Резултати от 1 до 9 от общо 9

Малък bug при Mozilla

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #1

    Малък bug при Mozilla

    Нещо твърде интересно:



    Ако с Mozilla отворя началната страница на Setcom (http://www.setcom.bg/news/it/default.htm) и оттам премина към форума, в address bar-а на браузъра URL не се променя даже и при отварянето на различни теми - стои си първоначалния



    Ако отворя страницата с активни теми на форума (http://www.setcom.bg/news/forum/active.asp), този проблем го няма и браузъра си показва коректно текущия URL в address bar-а, т.е. държи се както IE.



    Във www.bugzilla.org не пише нищо по този въпрос. Някакво обяснение? Това, което ми идва на ум, е да не би защото в единия случай е HTML, а в другия - ASP... едва ли (ей тук ми липсва онова smiley, което си блъска главата в стената [:D])



    EDIT: 10x, Malone - точно това

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #2

    Малък bug при Mozilla

    Айде сега хората, дето толкова се пъчеха, че използват Mozilla и нямат никакви проблеми да обясняват защо е така. Верно, че IE ми прави проблем, но не искам да го сменям за нещо, което ми прави 10 проблема. Това, за което говори Slero ми се случи на 2рата минута от използването на Мозилата. Какво ли още ме чака?

  4. Gadget
    Guest
    #3

    Малък bug при Mozilla

    Еми много просто... тъй като в главната на Сетком има 2 фрейма, при избиране на Форума, долният фрейм остава, а отгоре се зарежда Форума. Съответно текущата страница си остава главната на Сетком. Ако директно напишеш адреса на Форума, навигационния бар от главната не се зарежда. Това не е бъг, това е Mozilla и си работи екстра като ти дава пълно инфо къде и какво става, а не като IE да мисли вместо теб



    @Sunny: Не само се пъча, ами защитавам напълно Mozilla и особено Firebird пред IE и неговите надстройки

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #4

    Малък bug при Mozilla

    10x, Инспекторе! Обяснението ти е точно и пълно, а Mozilla наистина си е добър browser (не съм твърдял обратното). А що се отнася до за възможностите за bug report направо е ненадминат! Добре, че попитах запознатите, преди да пусна съобщение във www.bugzilla.org [:D]



    @Sunny: С такъв ревностен поддръжник на Mozilla, който при това да ти оказва support можеш да си работиш спокойно с браузъра [8D]

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Малък bug при Mozilla

    Въпреки, че съм привърженик на IE, горещо подкрепям мнението на Gadget.

    Откакто установих проблема на IE с asp страниците [който все още не решен, не само при мен] ползвам Mozilla Firebird и съм много доволен.



    Решението на "проблема" с Mozilla, както го наричате е следния.



    В Mozilla имате възможност да използвате Bookmark Toolbar Folder-а и там да си сложите местата, които посещавате най често.

    Адвате следния линк

    www.setcom.bg/news/forum/default.asp

    , кръщавате го Setcom Forum или както си искате.



    От него момент не е нужно да минавате през началната страница на Setcom, а направо с натискане на бутона си влизате в началната страница на форума.



    Изглежда така.







    И това може да го направите, за която страница желаете, без ограничения в броя. Удобно е.



    Доста неприятен бъг на Mozilla е това, че не изпълнява Java точно по начина, който се изисква от него.

    Какъвто и таг да вмъкна, за шрифт, за цвят, емоции или каквото друго се сетите, не го вмъква там, където аз желая и съм посочил с маркера, а задължително в края на поста. След това ръчно трябва да го местя на исканото от мен място.

    Не мисля, че е въпрос на настройка. Приемам всякакви съвети от потребителите на Mozilla.



    <font color="red">Който все още е безгранично влюбен в IE да отвори следващия линк в IE:</font id="red">



    http://pages.infinit.net/lecook/java...cupholder.html



    Това не е нищо повече от демонстрация, какво може да се случи на всички фенове на IE. Аз също го харесвам, но не мога да отрека безбройните му дупки.





    А сега затворете CD-то.

    Щом един прост скрипт може да направи това, какво остава за някой който наистина иска да си поиграе с компютъра и с нервите ви.

    С всеки друг браузър, небазиран на IE, тази "шега" не се получава.

  7. Gadget
    Guest
    #6

    Малък bug при Mozilla

    Malone, слаб си с оптимизацията

    За Java не мога да ти помогна...

    От твоя шот виждам, че губиш много място от монитора си.

    Пускам шот, като съм включил всичко заедно с табовете без директни Bookmarks... Онова, дето е по подобие на мишка, ми е менюто




  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Малък bug при Mozilla

    Хе, хе инспекторе ... [8D]

    Това, което си направил е чудесно, но аз така си харесвам браузъра, с табовете и менюто. Инерция от IE.

    Място има достатъчно, така ми се струва по прегледно.

    Въпрос на вкус.

    Ти да не си с 8 инчов монитор?! [Wow!][:D]



    Виж горе линка за IE. Отвори го в IE. Показателно е.


  10. Gadget
    Guest
    #8

    Малък bug при Mozilla

    Със 17" и по същият начин съм направил визуализирането и в IE. Мразя и най-малката загуба на видимост... мониторът - това са моите очи Подобен скрипт са ми пращали и наистина може да шашне някой ламер, че са го хакнали

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Малък bug при Mozilla

    Верно е.

    Аз не съм го сложил да шашкам никого, а просто да деминстрирам, как си държи IE в определени ситуации.

    Усещането, че нещо не е под контрол е неприятно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mozilla Firefox 1.5
    От Pit във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 16-12-05, 13:56
  2. И отново за Mozilla...
    От BerkStock във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 10-02-05, 10:23
  3. KlipFolio & Mozilla
    От Profita във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 08-01-05, 04:23
  4. mozilla
    От ivo80 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 07-08-01, 21:18
  5. Mozilla 0.9.0 ... [?]
    От Lamia във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 12-05-01, 17:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе