Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 42 от общо 42

Как се продават видеокарти или Missing DX9 support

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #31

    Как се продават видеокарти или Missing DX9 support

    за минималните изисквания и тнт2: мисля че ати нямаха свястна карта по времето на тнт2 за да включат аналогичен техен модел.

    За прецакването на 6х00 и 4х00 мнението ми съвпада с на Райд няма смисъл да го повтарям, но на едните не им пука а другите хич не са и чували за дх9.



    Да оставим ФП16/24/32. Подхода на нвидия с ФХ беше основно да прецакат АТИ и ако МС бяха приели спецификация каквато искаха нвидия ати щяха да го закъсат.



    Остава другия въпрос защо водата (с -dxlevel 90) при 5700 остава черна и не се вижда нищо. Но със смяна на вендорИД с това на АТИ изведнъж водата почва да отразява пейзажа. Това е без включени другите хакове за бърникане по шейдърите.

    Не вярвам за "няколко месеца усилия" никой да не е забелязал че за ФХ серията за която оптимизират водата хич не е вода. А ако довода е че са оптимизирали ФХ за дх8.1 защо тогава при включване на 9.0 явно се вика различен шейдър за нвидиа и ати?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #32

    Как се продават видеокарти или Missing DX9 support

    [:P][:P]Елате ми повече ся ще бучна voodoo rush 6mb pci и не шейдъри ами света ще изкопаяяяяяя [8D][:D][^][:P]



    Понеже обръщаме спора на ATI vs NVIDIA. Просто няма смисъл,сега ако искате да спорим защо на всички файлови сървъри интегрират ATI Rage XL видео карта. Това е все едно спор MS vs Linux, Intel Vs AMD. При всичките изброени важи това че и едните и другите си имат силни и слаби страни. Важното е че има конкуренция и че върви техническия прогрес благодарение на това. Аз лично не обичам да ми блестят стотина глезени ефекти наоколо. Как да си карам нормално на nfs като при пуснати всички ефекти всичко е наоколо като светеща коледна елха (като казах елха има някаква пародия на елха пред националния стадион с три цвята лампички само в средата на елхата) Айде да си довършим играта без оплаквания първата част и няколкото и продължения като са с quake 2 based engine пак си ги харесвам дори сега )

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    138
    #33

    Как се продават видеокарти или Missing DX9 support

    Хамав - Rage 128 се казваше чипсета и беше по-бавен макар и не твърде много от TNT2.

    За съжаление нямам как да тествам това, което казваш, тъй като както споменах, аз си карам на Радеон 7500 с Дх7 кода и съм си доволен. Иначе ако има някои да ми заеме една 5700 да си поиграя няколко дена с нея ...


  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #34

    Как се продават видеокарти или Missing DX9 support

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Хамав - Rage 128 се казваше чипсета и беше по-бавен макар и не твърде много от TNT2.

    <div align="right">Originally posted by DeepBlue*-*01/12/2004*:* 21:44:15</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    //offtopic

    [] Ха! Сега се сещам, че съм имал и Riva, и Rage - в този ред. Ама май беше преди 4-5 години []

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #35

    Как се продават видеокарти или Missing DX9 support

    http://fearme.hit.bg/HalfLife2%20Pix/Shadows.jpg (courtesy LUDIA)



    не че е нещо фрапиращо, но все пак... от друга страна кой не иска прозрачна дървена масичка, марка "polaroid" []

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    60
    #36

    Как се продават видеокарти или Missing DX9 support

    Яко!

    Тоя физически енджин, явно му куца оптиката.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #37

    Как се продават видеокарти или Missing DX9 support

    xsmind, не му куца оптиката, ами май целият енджин е куц!!! Тука отново съм докопал 2 бъга: Прозрачна за светлината стена и много готин cliping на Пулсовата пушка с парче от току що разбит сандък и войник отгоре им: http://fearme.hit.bg/HalfLife2%20Pix/ . Незнам да се смея ли да плача ли. Играта е Прилична, но е Прехвалена КРУША!!! Който ще да ми разправя, колко била красива, колко тва, просто е заблуден и се опитва да заблуди и нас уж зрящите.[:D][][:P]

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #38

    Как се продават видеокарти или Missing DX9 support

    Влади, аз в една игра търся скорост и самата идея - изобщо не гледам отстрани картината- гледам си както се казва "в краката" , и затова не ми пука дали е красива , ами пука за самата идея на играта



    btw:

    Ще може ли някой да ми я метне на CD-та тази игри4ка "HL2", и всички пачове , а на сбирката ще ми обясните как се пуска ?

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #39

    Как се продават видеокарти или Missing DX9 support

    от ровенето си в мрежата и моя личен опит с играта ( в интерес на истината досега нямам и 30 минути игра, а само опити ) направих всичко възможно, с изключение на следното:



    с 3d analyzer ( http://www.tommti-systems.com ) е възможно пускането с fp16. за форсирането им се иска check-ване на "force hook.dll", но при мен липсва подобна опция на посоченото място, а има само сив фон. някой пробвал ли е по този начин? принципно съм си променил dxsupport още с излизането на играта и сега целя повишаване на fps, а не активиране на ефекти.



    p.s. забравих да кажа, че каквото и да дам, дори и опит да стартирам без никакви опции ми вади един и същ error - unable to load filesystem_stdio.dll, като подобен file не върви нито с пакета на 3danalyzer, нито с windows-а.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #40

    Как се продават видеокарти или Missing DX9 support

    това за force hook.dll го намерих в по-стара версия на 3д аналъзер. ама не мога да ти кажа точно коя и проработи.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #41

    Как се продават видеокарти или Missing DX9 support

    да разбирам ли, че си теглил една майка на играта и си разкарал и нея, и 3d analyzer-a, че не можеш да ми кажеш с коя версия всичко е ok? []

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #42

    Как се продават видеокарти или Missing DX9 support

    не

    седят си и двете вкъщи.

    а аз си седя и бачкам на работата. А нещо ми е паднало домашното пппое и не мога са вържа да видя.



    иначе от еи тая тема http://hardwarebg.com/forum/showthre...418#post457418 имаше 2-3 линка към чужди форуми и в някой от тях беше оригинала на това с бърникането на ХЛ2 с 3Д аналъзер. Та там след първото споменаване на 3д аналъзер имаше и линк по-нататъка загубен при копи/пейста между форумите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. system corrupt or missing
    От black_knight във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 27-03-13, 00:49
  2. При стартиране на XP ntoskrnl missing
    От SET_time във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 17-02-10, 23:02
  3. Setcom.bg is missing
    От bobby във форум За Форума
    Отговори: 5
    Последно: 11-03-07, 12:30
  4. The Missing - BG SUBs?
    От Gorgeous във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 04-03-04, 20:31
  5. EMS Support?
    От Zetle във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 7
    Последно: 27-02-03, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе