Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Daikin & MHI - за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #1

    Daikin & MHI - за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    От Варна съм,тук като цяло зимата е по-мека а лятото по-прохладно .....макар че че за сметка на това "МАЛКО" по-ветровито от нормалното :afwitch: ....казусът е следния: План-разпределение http://img515.imageshack.us/img515/3332/panelmodel.jpg[/url]
    - Вид строителство - Панел
    - Етаж - 5 (последен с двойна плоча на тавана,светло около 60-70 см. м/у двете, мисля че има някакъв перлит)
    - Тип апартамент (разположение) - Среден
    - Брой стаи - 3 (хол + 1 спалня + 1 детска )
    - Разпределение и Изложение - Хол + Детска - ЮГ, Спалня - Север
    - h на помещенията - 260 см.
    - Площи /обем:
    - Хол - 17,22 м2 / 44,77 м3
    - Детска - 11,8 м2 / 30,68 м3
    - Спалня - 12,5 м2 / 32,5 м3
    - Дограма - Стара дървена ( като духа ми люлее пердетата )
    Стаите са отделни,като: детската e с един прозорец 140х150 см.
    холът е с вратопрозорец : врата 60х245см. / прозорец 175х150см.
    спалнята е с вратопрозорец : врата 60х245см. / прозорец 127х150см.

    Апартамента е стра 40 годишен панел в който се нанесох скоро и мисля да го постегна. Решил съм да е с кредит енергийна ефективност,като подобренията които мисля да направя са следните:
    - Дограма : PVC/5 камерна ( навсякъде )
    - Стъклопакет : 2-у камерен ( 3 стъкла ) едното е Energy-стъкло и едната камера е с Аргон ( навсякъде )
    - Изолация : 7см. EPS ( стиропор ) 25кг./м3 ( навсякъде )
    - ОВК : Хол : DAIKIN FTXR28EV1B/RXR28EV1B URURU SARARA
    Детска : MHI SRK/SRC20ZIX-S
    Спалня : MHI SRK/SRC20ZIX-S
    п.п. м/у хола и спалнята имам малък бокс който е 3,9 м2 и е с със врата към хола и прозорец 132х150см. (пак южен).Може и да го затварям ако видя че се зори климата

    Имам някои опасения относно климатиците. 1-во не съм сигурен дали ще ми ги одобрят от Комисията разглеждаща документите за отпускане на средствата по REECL ( не ги видях в списъците с одобрени модели ). 2-ро не съм сигурен дали климатиците ще ми покрият помещенията като мощност ( по-специално за хола :? ),а и за спалнята,северна е все пак,четох че при -15 доста падала мощността Все пак само 3-те клими ще ми стъпят 7000лв. , а съм решил компромис с качеството да не правя!!! плюс това не можах да намеря вярна информация за тях. От фирмата ми казаха че са хубави и достатъчни за квадратурите на помещенията ми. Какво да правя,мисля да ги ползвам изцяло за отопление и охлаждане.До сега не съм имал климатици,казахами също, че били достатъчно безшумни.Ако имате идея за някои други модели от този клас,пишете .....а и из форумите не намерих кой знае какви коментари за тези модели ( за ZIX-a никакви ) ???

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    Така изброените климатици са подходящи за помещенията, дори този за хола идва по-мощен от необходимото, но вероятно си искал да е Уруру Сарара и затова - там по-малка мощност от 28-ца няма.
    Други варианти са:
    За хола:
    Daikin FTXS25G
    Fujitsu ASYB09LD
    Toshiba RAS-B10SKVP-E
    Sharp AY-XP9GHR
    За малките стаи:
    Daikin FTXS20G
    или по-скоро нещо 100-волтово като по-тихо за спалня, но то не може по REECL.
    За ZIX нищо не откриваш, защото са съвсем нови модели и едва ли има притежател на такъв тук вече. Предната ZGX серия не я препоръчвам за толкова малки стаи, защото имат висок реален минимум и включват/изключват много често, като при включване тръгват на по-силен вентилатор и не е комфортно за спалня.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #3

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    Благодаря ти Деян. Бях объркан и се притеснявах че ще са слаби.Навсякъде където гледах за моделите бяха дадени различни BTU фактори и се видях в чудо .По блоговете от друга страна също видях доста различни мнения относно препоръчваните мощности за разни ти ми квадратури и кубатури.....Би ли могъл да ми кажеш точните ( заводски ) BTU на моделите на които се спрях,както и някаква формула по която се изчисляват въпросните БТУ-та?Също така прочетох че се взимало предвид и това дали имало техника в стаята и т.н. та в този смисъл не е ли по-добре да се презапася от към мощност (в рамките на разумното) или както спомена ще са достатъчни. А се спрях на тях защото ми казаха че били най-доброто като марки, и COP-овете им май бяха най-доброто от тези на 220 v за европейският пазар.Малко съм скептичен за 110-ките...Но,в крайна сметка реших да не правя компромис със качеството,надявам се да не съм сгрешил. Благодаря ти предварително.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    Не смятай BTU-та, а мощности! А единствения недостатък на 100 волтовите е, че не можеш да ги вземеш по REECL. Не знам, защо си скептичен.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #5

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    Ами това за REECL е 1-вата причина,2-рата е че дистанционните и опътванията им май са на някакви маймуници и 3-то,не съм сигурен,но не трябва ли да им се преправят схемите нещо....по захранването ?? пълен индианец съм относно ток и такива разни

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    Ами това са моделите с най-висок COP за Европа.
    Daikin FTXR28E - няма по-малка мощност
    ME FD25VA - няма по-малка мощност
    MHI SRK25ZIX-S - има и 20-ца
    Toshiba RAS-B10SKVP-E като се очаква и нова, още по-добра Toshiba. - няма по-малка мощност
    И един модел на Sanyo, но е прекалено скъп наистина.
    Ако 20ZIX се държат различно от 20ZGX в малки стаи - слагай. Но няма кой да ти отговори на този въпрос. Казах ти какво рискуваш - ако това не те бърка - слагай, идеални са.

    По точките ти:
    1) - не може по REECL
    2) - на японски са
    3) - слага се трансформатор отвън в една кутийка

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #7

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    Благодаря ти пак,ще остана на предложените ми от фирмата предложения.Като ги сложа пак ще пиша за впечатления относно поведение и експлоатация....дано монтажниците не си "оставят ръцете"

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #8

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    И пак не ми стана ясно как да си изчисля BTU-тата! Ако някой е запознат със методите и формулите (необходими ватове за м3) преобразващи ватовете в БТУ единици ще съм му благодарен.Примерно по колко вата са необходими за м3 при отопление и съответно при охлаждане ???????
    В частност какви са характеристиките на горните модели в BTU (от сайтовете на производителя не ми стана ясно ) и достатъчни ли са за стаите описани по-горе ?
    Засякох на няколко места из форума че било добре да има малко мощност в аванс : 15% - 30% ?!?!?!?!?!?! и ако да то толкова ли са в действителност (имайки предвид падането на СОР-а успоредно с t*) и моделите препоръчани ми имат ли необходимата мощност в аванс , дават ги че работят и при -20* , въпроса е колко ефективно ???????????????????????

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #9

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    Аз, ползвах преходните на ZIX 20-ки в доста по голями помещения и да ти кажа си имаха резерв и при -18.ZIX серията има подобрено управление и би трябвало да работи по добре от преходния в минималното си топлоотдаване.С една дума слагай смело и ще се радваш на толо зимата и хладни лятото.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    Стига си се вманиачавал с тези BTU-та. Имаме мерна единица kW, климатиците са дадени основно в kW - минимум - номинал - максимум. На теб ти трябват климатици с номинал 1 бр - 3 kW и 2 бр 2.5 kW, т.е. една 25-ца (9-ка) и две 20-ци (7-ци). По-голям можеш да сложиш, макар да няма смисъл, но по-малък не.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #11

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    До: chachoto : А ти от къде си , че тая температура не е никак малка!!? Във Варна става до -10,понякога падат и повече, но по-рядко,ОБАЧЕ така се е.ат ветровете че не е истина просто .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #12

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    Цитат Първоначално публикувано от 6pek
    От Варна съм,тук като цяло зимата е по-мека а лятото по-прохладно .....макар че че за сметка на това "МАЛКО" по-ветровито от нормалното :afwitch: ....казусът е следния: ...... Решил съм да е с кредит енергийна ефективност,като подобренията които мисля да направя са следните:....
    брек,преди две години аз също си взех климатик по програмата за енергийна ефективност.тогава нещата стояха така-един човек/клиент/можеше да тегли заем само за един вид нещо-климатик или дограма или слънчев панел и т.н.после промениха нещата-можеш да теглиш заем за още едно нещо,но от същата банка,която ти е отпуснала първия кредит.така..,с избора на климатик внимавай много-въпреки че на страницата си пишат ,че постоянно актуализират нещата-не е вярно,въобще не им пука.при мен се получи следното-бях си харесал един Daikin FVXS 35 F -подадох документи,от банката ме одобриха,но.....от комисията не одобриха модела,независимо,че е инвертор и сто пъти по-добър от разни LG и Samsung.в одобрените модели на страницата на комисията имаше по-стария модел/с малко по-лоши хар-ки/Daikin FVXS 35 B- така,че накарах фирмата да пише в офертата този модел и работата стана.та съвета ми е -ако си харесаш модел,който го няма в списъка-помоли в офертата да пишат друг-фирмата винаги ще се оправи-все пак скъпи климатици не се продават под път и на път.между другото с моя Daikin FVXS 35 B/подов/ топля и охлаждам помещение от 26 кв.м

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #13

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    ".....та съвета ми е -ако си харесаш модел,който го няма в списъка-помоли в офертата да пишат друг-фирмата винаги ще се оправи-все пак скъпи климатици не се продават под път и на път.между другото с моя Daikin FVXS 35 B/подов/ топля и охлаждам помещение от 26 кв.м
    "
    Благодаря ти много Харви,много добър и полезен съвет !!! Изобщо не бях допуснал подобен развой на нещата като възможен :D

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    И моя модел го нямаше, имаше стария на сайта. Обаче в офертата ми писаха новия и си го одобриха. Така че няма проблем. По-скоро гледат данните за COP и EER, нали и те се вписват в офертата.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #15

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    И моя модел го нямаше, имаше стария на сайта. Обаче в офертата ми писаха новия и си го одобриха. Така че няма проблем. По-скоро гледат данните за COP и EER, нали и те се вписват в офертата.
    ДА

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.
    От bebendur във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 09-01-16, 21:17
  2. Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????
    От mga1981 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 81
    Последно: 16-12-12, 02:59
  3. Отговори: 33
    Последно: 10-06-10, 22:36
  4. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 13:21
  5. Въпрос относно предстоящ UPGRADE
    От MergOS във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 21
    Последно: 05-03-03, 16:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе