Страница 44 от 68 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 1012
Like Tree141Одобрявам

Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #646

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Там е работата, че не искам бисквитки. Има ли някакви настройки в браузъра които мога да направя?

    В други форуми също изкачат подобни съобщения, но там има възможност за тяхното затваряне без да се съгласяваш.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #647

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Не съм убеден, че реално ги затваряш...или се съгласяваш.

  4. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #648

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Там е работата, че не искам бисквитки.
    Без cookies няма как да се логнеш във форума. Сигурен ли си, че искаш точно това?

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #649

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Hristoslav... удивителен си.
    Обоснови се защо не искаш бисквитки след като нямаш представа какво са и каква им е ползата? Защото е модерно да не искаш?
    Изискването на ЕС е абсурдно, но... това е положението.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #650

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Не е абсурдно Крис. Абсурдно е като заредиш един сайт на туко що инсталиран браузър и да ти се лепат 10-15 бисквитки. Само че на тея които правят браузърите не им е изгодно да отрежат всякакви бисквитки които не са свързани с дадения сайт и са забутали опции те нейде си дълбоко по менютата. Или пък да забранят кросаит скриптинка.

  7. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #651

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Съвсем не съм съгласна този път.
    Не може браузерите да забранят кукитата, понеже те са част от самата web технология. Ако го направят, няма да бъдат браузери.
    Крос-сайт - социалните плъгини, които имаме и в този форум са именно това. Даден сайт комуникира с facebook, twitter, g+ и т.н., за да може човек лесно да шерва избрани статии или каквото там му е кеф да върши. Гугъл Аналитикс също е крос-сайт скрипт. Те, по принцип, могат да бъдат спрени във всеки браузер. Но това не води до повишаване на сигурността.
    Сами по себе си кукитата не са нещо страшно. В момента виждам 16 различни кукита, създадени от .setcombg.com, които не съдържат никакви опасни данни - единствено прости стойности, които се грижат за функционалността на форума. Чрез тях имаме "непрочетени теми", "отиди на първото непрочетено мнение" и подобни екстри. Всеки сам може да ги огледа.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #652

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi Виж публикацията
    . Те, по принцип, могат да бъдат спрени във всеки браузер. Но това не води до повишаване на сигурността.
    Сами по себе си кукитата не са нещо страшно. В момента виждам 16 различни кукита, създадени от .setcombg.com, които не съдържат никакви опасни данни - единствено прости стойности, които се грижат за функционалността на форума. Чрез тях имаме "непрочетени теми", "отиди на първото непрочетено мнение" и подобни екстри. Всеки сам може да ги огледа.
    Е даде, ама аз не ги искам - пет пари не давам какви ползи има от тях.
    Обясни подробно, как и какви настройки да направя на браузъра за да ги спра.

  10. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #653

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Форумните кукита няма как да спреш. Но можеш да спреш да се логваш в сайта и тогава повечето от тях няма да ги генерираш.

    За останалите - спирането им зависи от браузера. Примерно това:
    https://support.mozilla.org/en-US/kb...-party-cookies

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #654

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi Виж публикацията
    Съвсем не съм съгласна този път.
    Не може браузерите да забранят кукитата, понеже те са част от самата web технология. Ако го направят, няма да бъдат браузери.
    Крос-сайт - социалните плъгини, които имаме и в този форум са именно това. Даден сайт комуникира с facebook, twitter, g+ и т.н., за да може човек лесно да шерва избрани статии или каквото там му е кеф да върши. Гугъл Аналитикс също е крос-сайт скрипт. Те, по принцип, могат да бъдат спрени във всеки браузер. Но това не води до повишаване на сигурността.
    Сами по себе си кукитата не са нещо страшно. В момента виждам 16 различни кукита, създадени от .setcombg.com, които не съдържат никакви опасни данни - единствено прости стойности, които се грижат за функционалността на форума. Чрез тях имаме "непрочетени теми", "отиди на първото непрочетено мнение" и подобни екстри. Всеки сам може да ги огледа.
    Аз пък тотално не съм съгласен да ми се накачулват 10-15 когато за функционирането на форума е необходима точно една. Който иска да му се показва в социалните ... да си ги разреши ръчно.

    // Крис да си знаеш че възмущението ми няма нищо общо лично с теб. Роптая срещу порочната система.
    Този пост е редактиран от Yasen6275; 24-08-15 в 19:29. Причина: добавка

  12. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #655

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    А всъщност какъв е проблема? Явно не разбирам.
    Този форум е с готова платена система. Написан е както е написан и това не подлежи на коментар, Пази си разни неща в кукита, защото така са решили разработчиците. Дори без да му гледам сорса, съм сигурна, че в него няма никакъв вещерски код, заплашващ населението.
    От друга страна, част от данните, обслужващи даден юзер е много по-безопасно да се пазят локално на машината на юзера, вместо на сървъра на форума.
    От къде идва вярването, че те са нещо по-вредно от който и да е друг елемент на даден web-сайт?

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #656

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Проблема е че освен бисквитките за форума се зареждат неща които нямат никакво отношение към функционалността на форума. Awesome Screenshot
    Какви са и каква информация изтича през тях не мога да кажа а и нямам време да разследвам.

    // И защо блокирането на всичко що съдържа google в името си скапва форума?
    Този пост е редактиран от Yasen6275; 24-08-15 в 20:53.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #657

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    зависи как блокираш гугъл
    ако е през 3-rth party cooкies, може и да не скапе нищо
    ако е през addBlocker е по-различно
    От друга страна специално гугъла както и да го блокираш, той те знае

    Според мен си пийте пиенето, четете си форума и си свиркайте.
    Много повече неща сами издаваме за себе си, напълно съзнателно и доста по-вредно.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #658

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi Виж публикацията
    От къде идва вярването, че те са нещо по-вредно от който и да е друг елемент на даден web-сайт?
    Хахах, откъде... населението се управлява лесно - преди 20 години пушиш пура в самолет, в момента влизаш за 2 години в затвор ако го правиш щото.... е много опасно и вредно.
    Преди 20 години шамариш детето, когато е необходимо, сега ти го взимат защото... не знам защо.
    Преди хайде не 20, преди 10 години кукитата във форума бяха същите, но нямаше идиоти, които да обясняват на масите, че кукитата били нещо, за което трябвало да бъдат предупреждавани. Просто някой, в някоя комисия, в нечий кабинет в европейския парламент е усвоил няколкостотин милиона евра и трябва да има резултат - те ти резултат - кукитата видиш ли са страшни
    hristobotev одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #659

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi Виж публикацията
    зависи как блокираш гугъл
    ако е през 3-rth party cooкies, може и да не скапе нищо...
    Така, а защо гугъл трябва да има нещо общо в комуникацията ми с форума?

  18. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #660

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Така, а защо гугъл трябва да има нещо общо в комуникацията ми с форума?
    Предполагам, че е заради бутончето g+ и заради SEO метриките на форума.
    Така е написан тоя сайт. Добавени са му всякакви услуги. Те не могат да слагат за едни юзери, а за други да липсват. По тая причина всички ги виждаме, независимо дали се каним да ги ползваме, или не. Освен гугъл виждам поне 11 бисквитки от facebook, ако не и повече. Независимо дали изобщо имам акаунт там.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 68 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нови бъгове, бързодействие...
    От kod във форум За Форума
    Отговори: 238
    Последно: 16-04-13, 18:05
  2. съвет за оправяне на усилватели
    От jojobix във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 14-12-12, 10:58
  3. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17
  4. Оправени бъгове...
    От -CTPAX- във форум За Форума
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-04, 12:10
  5. знаете ли XP бъгове :-))
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 19-02-03, 12:02

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе