Резултати от 1 до 11 от общо 11

*Цензура*

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #1

    *Цензура*

    Няма нищо лошо за цензурата във форума, ама ми се струва малко неудачна в момента - някои думи ги цензурира излишно, други пък въобще не ги разпознава, например:

    куриер = к у р и е р
    употреба = у п о т р е б а

    и т.н.......

    Но пък е забавно*

    п.п. И ако не беше тази *цензура*, нямаше да ми направят впечатление някои срички

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    11
    #2

    Re: *Цензура*

    ХА-ХА много яко се получава.

    икебана = и к е б а н а

    куриер му донесе икебана втора упореба!!!!!

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Re: *Цензура*


  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #4

    Re: *Цензура*

    Доколкото аз знам, там, където се добавят лошите думички, има едно чекбоксче "Check whole words" или нещо подобно. И май с негова помощ се избягва ефекта на икeбаната

  6. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #5

    Re: *Цензура*

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    Доколкото аз знам, там, където се добавят лошите думички, има едно чекбоксче "Check whole words" или нещо подобно. И май с негова помощ се избягва ефекта на икeбаната
    друго подобно решение е вместо
    "eба"
    във списъка с думички да се впише
    " eба "

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Re: *Цензура*

    еба кур

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #7

    Re: *Цензура*

    Няма да коментирам цензурата във форума. Вече съм го правил и не искам да се повтарям. Тъпо е.
    Имам предложение - да се направи "автоцензура" за правописните грешки. Ще бъде доста по-полезна.

    Прочетете 10 поста (извън "логически задачи") и ще разберете какво имам наум. Всеки може да допусне неволна грешка, нито е смешно, нито трагично. Но не бих се чувствувал удобно @ru_boy или друг да ми обяснява как се пише нещо си. И е..... хм - неудобно малко - дали е неволно или не си го знаеш по рождение.........
    На мен се е случвало и на другите също. След като в някои продукти (MSword) го има - не е лошо и при нас да е така.
    И то не автоматично - а като подсказка- все-пак човек си има някакъв речник - нека не го осакатяваме.

  10. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #8

    предложения

    Тази работа е трудна за реализиране, много зависи от желанието на участниците, но все пак имам някой предложения:

    1. Всеки, който държи да пише правилно, може да си въвежда изказването първо в някой подходящ текстов редактор, там да му пуска автоматична проверка и след това да го донася тук.

    2. Към правилата на форума, още по време на регистрирането, освен изреченията, че се препоръчва писането на кирилица, да се добави и препоръка за писането на БЪЛГАРСКИ език (имам предвид правилен, хубав, разбираем...).
    Дори може да се добави, че е по-добре хората, които не желаят или знаят, че не умеят да пишат на бъгарски (мога да дам примери), да си карат на латиница, та поне отдалеч да виждаме кои изказвания да прескачаме като четем.

    3. (това го взаимствам от един друг форум) Някой от модераторите да поеме ролята на "езикова полиция" - да ходи и с червен маркер да поправя грешки. Това ще е полезно за всички, защото ще се вижда как е правилно да се пишат някои "сложни" думи и ще ни се набива в очите, та по-лесно ще ги запомним...

  11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #9

    Re: *Цензура*

    Хм , Каки ти сигурна ли си как се пишат всички думи? Аз не съм и дай боже да не ги науча...................
    Например преди 5 години разбрах, че е правилно "трафик"-с ударение на "и"

    И ми се казва, че няма вече цензура - истина ли е???????????
    Няма да пробвам -ако има ще ми е много приятно да търся алтернативи.
    Ако вече няма - ще пия едно "за форума" - за новото!!!

  12. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #10

    Re: *Цензура*

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Каки ти сигурна ли си как се пишат всички думи? Аз не съм и дай боже да не ги науча...
    Не съм сигурна за много думи, но бих казала обратното на теб: дано да ги науча.
    Струва ми се, че хората се делят не на такива, които знаят и незнаещи, а на такива, на които им пука и останалите. Иначе всеки може да го научи и все пак всеки понякога ще допуска грешки.

    //
    А най-важното си остава смисълът на това, което пишем, а не с какви думи е казано.
    Ако можехме да говорим красиво, без да казваме нищо, щяхме да сме депутати

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #11

    Re: *Цензура*

    Последно пиша в тази тема - искам да няма цензура - наложена! Искам да има такава -неналожена, вътрешна, от нас зависеща. Ние сме достатъчно големи - вярвам, че можем без ограничения. Другото е смешно и неефективно.
    Дано сме на ниво - от нас си зависи!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Цензура или ?
    От DarkRose във форум За Форума
    Отговори: 8
    Последно: 11-07-07, 00:44
  2. Цензура на attachments в gmail?
    От FearMe във форум Поддръжка
    Отговори: 9
    Последно: 06-03-06, 15:42
  3. Ненужна цензура (1984)
    От Wise във форум За Форума
    Отговори: 48
    Последно: 01-04-05, 09:30
  4. Тук има цензура?!
    От 3.14_J във форум За Форума
    Отговори: 1
    Последно: 02-12-04, 18:59
  5. Microsoft Search - обективност или цензура?
    От Gadget във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 25-08-03, 15:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе