Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Daikin FTXS25D - да или не ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #16

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Цитат Първоначално публикувано от markoni_bg
    Колко му е цената + монтажа на тоя климатик?
    Около 1600 лв.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #17

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Подкрепям напълно 220 волтовия пич. Сега, след като съм ползвал почти година FTXS35D, ако можех да се върна назад, щях да взема Уруро-Сарарата, поради причини, които съм описвал вече доста тук, свързани с работата на този белгиец. И поради още една причина: до този момент не съм ползвал климатик в спалнята по време на сън, която се оказа доста хладна, а зимата не беше студена. И си мисля, че един Уруро-Сарара 42 щеше спокойно да се справи с двете стаи. Цената на двата ми климатика е точно колкото цената на 42 Уруро-Сарара. Изобщо идеята за климатик в малка стая, особено спалня, ми се вижда доста далеч от изискването за комфорт - течението през лятото се усеща много добре, особено ако решиш да си полегнеш гол (сутринта може и да си се вкочанил, готов за моргата), а и кошмарите, които човек може да сънува, поради "безшумната" работа на климатика, допълват картината. Около мен доста хора изкараха зимата напълно нормално с по един климатик за две стаи и нямат намерение да кичат стените с допълнителни пластмаси, колкото и да са издържани естетически.
    Не мога да разбера хората, които съветват да пълним домовете, едва ли не и баните си, с допълнителни бройки - освен, разбира се, ако не са търговци.
    Най-основното нещо - хубава изолация, останалото ще си дойде на мястото.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    31
    #18

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    А този дайкин подходящ ли е за 22кв. стая?

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #19

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    FTXS25D е подходящ за тази южна стая, но ще работи нормално, ако сложиш и външната изолация. Иначе ще имаш загуби заради липсата й вероятно и трябва да ги компенсираш с 35-ца. Но по-добра инвестизия си е добрата изолация.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    31
    #20

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Хей Сай....не разбрах за забележките ти относно работата на дайкина?...Кое му е кусура и компенсира ли се ЦЕНАТА с КАЧЕСТВОТО?(Питам за 25-цата)?

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #21

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Дайкинът си е супер, говорих за изолацията. Понеже съм живял в жилища със и без изолация и знам, че има огромно значение. Просто към всеки случай трябва да се подхожда индивидуално.
    Тоест след толкова много приказки трябва да се върнем към началото: а именно човек да си намери добра фирма от истински професионалисти, които да дойдат, да си направят огледа и да преценят колко мощен трябва да бъде климатикът, за да се чувства като у дома си.
    Не е необходимо когато човек си купува нещо, преди това да стане специалист и голям разбирач. По-скоро човек трябва да се заинтересува кой е съвестен професионалист и да може да му се довери.
    Това е проблемът в България - а иначе всеки от всичко разбира - това е вторият проблем.



  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    31
    #22

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    И да попитам един може би ТЪП въпрос!?............Какво би станало ако климатика надхвърля осезателно с мощността си кубатурата на помещението!?...Примерно на 12кв.стая (изолирана без загуби)да сложиш 12-ка ?...Това влияе ли на работата на климатика като цяло или той не се зори въобще и му е по -добре работейки на половин мощност?Какво става всъщност ако в малка стая сложиш мощен инвертор?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #23

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Ще си бачка кво да му стане,ще му се завърта свят на електромера и на теб на главата от шум.Големите мощности са с по-малък КОП и по-шумни мотори.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    20
    #24

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Не пускай едно и също питане във всички теми! Така няма да получиш смислен отговор!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    53

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 14-08-10, 17:53
  2. DAIKIN FTXS25D или Fujitsu General ASHA09LGC
    От Ventsip във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 01-02-10, 23:11
  3. Daikin FTXS25D - мнения
    От biro във форум Климатици Daikin
    Отговори: 67
    Последно: 27-01-10, 12:35
  4. 2x(FTXS25D+2MXS50F) или 2x(FTXS25D+ARXS25F) - кое от тях?
    От barabata във форум Климатици Daikin
    Отговори: 18
    Последно: 20-01-10, 23:19
  5. ME MSZ-SV257T, Daikin FTXS25D, Toshiba RAS-2217D или Sanyo SAP-SK22T
    От curizo във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 21
    Последно: 07-02-08, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе