Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Daikin & MHI - за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #16

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    6pek - от Пловдив съм и тази зима имахме много ниски температури.Ставал съм много рано в 5-6 че тогава температурата е най ниска и съм напъвал климатика на 30 градуса.При външна -18 съм задавал+30 и за 50 мин е постигал 28.Имам солидна изолациа и тя е помогнала много.Аз не случайно все споменавам че изолацията е много важна.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #17

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    6pek - от Пловдив съм и ....Имам солидна изолациа и тя е помогнала много.Аз не случайно все споменавам че изолацията е много важна.
    A нещо да кажеш за моята,Достатъчно дебела и плътна ли е ( EPS-стиропор 7 см. 25кг/м3) ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #18

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    6pek - единственото нещо което ме притеснява е че и Дайкина и Митсубишито имат висока долен праг и ще работят в on off режим на отопление
    1300вата на Дайкина и 900 на митсубишито което е доста високо за да ти работят като инвертори.Отностно изолацията по добре погледни към неопор от колкото към стиропор.


  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #19

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    Високите минимали на двата лидера си имат своето обяснение - добро мазане на компресора при малки обороти,което почти липсва при климатици с 200-300 Вт минимал.Второ- поради добрата линейна скорост на фреона в тръбите, маслото излязло от компресора бързо се връща обратно,което при много малки минимали е силно затруднено.Дайкин наблягат много на надеждността на системите си и затова няма да видите климатик Дайкин с нисък минимал.Освен това КОПа при малки обороти на компресора спада доста,което не е за предпочитане пред ON/OFF режим с висок КОП,добро мазане и връщане на маслото в компресора.А и субективното усещане,когато те духа струя с 27-28° изобщо не е приятно.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #20

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    А защо тогава в японските си модели слизат толкова ниско там да не би да не гледат на надежноста.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #21

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Високите минимали на двата лидера си имат своето обяснение ...А и субективното усещане,когато те духа струя с 27-28° изобщо не е приятно.
    И аз се притеснявах от тези им показатели,но нямах и идея за какво става въпрос.Успокоявах се с факта че ще се включват на по-рядко и ще стоплят (охлаждат) мн.по-бързо до зададената им t*. Благодаря ти за пояснението в поста.Не съм и предполагал за тези им особености в поведението
    ......Тея от банката ме бавят мам.а им. Трябвало да съм собственик на имота....нотариуси....Кадастър (((...ще брадясам !!!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #22

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    chachoto - и колко ниско слизат в японските си модели? Зимата темата за МХИ ,повдигната от Деян, беше толкова обсъждана,че ако те интересува,по-добре я прегледай пак,а не се улавяй механично в рекламата и каталозите.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #23

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    Той има добър опит с 3 японеца у тях
    Иначе да, слизат доста ниско японците. Саньото ми слиза до към 130 W консумирана! Колко отдава тогава не знам (по каталог - 300 W), но това е нещо непостижимо за МХИ-то ми
    chacho по-добре да не казва на колко слизат и работят Националите му, че ще трябва всички дружно да си изхвърлим машините

    Иначе по темата - японските Дайкини слизат до 600 W скъпите, а повечето са ограничени на 900 W. Е, пак е по-ниско от 1300 W за европейските.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #24

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    За да подкрепя думите на deian....
    Модела е AN36KRS - при охлаждане 冷 房 3.6(0.6~4.1), консумацията е 760(95~1,050) , при отопление 暖 房 4.2(0.6~7.9), консумация 745(95~2,010)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #25

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    chachoto - и колко ниско слизат в японските си модели? Зимата темата за МХИ ,повдигната от Деян, беше толкова обсъждана,че ако те интересува,по-добре я прегледай пак,а не се улавяй механично в рекламата и каталозите.
    А може ли линк към тази тема ?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #26

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #27

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    За невярващите искам да спомена една цифра под 80 вата слиза климатика и охлажда 47м3.
    Сърбах попарата на климатиците с висок праг и знам за какво става въпрос.Това са климатици за помещения с големи загуби и си бачкат там идеално.


  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #28

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    Какви 80 Вт ми говориш сега??? Бъркаш консумацията с охладителната мощност.
    "1300вата на Дайкина и 900 на митсубишито което е доста високо за да ти работят като инвертори" - това е твой цитат от 15.07.2009, 23:31 ...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #29

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    За да отдава малко трябва и да консумира малко иначе файда няма.
    Под 80 вата са националите по лични измервания а по каталог са 75 и отдават 600 вата

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #30

    Re:DAIKIN & MHI за предстоящ ремонт по REECL ! Но какви и дали ?!?

    И да не би да успееш да ме убедиш,че ЕЕР на твоя климатик е 600/75 = 8,00 !!! И то при условията,че при малките обороти компресора е по-неефективен ? И може би твоя като се развърти, ЕЕР-то ще стане 15 ? А как така пък КОП -а ти е само 6,75,а ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.
    От bebendur във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 09-01-16, 21:17
  2. Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????
    От mga1981 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 81
    Последно: 16-12-12, 02:59
  3. Отговори: 33
    Последно: 10-06-10, 22:36
  4. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 13:21
  5. Въпрос относно предстоящ UPGRADE
    От MergOS във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 21
    Последно: 05-03-03, 16:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе