Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree3Одобрявам
  • 3 Post By Rakeem

Какъв предпазител и кабел за бойлер 3kW?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    5
    #1

    Какъв предпазител и кабел за бойлер 3kW?

    Здравейте, необходима ми е помощ при монтиране на кабел и предпазител за бойлер.


    В момента сме с топла вода от ТЕЦ, но тъй като цената вече стана нетърпима, съм решил да монтирам бойлер в банята и да облекча финасово тази тежест!
    Та конкретно на въпроса. В банята има прекаран кабел за бойлер, който е с изведен ключ за бойлера пред самата баня, но до самия ключ пред банята не отива никакъв кабел, т.е. изградена е ел.инсталацията само накрая- от ключа пред банята до мястото, където евентуално ще е бойлера. Тук е пуснат кабел 3х4 кв.мм.
    Сега аз трябва да пусна кабел от апартаментното табло с предпазителите до самия бойлерен ключ. Няма да вкопавам кабела, а ще го пусна по ъгъла между стената и тавана и ще го скрия с някакъв стириопорен перваз или с кабелен канал. Разстоянието е около 5,5 метра. Но тук вече въникват същинските въпроси:


    1. Какъв кабел да пусна от таблото до ключа пред банята? 2,5 кв.мм ще са достатъчни ли и има ли значение, че в самата баня кабела е 4 кв.мм сечение?


    2. Тъй като инсталацията и самият блок са много стари, вътре в апартамента навсякъде са пуснати кабели с две жила. Какъв трябва да е кабела от таблото до ключа- двужилен или трижилен, при положение, че в самата баня от ключа до бойлера е пуснат кабел с три жила (3х4 кв)?


    3. Какъв предпазител да сложа на ел.таблото при следните две хипотези:
    а)на предпазителя ще бъде вързан само бойлера. Тогава 16А или 20А е по-подходящ, ако приемем че ще купя бойлер 3 кW?
    б)на предпазителя ще бъдат вързани освен кабела на бойлера и още един кабел, който отива към кухнята и ще захранва микровълнова, кафемашина, пералня и евентуално някой миксер или пасатор, когато се налага. Естествено тези неща едва ли ще работят едновременно, но е възможно да се засекат бойлера, микровълновата и пералнята да речем. В такъв случай 25А предпазител ще е достатъчен ли?


    Прощавайте за лаишките въпроси, но ми е нужна информация, за да знам какви ел.материали да закупя. Самото свързване няма да го правя аз, а ще викна някой, който може да го направи както трябва.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2

    Отговор: Какъв предпазител и кабел за бойлер 3kW?

    1. Най-добре сложи 4кв..
    2.Ако нямаш земя в таблото, не ти трябва 3жилен, ще заземиш с нулата.
    3. 16ампера са 3.5 киловата, така че слагаш 16а.
    4. Не връзваш нищо друго към кабела на бойлера!
    Lupus, Gena_bs и edi1 харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Какъв предпазител и кабел за бойлер 3kW?

    Благодаря, ще се съобразя със съветите ти!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #4

    Отговор: Какъв предпазител и кабел за бойлер 3kW?

    Задължително с фазомер проверявай фазата и нулата, тъй като имаш доста връзки и трябва да си сигурен като зануляваш, за да не стане беля.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?
    От Dominator във форум Телевизори
    Отговори: 25
    Последно: 26-03-15, 21:37
  2. Какъв кабел да използвам от pc към tv?
    От nmitio във форум Телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 08-07-11, 09:59
  3. Какъв кабел...
    От irenaiva във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 21-01-11, 10:38
  4. Предпазител за бойлер
    От spoofer във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 21
    Последно: 17-04-09, 12:50
  5. Какъв кабел да избера
    От TopBG във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 06-10-04, 11:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе