Страница 1 от 28 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 407

Енергоспестяващи лампи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #1

    Енергоспестяващи лампи?

    Каква марка енергоспестителни крушки имате наблюдение да не горят, защото аз взех някви от метро и след 4-5м. изгоряха една по една.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2

    Re: Енергоспестителни лампи?

    OSRAM - с много добри впечатления съм!

    Зна`иш к`во съм се чудил винаги - като ми ги рекламират за дългоживотни - нямаш ли поне година гаранция, ако си запазил фактурата от Метро?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re: Енергоспестителни лампи?

    Гаранция -Франция. Купувал съм и скъпи и китайски .Скъпите изкарват 2- 3месеца повече от евтините.Като гледам май не си заслужават вложението.А и имам доста често токови кратковременни удари /особено често зимният период/и заради тях се принудих да си купя UPS за компютъра.

  5. SV
    SV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    11
    #4

    Re: Енергоспестителни лампи?

    А някой има ли идея за какво служат едни метални пластинки в пластмасова облицовка /самозалепваща/ и залепени между пуричките на тези лампи?
    Този пост е редактиран от avenger; 29-11-16 в 23:24.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #5

    Re: Енергоспестителни лампи?

    Имам Tungsram бяха с 3 годишна гаранция , ползвам ги вече 5-та година.Купувах си евтини от по 4 лв бройката Philips, карат по месец. Бих купил такава само ако има гаранция поне 3 години и естествено ,от място което не държи гаранцията на принципа "Гаранция - Франция".

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #6

    Re: Енергоспестителни лампи?

    Първо няколко подробности:

    Ел. мрежата в ред ли е ?
    Токови удари имате ли често?
    Тези лампи не търпят кратки интервали на включване и изключване.

    Лично аз съм с 4 Филипс (11лв.) и 4 Дженерал Електрик(9-10 лв.) и са вече на година и 1 месец. Нямам проблеми с тях. В началото като пълен лаик даже си мислих че са повредени защото след изгасяне имат период на изстиване през който примигват много слабо. Трае около 2 мин. Ама аз тогава не знаех че даже и върнах една с това оплакване , хората ме гледаха и ми дадоха GE сложих я и разбрах че тук ситуацията е подобна т.е. нормално е . При правилно ползване марковите би трябвало да издържат окло 3 години поне. Гаранцията за Европа на Филипс е 3 годино. Така поне пишеше на обложката. А тия дето са Филипс за 4 лева според мена са някой Пилипс.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #7

    Re: Енергоспестителни лампи?

    Малко "покрай" темата:
    Какъв е спектъра на тези лампи и как влияят на очите. Някои казват, че са по-близо до дневната светлина, но други - обратното. Някой има ли някакви данни? Аз се колебая дали да заложа на тях или да си карам със стандартните.
    Виждам, че има доста практика - нека се сподели

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    Re: Енергоспестителни лампи?

    Вчера ми изгоря една таква OSRAM днеска бях пуснал тема за това дали някои знае ка се ремонтира. Тази лампа изкара грубо 2 години струва 12 лева колкото 25 от другите и по месец да карат пак съм на далавера да карам с такива. Сега колко енергия ми е спестила не мисля че е повече от 2 лева. Имам още една такава която нея знам колко ще изкара. От евтините са ми изгаряли също една две. Но то една година живея на друго място и са ми горели само две крушки като и двете бяха енергоспестяващи. О останалите нито една не ми е изгоряла. Според мен не си струва.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Енергоспестителни лампи?

    Ето тая я имам от 24.07.2003г. Не си спомням точно, но струваше мисля 15-20 лева
    [img width=160 height=600]http://forum.setcom.bg/index.php?action=dlattach;topic=23382.0;attach=330[/img]
    Имам и още една - MBKE - пише на нея. Състои се от 2 части - ел.адаптор и пура (сменяема) 13W = 75W. Унгарско производство. Купена през лятото на 1998г за 25лв. Все още си работи.

    [attachment deleted by admin]

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #10

    Re: Енергоспестителни лампи?

    Най-честата грешка при тези крушки е използването им при полюлеи. На много плюлеи пише "макс. мощност 60 W" (напр.), а хората слагат енергоспестяващи крушки 40 W = 100W. Вярно че 40 < 60, но 100 W светлина си е 100 W и топлината си е като за 100 W. От топлината горят крушките...
    Може да не е случая в темата, но да спомена.

    //някаква глупост май съм написал - въобще не рабрах, че става дума за луминисцентни лампи

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #11

    Re: Енергоспестителни лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    Най-честата грешка при тези крушки е използването им при полюлеи. На много плюлеи пише "макс. мощност 60 W" (напр.), а хората слагат енергоспестяващи крушки 40 W = 100W. Вярно че 40 < 60, но 100 W светлина си е 100 W и топлината си е като за 100 W. От топлината горят крушките...
    Може да не е случая в темата, но да спомена.
    А тук не бих се съгласил.Тия 60в са за крушка с нажежаема жичка,а тук става дума за лумисцентни лампи.Между другото тия лампи се ремонтират лесно.Вътре в цокъла има платка и там гори мощния транзистор.Сменя се с по-мощен и издържат много.Най-трудното е отварянето и затварянето

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re: Енергоспестителни лампи?

    Лампите АРО в метро са Осрам. Аз има такива и са бомба за сега. Има и Осрам(кръгла тръба) с 10 или 15 години гаранция беше, тя е още по яка. Китайските лапми изгарят много бързо, а и повечето не светят силно.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #13

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    И аз съм с добри впечатления от ОСРАМ - явно не сте попаднали на добро...
    Не знам кои АРО са ОСРАМ - явно не съм гледал добре...
    Имам и една китайска - в коридора, щото свети гадно, ама е от 97ма - но наистина е слабичка...

    Има ли някой идея - 6 такива крушки на полилей - едната примигва на изгасен ключ - защо?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #14

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Премигва ама след време спира нали?Поне и при мен е така. Ама след минутки спира. Сякаш се охлажда или рарежда , такъм е ефекта.Нормално е. Но ако продължава и след това , вече не е нормално. ДА не би веригата на ключа да е монтирана след тялото , а не преди. Т.Е. постоянно през тях да минава ток? Малко лаишки от моя страна ,но е мъзможно.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от Panzer
    ...... ДА не би веригата на* ключа да е монтирана след тялото , а не преди. Т.Е. постоянно през тях да минава ток? Малко лаишки от моя страна ,но е мъзможно.
    По-голям бисер не бях чел скоро!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 28 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Енергоспестяващи GU5.3?
    От masterross във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 20-10-12, 11:12
  2. Енергоспестяващи лунички ?
    От Shizo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-11, 23:36
  3. Странен проблем с PIR сензор и енергоспестяващи лампи
    От roumen68 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 24
    Последно: 14-11-09, 19:33
  4. Димващи се енергоспестяващи крушки
    От drianov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 20-02-09, 14:12
  5. Йонизатори и UV лампи
    От galin1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 09-11-07, 10:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе