Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

Лампата в кухнята ми свети постоянно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #16

    Отговор: Лампата в кухнята ми свети постоянно

    Ключът да не е с глимка?
    Ядох го вече тоя точно с legrand, но марката няма значение. В комбинация с много "жълти", т.е. менте LED става този номер.
    Тогава пробвах с 4 вида и марки крушки, докато не намеря такава, която не мъждука при изключено положение на ключа.
    Кой го знае този Philips какъв е?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Отговор: Лампата в кухнята ми свети постоянно

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Лупус, човекът има проблем с нулата, въпросът е от коя кутия точно идва. Твърде вероятно е да има и офазяване от някой контакт, по трасето между разклонителната кутия на въпросната лампа и таблото на апартамента. Може да пробва с двукиловатов консуматор (печка) всеки един контакт и да види кога изключената лампа светва най-силно.
    Проблем може да има всякакъв, но с гадаене не става! Става с мерене!

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #18

    Отговор: Лампата в кухнята ми свети постоянно

    Лупус, същият проблем го има в една от хотелските стаи, където живея и проблемът е в един от девиаторните ключове. Човекът споменава кухня, което не предполага девиатор. Затова залагам на проблем с нулата, тук сме във форум и гадаем [emoji16] Крушка с нажежаема жица би изключила проблем с ключа, разбира се, но ще стане скучно [emoji4]

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #19

    Отговор: Лампата в кухнята ми свети постоянно

    Е какъв проблем може пък да има в девиаторния ключ ти включи ли 2киловата котлон да видиш свети ли по силно лампата.

  6. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #20

    Отговор: Лампата в кухнята ми свети постоянно

    ОК, както е написал dodo_pv "тук сме във форум и гадаем". Ама дайте все пак да гадаем по същество.
    fredie е написал, че след смяна на "ключа с чисто нов и пак е същото". Предполагаме, че новият ключ също е дефектен, така ли? Не, че не е възможно, ама това ли изглежда най-вероятно да е причината?
    На мен ми изглежда по-вероятно след разкачването на кабелите да няма промяна. Тогава?
    Винаги съм бил привърженик на идеята, че след като не знаем къде е проблема, то той би могъл да е навсякъде, т.е. не може да изключваме нито един вариант.
    Ама не ми се иска да влизаме в ролята на шопа, който като вижда жираф в зоологическата градина, се изцепва: "Е те такова животно нема"

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #21

    Отговор: Лампата в кухнята ми свети постоянно

    Като начало, да установим дали ключа прекъсва фазата или нулата...

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #22

    Отговор: Лампата в кухнята ми свети постоянно

    Е не така де. Въпреки, че е най-логичната първа стъпка. Ако се окаже, че прекъсва фазата, аз съм дотук

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #23

    Отговор: Лампата в кухнята ми свети постоянно

    Има три варианта за проблема.
    -Нискокачествена светодиодна лампа.

    -Ключ с глимка.

    -Окабеляване-лоша изолация.
    Връзва се паралелно резистор на лампата и ще спре да свети в изключено положение.
    Резистор със съпротивление 50кОм/2w

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Лупус, човекът има проблем с нулата, въпросът е от коя кутия точно идва. Твърде вероятно е да има и офазяване от някой контакт, по трасето между разклонителната кутия на въпросната лампа и таблото на апартамента. Може да пробва с двукиловатов консуматор (печка) всеки един контакт и да види кога изключената лампа светва най-силно.

    Най-добре се пробва с разнасяне на готварска печка включена на макс, ама трябва да е някое старо АЕГ, дето тежи 140кг.
    Направо си за Нобелова награда.
    По-голяма глупост за светене на диодна лампа не съм чел.
    При пробив на нула, дали ще има осветление?
    Да си прочел, че осветление внезапно е изчезнало?
    Чак и "две" фази в контакт при изключени ключове.
    За светне на диодна лампа причините винаги са две, които са масови-калпава лампа или глимка на ключ.
    Решението съм го написал.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 16-06-19 в 06:42.

  11. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #24

    Отговор: Лампата в кухнята ми свети постоянно

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    ОК, както е написал dodo_pv "тук сме във форум и гадаем". Ама дайте все пак да гадаем по същество.
    fredie е написал, че след смяна на "ключа с чисто нов и пак е същото". Предполагаме, че новият ключ също е дефектен, така ли? Не, че не е възможно, ама това ли изглежда най-вероятно да е причината?
    На мен ми изглежда по-вероятно след разкачването на кабелите да няма промяна. Тогава?
    Винаги съм бил привърженик на идеята, че след като не знаем къде е проблема, то той би могъл да е навсякъде, т.е. не може да изключваме нито един вариант.
    Ама не ми се иска да влизаме в ролята на шопа, който като вижда жираф в зоологическата градина, се изцепва: "Е те такова животно нема"
    Първо той не е изпробвал нищо от това което му се пише. Второ ако на ключа е нула а на тавана фаза и при откачени кабели на ключа мери напрежение между двете жици на лампата на тавана значи тока отива в стената демек има компроментиран кабел в моята практика аз не съм виждал с очите си кабел който е поставен и не е блудставано с него механично да му се разруши изолацията от самосебе си. Няма друг вариант както бях писал за да тече ток трябва да има разлика в потенциалите не случайно на единия проводник му се вика нула не че проводника е пълна нула по него също тече ток когато е затворена веригата. А иначе човека ако слуша редовните форумни гении може да си смени и канализацията като преди това е включвал котлони бойлери та дори и промишлена пещ в контактите си.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #25

    Отговор: Лампата в кухнята ми свети постоянно

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    ...
    Връзва се паралелно резистор на лампата и ще спре да свети в изключено положение.
    Резистор със съпротивление 50кОм/2w...

    - - - - - - - - - -




    Най-добре се пробва с разнасяне на готварска печка включена на макс, ама трябва да е някое старо АЕГ, дето тежи 140кг...
    Баща ти го правеше с дърта пералка на мийле, пълна с вода! Щото нямал пари за мултицет и няколкометров тестов кабел

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #26

    Отговор: Лампата в кухнята ми свети постоянно

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Баща ти го правеше с дърта пералка на мийле, пълна с вода! Щото нямал пари за мултицет и няколкометров тестов кабел

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Човек пишеш пълни глупости това не ти е форума за климатици където една групичка от хора дето хал хабер си нямате от нищо се лъжете с общи приказки и модераторите трият коментари. Когато има хора които разбират нали се сещаш че ставаш смешен затова не се напъвай отивай да пишеш по темите за климатици. Иначе е весело да ти се четат глупостите ама пиши поне по 6-7 изречения да е по интересно ти напишеш две изречения които даже не са по темата.Пиши по темата сподели опита си обясни нещата как стават да е забавно включи и някой и друг уред който може да се използва за техническо средство за намиране на проблема примерно прахосмукачка сешоар самобръсначка и т.н..

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #27

    Отговор: Лампата в кухнята ми свети постоянно

    Цитат Първоначално публикувано от fredie Виж публикацията
    Да, помислих си за тези неща. Проблема, е че се появи вчера, значи е утечка по скоро. До сега го нямаше, без значение дали е отивала фазата или нулата в лампата. Ще търся къде е.
    Господа специалисти! Прочетете това преди да продължите с оспамването на темата!

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #28

    Отговор: Лампата в кухнята ми свети постоянно

    Ако има утечка тя няма къде да е другаде освен в разстоянието ключ лампа затова му казах да разкачи ключа и да мери затова не се изисква да си голям специалист. При така описаната ситуация за да му свети лампата при изключен ключ/ако всичко по него е изправно/ значи че ключа прекъсва нулата а до лампата има фаза и е налице утечка към стената ако това е така просто трябваше да разкачи ключа така изолира чуденката дали ключа е изправен или не и да мери на лампения излаз.Лошото е ако тавана е окачен тогава ще стане интересно щото там място за утечки има колкото си искаш също и къртене и работата става каша маша.Но е добре да има и един котлон 2 кв под ръка да мери и с него.

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #29

    Отговор: Лампата в кухнята ми свети постоянно

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Господа специалисти! Прочетете това преди да продължите с оспамването на темата!
    Не съм сигурен.
    По скоро лампичката си е показала дефекта.
    Някой път го правят след месеци.
    А ти може ли да си смениш ключ втори път вкъщи и да не знаеш какво прекъсва?
    Щото при Нискокачествена китайска диодна лампа има значение.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 16-06-19 в 11:06.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #30

    Отговор: Лампата в кухнята ми свети постоянно

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Според мен са две неща:
    1. Имаш изкарана фаза вместо нула в директния кабел до лампата, т.е. ключът прекъсва нулата, а не фазата.
    2. Имаш утечка, нарушена е изолацията на кабела някъде в трасето между лампата и ключа.
    Аз съм на същото мнение.
    Добавянето на резистор или кондензатор паралелно увеличава утечката, само за да не свети лампата.
    Разменяне на кабелите към лампата ще маскира проблема - утечката ще е при включено положение.
    Аз бих пуснал външно един кабел от ключа до лампата за пробата. Ако проблема изчезне значи в кабела има проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. отходна тръба на съседния апартамент в кухнята.
    От lordged във форум Домашен майстор
    Отговори: 0
    Последно: 03-10-16, 02:11
  2. MSZ-GE35VA постоянно свети OPERATIОN
    От pdontcheff във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 21
    Последно: 16-12-12, 09:52
  3. Отговори: 15
    Последно: 08-02-11, 15:02
  4. Отговори: 0
    Последно: 30-06-09, 13:54
  5. Задача 326 (Ключът за лампата)
    От Ludaka във форум Логически задачи
    Отговори: 9
    Последно: 12-08-06, 19:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе