Резултати от 1 до 6 от общо 6

Едно предложение...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #1

    Едно предложение...

    Мисля че едно от правилата на форума (става въпрос за коментирането на цените) противоречи на целта на този форум,а именно да си помагаме,да научим нови неща(в случая кое колко струва),аз съм убеден че не трябва хората да се мамят така нагло пред очите на всички,a ако тези който ги продават са се объркали,мнението на останалите ще е добре и за тях(да не се излагат)!





    А приказката че едно нещо струва точно толкова за колкото може да се продаде я знам!



    Преценете...






  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #2

    Едно предложение...

    Благодаря ти, че си отделил време да прочетеш и да се запознаеш с правилата на форума. Благодаря и за предложението.

    Честно казано, аз също съм на това мнение, но болшинството хора, които ми помагат за поддръжката на форума са на обратното. Така че... засега правилото важи.

    Разбирам и другата страна, тя също има своите доводи. След време някои нюанси могат да бъдат променени.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Едно предложение...

    Не виждам нищо лошо в това да се коментират цените, стига това да не се прави със заядлив тон. Един прост пример: аз (примерно), не се занимавам с търговия и искам да продам части останали ми след ъпгрейд на компютъра ми. Естесвено, искам да ги продам на добра цена, и в този си стремеж слагам цена която е нереално висока (не с цел да "набутам" някой, а просто защото не мога да преценя реалната им стойност). Ако няма коментар в този случай, може да се случи следното: 1. някой да се "набута", или 2 - да не мога да продам нищо (което е по-вероятно ). При един смислен коментар, аз бих разбрал реалната стойност на това което продавам и бих коригирал цената. Така вероятноста "да изкарам някой лев" и в същото време да не "набутам" някой е много по-голяма.

  5. Gadget
    Guest
    #4

    Едно предложение...

    Относно горното... Правилото важи, за да се избегнат теми с по 20 последоватерни поста при примерна цена 120 лв. - "Аз давам 50", "Аз давам 60", "Аз давам 85", "На това повече от 90 не можеш да му вземеш" и реално продажбата се превръща в търг.



    <font color="orange">4. Забранява се коментирането на цената в обявата, освен ако продавачът не го е споменал изрично... Пазарлъците да се правят на PM (лично съобщение)</font id="orange">. Това правило е достатъчно показателно и решава твоя проблем. Ако продавачът е сложил висока цена без коментар и ти се интересуваш от продукта, можеш да му пишеш на PM да разбереш защо го прави или да му отвориш очите и да му предложиш реална такава.



    Другия момент е, когато и двамата не сте наясно с цените...

    Получава се следното:

    Един продава нещо на висока цена... друг има интерес и пише, че иска да го купи, ама не знае това ли е реалната или не. Трети пиши колко е реалната. Първият ядосано вмъква, че тази цена не е реална, защото нещото е модифицирано с есктри или пък е в гаранция или и т.н. и вместо да улесним процедурата, ние все едно се намираме на Капалъ Чарши.



    Реално цените вървят постояно надолу с излизането на нови и нови продукти, а на определени продукти пък се запазват с месеци. Ако целта на този форум е "да си помагаме", то специално за този раздел не е много удачно, защото "да научим нови неща (в случая кое колко струва)" няма да е реално като цена примерно след месец. Представи си във всяка обява да има мнения на "експерти" с коментар на реалната цена, която след месец въобще няма да е реална. Така, ако тръгнеш да се ровиш в стари продажби ще останеш с грешно впечатление колко е пазарната цена на определен продукт.



    Ето ви и вратичка в Правилото:

    Ако коментарът е кратък и ясен относно цената в комбинация с изчерпателна информация от страна на продавача за предлагания продукт, тогава той има място в този форум



    Заядливи коментари ще се трият!!! В краята сметка продавачът определя цената

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #5

    Едно предложение...

    Подкрепям напълно Gadget, добра аргументация.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Едно предложение...

    Така си е -продавача определя цената , но някой трябва да му покаже правилното място

    Аз искам да продам памет с 20 лв по -скъпа от нова - и има шаранче което се навива , после шаранчето ще каже - набутаха ме в setcom.bg с това!!!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Предложение
    От jonov във форум За Форума
    Отговори: 48
    Последно: 12-04-17, 14:26
  2. Копие на Flash drive - едно към едно. Може ли ?
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 21-07-10, 19:14
  3. Отговори: 6
    Последно: 26-02-09, 12:19
  4. Още едно предложение за нов подфорум
    От fori във форум За Форума
    Отговори: 25
    Последно: 24-11-07, 19:49
  5. Имам едно предложение ...
    От CreatoR във форум За Форума
    Отговори: 11
    Последно: 07-07-05, 02:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе