Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Daikin FTXS25D - да или не ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #1

    Daikin FTXS25D - да или не ?

    Някой ползвал ли го е? Има ли лични впечатления от него?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Ти пък си задал един въпрос... Естествено, че ДА. Това е Дайкин.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #3

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Според мен това е най-добрия климатик който може да се вземе ,заедно с Мицубиши
    .Производство за европейския пазар .Бях се огледал в него ,но в последния момент си взех Уруру-Сарара, FTXR 28 E .Освен овлажняване и изсушаване ,за да го взема натежа и факта , че от магазина ми казха, че е произведен в Япония,а FTXS25D в Белгия или чехия. Не, че има кой знае кво значение , щото погледнах тука как се контролира качеството дори и в Eвропа...
    http://images.google.bg/imgres?imgur...%2B500%2B%25D1
    .....Предполагам си се поровил в гугaла, но можеш да погледнеш и това.http://images.google.bg/imgres?imgur.....Обърни внимание на на ...Гарантирована работа в режиме обогрева при наружных температурах до -15 градусов Цельсия ....Има модели които работят до -20, дадено им от производителя.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov
    Според мен това е най-добрия климатик който може да се вземе ,заедно с Мицубиши
    .Производство за европейския пазар .Бях се огледал в него ,но в последния момент си взех Уруру-Сарара, FTXR 28 E .Освен овлажняване и изсушаване ,за да го взема натежа и факта , че от магазина ми казха, че е произведен в Япония,а FTXS25D в Белгия или чехия. Не, че има кой знае кво значение , щото погледнах тука как се контролира качеството дори и в Eвропа...
    http://images.google.bg/imgres?imgur...%2B500%2B%25D1
    .....Предполагам си се поровил в гугaла, но можеш да погледнеш и това.http://images.google.bg/imgres?imgur.....Обърни внимание на на ...Гарантирована работа в режиме обогрева при наружных температурах до -15 градусов Цельсия ....Има модели които работят до -20, дадено им от производителя.
    FTXG също е произведен в Япония, не че си сбъркал с Уруру Сарара-та, но има доста да чакаш докато го изплатиш от икономии.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #5

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Това овлажняване и изсушаване на Уруру Сарара как е реализирано ? Идеи?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #6

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Това овлажняване и изсушаване на Уруру Сарара как е реализирано ? Идеи?
    Тук е показано много добре.http://images.google.bg/imgres?imgur...%3Dbg%26sa%3DN Просто изгледай рекламните видео-клипове..

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #7

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    FTXG също е произведен в Япония, не че си сбъркал с Уруру Сарара-та, но има доста да чакаш докато го изплатиш от икономии.
    Верно ,че е много пари , но и не всичко е само в икономията.Значи аз затоплям и ще охлаждам почти 29 квадрата помещение,което е фактически две стаи.20 кв. хол-всекидневна и преходна 9 кв. спалня, разделени с голяма двойна врата, която се отваря точно срещу вътрешното тяло на климатика.Помещението е под буквата -Г-.Апартамента е южен,зимата топъл,лятото не се живее от жега.Климатика ми е 28-ца.С монтажа ми излезе 3160 лв. Та,като реших да се климатизирам,започнах аз да гледам марката Самсунг,после Мидеа и накрая се спрях на Хитачи 14-ка инвертор, топли до -20.Отидох в магазина, попитах продавача и той ми каза , че е тествал лично тва Хитачи на -17 градуса и ми казва ...бръмчи трещи ама топли...Тва бръмчи трещи ,може само емоционално да го е казал човека ,ама аз го взех на сериозно.Все пак външното тяло ще се слага под моя прозорец и над тоя на комшията и кво правим лятото като хората отдолу си проветряват ,а моята машинка бръмчи и трещи... За климатик бях събрал вече 1000 лв.По стечение на обстоятелства август ни пропадна почивката и останаха още 1200 лв.Значи дилемата ми беше някаква 25-ца или 35-ца за тези 29 кв на 2.7 височина. После твърдо се настройх ,че ще е 35-ца щото от нета не успях да намеря 28-ца и за да не овисна с мощностите.Гледах в нета, Мицубишита ,Тошиби,Дайкин.... И нали знаеш човешкото око ненаситно , лека полека се настройх , че така и така ще слагам клима и ще пробивам стени и за да не си създавам проблеми за в бъдеще с тях ,отидх на топ-моделите. ...Да ама ти знаеш топ-моделите 35-ци кви пари са .След това чак научих за Уруру-Сарата и се разрових кво преставлява .Преди време се бях оглегдал във въздухоочистителите щото жената има алергия към домашен прах и влага и по-специално Даикин.Пак прегледх тези очистители и забелязах, че в тях и в Уруру-сарара има някъв електронен стример който е остновния извършител на най-финното пречистване на въздуха. Като добавим и тая джаджа с овлажняването ,изсушаването и аспрацията просто си вкарарах в главата , че след време няма да си простя ,че не съм дал още 600-700 лева за да взема тая 28-ца ,която отдава номинални 3,6 и максимални 5 киловата , СОР 5.1 и напълно паства на моето помещение.. .....Сега малко се чуствам като на свинче звънче,щото колата ми по евтина от климатика ,ама с ръка на сърцето казвам, че съм доволен от машинката и в никакъв случай разочарован от избора си. ...Да чукна на дърво... И за да не подведа някой с тая 28-ца за 29 квадрата,ще подчертя ,че апартамента е южен и топъл.В съседната също вътрешна , но неотолена стая е 15 градуса при -4 навън.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    29
    #8

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Как само са връзвате на рекламите за тия "филтри", просто не може да бъде!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #9

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Ти пък си задал един въпрос... Естествено, че ДА. Това е Дайкин.
    Щом казваш че всеки Дайкин си заслужава, намери нещо за това чудо на техниката DAIKIN FTX/RX 35, дето струва 700 лева , за тия пари и хубава Мидея няма.
    Дори и да е стар модел,Чешки или Белгийски, със стария фреон и да е с нисък СОР, все пак ще супер,в този ценови клас!
    Изрових цялия нет и го има само в няколко Таджикистански сайта и почти никакво инфо

    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09003746

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #10

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    220 волтов ти ме разби с това че климатика ти е по скъп от колата ами ако имаш 3-4 стаи за топлене с климатици навсякъде?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Щом казваш че всеки Дайкин си заслужава, намери нещо за това чудо на техниката DAIKIN FTX/RX 35, дето струва 700 лева , за тия пари и хубава Мидея няма.
    Дори и да е стар модел,Чешки или Белгийски, със стария фреон и да е с нисък СОР, все пак ще супер,в този ценови клас!
    Изрових цялия нет и го има само в няколко Таджикистански сайта и почти никакво инфо

    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09003746
    Абе не разбрахте ли, че този климатик в Техномаркета е фалшив. Затова и не го продават. Стои си във всклада. Вносителитре на Даикин са го проучвали този климатик. То вероятно преди време е имало и други бройки, които са продадени. Ако си беше читав Даикин все някой вътрешен щеше да го прецапа за себе си.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #12

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Вчера на обяд го монтираха от Атаро Клима. До този момент мн добре . Да видим за напред как ще е.....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #13

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Цитат Първоначално публикувано от imrahil
    Вчера на обяд го монтираха от Атаро Клима. До този момент мн добре . Да видим за напред как ще е.....
    ...Честито ... и със здраве...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #14

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Цитат Първоначално публикувано от 22ovoltov
    ...Честито ... и със здраве...
    10x volta, благодаря и на всички, които споделят знания и опит във форума. По един или друг начин хората, които изказваха
    мнения тук ми помогнаха за избора....дано да е бил сполучлив...и дано споделянето на моя опит от тук нататък да е полезен за
    някого....

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    50
    #15

    Re: DAIKIN FTXS25D - да или не ?

    Колко му е цената + монтажа на тоя климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 14-08-10, 16:53
  2. DAIKIN FTXS25D или Fujitsu General ASHA09LGC
    От Ventsip във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 01-02-10, 22:11
  3. Daikin FTXS25D - мнения
    От biro във форум Климатици Daikin
    Отговори: 67
    Последно: 27-01-10, 11:35
  4. 2x(FTXS25D+2MXS50F) или 2x(FTXS25D+ARXS25F) - кое от тях?
    От barabata във форум Климатици Daikin
    Отговори: 18
    Последно: 20-01-10, 22:19
  5. ME MSZ-SV257T, Daikin FTXS25D, Toshiba RAS-2217D или Sanyo SAP-SK22T
    От curizo във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 21
    Последно: 07-02-08, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе