Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

СИФОНИ ЗА БАНЯ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1

    Lightbulb СИФОНИ ЗА БАНЯ

    Здравейте,

    Трябва да си избера сифони (2) за баня (плочките вече ги избрах). Разликите в цените са огромни, а пък разликата в качеството и моделите като функционалност ми убягва. Някой с опит, добър или лош, да сподели мнението си! Благодаря
    Този пост е редактиран от avenger; 25-02-15 в 19:28.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #2

    Отговор: СИФОНИ ЗА БАНЯ

    Сега,качество при сифоните?....Малко трудно ще се дефинира.Няма движещи части...абе, дупка за вода.Моето мнение,е да гледаш основно материала от който са направени,мисля,че качествената неръждавейка е най добра.Аз лично при ремонта на банята взех лентов сифон със стъкло,млечно бяло.Немски,доволен съм,водата се отича добре и пасва отлично на интериора.Минус....,ами 140лв му бе цената миналата година.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #3

    Отговор: СИФОНИ ЗА БАНЯ


  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #4

    Отговор: СИФОНИ ЗА БАНЯ

    Аз си взех VIEGA с клапа ако пресъхне сифона и съм доволен ...

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #5

    Отговор: СИФОНИ ЗА БАНЯ

    Евтините просто изгниват за 2 години! Тея с клапи... в една къща има сложени такива, и мирише ужасно при промяна в атмосферното налягане - като комин на септичната яма е. За марка не знам какви са монтирани /най-вероятно евтинджос/, тези Вега може и да са сполучливи.
    Този пост е редактиран от avenger; 25-02-15 в 19:30.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #6

    Отговор: СИФОНИ ЗА БАНЯ

    На HL с PRIMUS затвор няма никакви миризми, но трябва по-редовно да се чистят и не са с много голям дебит.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #7

    Отговор: СИФОНИ ЗА БАНЯ

    Благодаря за съветите. Прегледах VIEGA и тези на Hutterer & Lechne PRIMUS
    Изглежадат много добре с добра функционалност. За мен проблемите със сифоните са миризмата на канализация, особена ако не се използват. Затова имам още 2 въпроса:
    1) Апартамента още се строи, но по план имам 2 сифона в банята. Обаче аз искам да сложа душ-кабина и се чудя, за какво ми е втори сифон в другия край на банята. Да го зазидя ли или да го оставя за всеки случай? Какво мислите?

    2) Отделно имам и тоалетна. Тя е метър на два и едвам ще вмъкна мивка и биде вътре. Толкова е малка, че вратата ще се отваря навън. Тя също има сифон на пода. Този въобще не знам за какво е, тъй като няма място за душ в това помещение (освен ако не махна бидето и мивката). Да остява ли сифона в тоалетната или да го зазидвам и да сложа плочки отгоре?

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #8

    Отговор: СИФОНИ ЗА БАНЯ

    1.остави си и втория сифон.ще ти трябва,като миеш банята,а и не само

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Отговор: СИФОНИ ЗА БАНЯ

    В тоалетната също. Просто си сложи хубави сифони за да не мирише.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #10

    Отговор: СИФОНИ ЗА БАНЯ

    Аз моя в тоалетната го затапих.Излишен е ,пресъхва и почва да мирише, омръзна ми да му доливам вода.
    Този пост е редактиран от avenger; 04-05-16 в 12:34.

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #11

    Отговор: СИФОНИ ЗА БАНЯ

    Ами сифоните тъкмо ги купих тази седмица. Спрях се на Viega Advantix. Имат клапа, а и цената е около 65 лв. за бройка, което е евтино в стравнение с други марки и видове от този клас. Ще се монтират към края на лятото, така че ще на есен ще споделя впечетления. Благодаря за съветите, определено научих доста от съфорумците.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на stefan55
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    36
    #12

    Отговор: СИФОНИ ЗА БАНЯ

    Съществуват ĸлиĸ-cифoни,poгoви cифoни c ĸлaпa, ĸoитo нe вpъщaт миpизми и oт cилaтa нa вoдaтa ce oтвapя ĸлaпaтa, тe ca мнoгo eфиĸacни. При ĸлиĸ-cифoните, тези, които са пo-eвтини вътpe пpyжинĸитe чecтo зaяждaт, ако купиш от този тип, избери по-скъп модел. Също така има линейни сифоните, те са доста по-скъпи, но много добре отводняват поради формата си, но трябва да се консултираш с майстора дали в банята ти, може да се постави такъв тип сифон. Аз лично бих ти препоръчал качествен сифон с клапа за друг път, ако ти се наложи.

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #13

    Отговор: СИФОНИ ЗА БАНЯ

    Както писах по-горе софоните са купени и монтирани. Аз съм доволен засега. Има и по-евтин вариант Вега, ама турски за 20+ лв. Бройката. Изглеждат почти идентични с оригинала. Може да са направени с по-некачествени материали.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    30
    #14

    Отговор: СИФОНИ ЗА БАНЯ

    Да продължа темата за сифоните. В крайна сметка се оказа, че наглед нещо дребно като сифон може да бъде доста трудно за избор от хора без опит като мен. Правим баня в която ще има обособена част за душа с параван. Ще имаме и втори сифон в сухата част под окачената тоалетна. Много майстори ни съветват да сложим подов сифон в мократа част. Коментарите по форумите обаче са супер разнородни и доста голям процент от хората не са доволни от подовия сифон който ползват. Чистел се трудно връщал миризми и т.н. За мен от основно значение е правилното отводняване и блокирането на всички миризми идващи от канализацията. Едни от най-хвалените сифони са на hutterer-lechner, но цените са брутални. Рогов сифон 100 лв, хидроизолация и фланец към него още 100... Лентов 700+. Препоръчайте какъв сифон да избера лентов или рогов, както и марка модел разбира се нещо на сносна цена като най-важното условие ми е да не връща миризми... Примерно този модел на герака е на сносна цена, но дали си заслужава? https://www.geraka.com/lineen-sifon-...ea-ultra-nisak

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #15

    Отговор: СИФОНИ ЗА БАНЯ

    https://magdrain.bg/portfolio/art/#C07Q5-G
    От 2г. съм с такъв, няма никакви миризми.В началото бях много скептичен към тая магнитна технология, но се оказа доста добре работеща - въобще няма миризми.
    Чисти се лесно.Разгледай им каталога, имат и линейни : https://magdrain.bg/catalog/, и цените са им добри.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Баня Стил
    От bobyjuvefan във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 43
    Последно: 08-08-19, 14:37
  2. Вентилатор за баня?
    От dat във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 31-01-15, 22:54
  3. Музика за баня
    От rkk във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 24-03-11, 19:46
  4. Теч в баня
    От leno във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 15-12-09, 09:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе