Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 63
Like Tree20Одобрявам

Слънчеви панели за ток за къща.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Отговор: Слънчеви панели за ток за къща.

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Лятото е лесно... да препоръчате ЗИМНИ идеи?
    Вакуумни тръби за нагревателя за топла вода.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    118
    #17

    Отговор: Слънчеви панели за ток за къща.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Хората отдавна са го измислили, и няма нужда от такива нелепи гимнастики
    https://shop.amigobg.com/product/871...-2-15kv-m.html
    Едно подобно ми осигурява гореща вода в излишък от края на март, до края на октомври на цена 0,0лв/киловат. Бачка със 70-80% ефективност, за разлика от фотоволтаиците, които едва докарват 15% ефективност...
    Ефективноста вече май е повече. Ето към 2018 колко я докаряват -
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    V_Simeonov одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #18

    Отговор: Слънчеви панели за ток за къща.

    А цената на колко я докарват...?!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    118
    #19

    Отговор: Слънчеви панели за ток за къща.

    Е точно това проучвам. Да не споменавам, че има доста повече видове панели от само моно и поли кристален, има и хибридни панели, произвеждащи и ток и загряващи бойлер.
    А иначе примерно on grid система 3,6wk е 4000лв. А само за боилер и панели има системи за от 2200лв /200литра/ до 4200лв /500литра/ зависимост от бойлера.
    Цената на самите панели не е висока - инверторите и другите "дреболии" е съществения разход, но дявола винаги е в детайлите.
    И това е инфо за няколо дена на първо четене.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #20

    Отговор: Слънчеви панели за ток за къща.

    И каква сума мислиш да "инвестираш" в соларки?

  7. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #21

    Отговор: Слънчеви панели за ток за къща.

    Най хубаво е да си инсталираш нещо между 10 и 20 кв. Така хем ще покриеш своите нужди хем ще продаваш. Ако си купиш качествени неща в следващите 10 години забравяш за поддръжка. Лошото е че на покрив трудно ще се вместят. Ето ти един анализ на ДКЕВР по въпроса https://www.dker.bg/uploads/_CGCalen...remii_2020.pdf. От тия неща си винаги на кяр ако имаш най малко 80% съфинансиране ако смяташ да теглиш заем си е обречена история това е като да си вземеш нова кола на лизинг наред с всички останали разходи имаш и месечна вноска. Та затова си потупай джебата ако имаш кинти слагай ако нямаш събирай ако ти е минал мерака после плащай на енергийния оператор и това е не му мисли много и не вземай акъл от тоя форум щото накарая без акъл ще останеш. Чети онзи проект на който съм дал линка и си направи изводи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #22

    Отговор: Слънчеви панели за ток за къща.

    Те изводите отдавна са направени - затварянето на пари във фото-волтаици е глупост и набутвация отвсякъде...
    tanatos одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    118
    #23

    Отговор: Слънчеви панели за ток за къща.

    Всичко това е хубаво, обаче има само един проблем - да накараш енергото да ти купува излишъка - процедурата е мноооого тромава, иска предимно много време и по-малко финанси. Немаш ли човек да ти пробута документите може с години да те размотават и крайния резултат не е ясен. А и площа за такава мощност ми е дефицит.
    п.п. Jack - така едно време са говорили и за първите автомобили - къде ще се мерят с конете ама каква стана.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #24

    Отговор: Слънчеви панели за ток за къща.

    Цитат Първоначално публикувано от krasimir77 Виж публикацията
    Всичко това е хубаво, обаче има само един проблем - да накараш енергото да ти купува излишъка - процедурата е мноооого тромава, иска предимно много време и по-малко финанси. Немаш ли човек да ти пробута документите може с години да те размотават и крайния резултат не е ясен. А и площа за такава мощност ми е дефицит.
    п.п. Jack - така едно време са говорили и за първите автомобили - къде ще се мерят с конете ама каква стана.
    Прецизирай си целта. Какво искаш приоритетно - ток или топла вода и тогава вземай решение.

  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #25

    Отговор: Слънчеви панели за ток за къща.

    Цитат Първоначално публикувано от krasimir77 Виж публикацията
    Всичко това е хубаво, обаче има само един проблем - да накараш енергото да ти купува излишъка - процедурата е мноооого тромава, иска предимно много време и по-малко финанси. Немаш ли човек да ти пробута документите може с години да те размотават и крайния резултат не е ясен. А и площа за такава мощност ми е дефицит.
    п.п. Jack - така едно време са говорили и за първите автомобили - къде ще се мерят с конете ама каква стана.

    тия проблеми са само в главите ви и в този форум. т.нар. Енерго а в действителност енергийния оператор по закон е задължен да ти го купува затова ти пратих линк на официален орган на Република България а не някой линк от форум където се приказват врели некипели. Казах ти по горе във форум може да си приказваш празни приказки да се шегуваш и т.н. но никога не трябва от форум да си съставяш картина за обективната реалност. Иди в т.нар. енерго питай и тогава говори не предполагай не се доверявай а ПРОВЕРЯВАЙ ако спазваш това верою ще видиш че живота ще е по цветен.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    118
    #26

    Отговор: Слънчеви панели за ток за къща.

    PPP1 това го пиша не от приказки и четене по форумите, а от човек който се занимава с министерсвото на енергетиката. Вярно по друг параграф, но от него знам, че закона си е закон, но важи само за потребителите - на чиновниците им е през оная работа - викат - съди ни. Преди три и нещо години ги беше осъдил, но ефект върху работата им няма - парите ние сме му ги дали, не виновните за забавяне лица - само обещетение за труда инервите получи, но пак повтарям - за чиновниците ефект - нула.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #27

    Отговор: Слънчеви панели за ток за къща.

    Абе вие още не сте произвели тока, а тръгнали да си правят сметки на кого, и как да го продават... Както са казали - рибата в морето, той слага тигана с олиото на котлона...

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #28

    Отговор: Слънчеви панели за ток за къща.

    Цитат Първоначално публикувано от krasimir77 Виж публикацията
    PPP1 това го пиша не от приказки и четене по форумите, а от човек който се занимава с министерсвото на енергетиката. Вярно по друг параграф, но от него знам, че закона си е закон, но важи само за потребителите - на чиновниците им е през оная работа - викат - съди ни. Преди три и нещо години ги беше осъдил, но ефект върху работата им няма - парите ние сме му ги дали, не виновните за забавяне лица - само обещетение за труда инервите получи, но пак повтарям - за чиновниците ефект - нула.

    А недей така за чиновника си има срок мен до сега никой не ме е размотавал за нищо а аз имам сериозен опит с най различни чиновници защото и аз самия съм бил такъв та там нещата много лесно се оправят само да знаеш как/не говоря за финансови стимули/. Това са кръчмарски приказки дето ги разправяш най готино е да съдиш държавата защото бат бойко колкото и да не го харесват каза една вярна дума за матриала в българия а 90% от чиновниците са точно такива правят глупости и после подсмърчат.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    74
    #29

    Отговор: Слънчеви панели за ток за къща.

    Я вот читая эту тему, так и не понял эффективное это вложение - эти панели, или нет? От чего зависит выгода?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #30

    Отговор: Слънчеви панели за ток за къща.

    Цитат Първоначално публикувано от Alik80 Виж публикацията
    Я вот читая эту тему, так и не понял эффективное это вложение - эти панели, или нет? От чего зависит выгода?
    Читатеш, не читаеш - сядаш и ползваш гоогле за преводач на български, щото и ние не ти разбираме.
    ccankov73 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.
    От bai_Petko във форум Други начини за отопление
    Отговори: 714
    Последно: 07-03-23, 19:05
  2. слънчеви очила
    От marianski във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 06-09-14, 13:19
  3. варианти за монтаж на слънчеви панели
    От ba4_dido във форум Други начини за отопление
    Отговори: 15
    Последно: 11-05-13, 18:32
  4. Слънчеви батерии
    От Walkera във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-08, 18:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе