Аз лично съм нацвъкал едни лед лунички по 7W в затворени тела със стъкло отпред в таван с изолация и горят на всеки 3-ри месеца. От 45бр.общо досега съм сменил 50 по гаранция и съм приготвил още 15 броя за замяна, че гаранцията ми изтича по коледа..

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3

    Отговор: LED луни за вграждане и изолация

    На два дена крушка ли сменяваш. Сложиш LED, че ми писна на няколко месеца да сменям крушка от тези с нажежаемата жичка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Изолация на под.
    От martovojda във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 37
    Последно: 12-04-18, 21:40
  2. Отговори: 40
    Последно: 14-12-17, 09:49
  3. Изолация на под
    От sevastaki във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 19
    Последно: 20-04-17, 10:04
  4. Отговори: 7
    Последно: 12-08-15, 03:17
  5. Отговори: 6
    Последно: 07-04-15, 09:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе