Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 122
Like Tree6Одобрявам

Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #91

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

    Цитат Първоначално публикувано от pi0neer
    За такова помещение и при този бюджет - http://v-clima.com/prod.php?id=klima...ftx50gv-rx50gv или http://v-clima.com/prod.php?id=klima...ftx60gv-rx60gv
    Мисля си че и по-малкия модел ще ти свърши работа за да "обърне" въздуха пък после си оставай на камината.За конкретни фирми в Пловдив нека кажат колегите.
    Придържам се към това мнение с уточнението да мислиш по изолацията на помещението...една добра изолация прави чудеса със сметката за ток при наличието на добър климатик.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #92

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!


  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #93

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

    Здравейте вече се нанесох в новия си отремонтиран апартамент.Покрит от вътре с 3см фибран а от вън 5см. SPS и за сега съм повече от доволен от постигнатия резултат от изолацията+сменената дограма,а това,че е ЮГ-Югоизток е върха.
    Купих и монтираха FTXS35G и за сега го пускам само заради щерката,че да не я изстудим като я къпим а жената все ме хока,ама нали е на тати момиченцето.
    Доволен съм много от това че успях с ваша помощ да си купя нещо което се надявам да ползвам безаварийно дълго време.И най важното когато отворя вратата на хола се усеща в коридора и ще има ефект когато дойде същинската зима.
    Благодаря на всички!!!!!!!!!!!!!

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #94

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45

    Имам едно питане, поради каква причина, може да е много шумно външното тяло, климатика не сме го пускали, на повече от 21/22С и то, като беше най студено,постоянно работи на 20С и температурата е перфектна,поне за нас.
    Но външното тяло е сложено под прозореца на детската стая и когато се включи трака като ярмомелка.Не винаги но се чува даже съм отварял прозореца да видя дали е от нашия или някой друг.
    От какво може дае това дали е от центроването ,нивелацията, какво ще кажете.Или просто фабричен дефект, ако е така жената ще излезе права, че сме си най големите каръци, от 1 камион узрели дини аз ще взема най зелената.
    Ко да прайш късмет.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #95

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

    Причината е в надписа на външното тяло - Daikin. Имат конструктивен дефект, пластмасовата решетка пред вентилатора не е уплътнена и при определени условия дрънчи като фуражомелка. И не сте само вие каръците, голяма част от потребителите на тази марка.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #96

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

    Абе , това да му е проблема - решетката ! Моята се раздрънча на първото пускане още - при падането на оборотите на компресора ...тъкмо като си тръгнаха монтажниците . Ами забих по една клечка за зъби от двете страни по вертикалата между решетката и корпуса и готово . Тялото не тресе - почти няма вибрации , само при тръгване има едни критични обороти при които се чува потрепкване на ламелите някъде от противоположната страна на компресора . Като пипна с пръст само тялото и изчезва. Доста е тънка ламарината на корпуса и е предразположен към вибрации.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #97

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

    Климатик FTXS35G / RXS35G серия Professional на цена 1879 лв. За него ли става въпрос, че дрънчи? Леле-леле!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    32
    #98

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

    1во Това е къща което означава че ще има много повече топлинни загуби от апартамент.
    2ро няма изолация
    3то е с обикновена дограма
    Ако едни мощности стигат за същия размер и квадрети на апартамент задължително в къща трябва да са по-мощни защо за да стане най-прецисно се изчислява от проектант като се заложат всибки показалатели на помещението и характерните метериологични условия на съответния район което повечето фирми не правят и карат на око.
    Другото което е колко са ти високи стаите защото обикновено в къща са по-високи от 2.60 което автоматично увеличава обема.
    Друго нещо между двете помещения най-вероятно имаш трегер което ще пречи на свободното движение на топлия въздух и ще създава температурна разлика между двете през зимата и дисконфорт от въздушното тучение което ще се получава затова по-удачен вариант е с 2 климатика.
    Ако ще е Daikin най-добре 2 Daikin FTXS35G за да нямаш порблеми зимата и да ти е конфортно отделно имат седмичен програматор, икономични са и още екстри.
    Ако са ти скъпи, но искаш нещо качествено провери за 1 General ASHA14LGC и 1 General ASHA12LGC

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #99

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

    Цитат Първоначално публикувано от v.donchev
    1во Това е къща което означава че ще има много повече топлинни загуби от апартамент.
    Ако ще е Daikin най-добре 2 Daikin FTXS35G http://hvac.srlogics.com/content/daikin-ftxs35g за да нямаш порблеми зимата и да ти е конфортно отделно имат седмичен програматор, икономични са и още екстри.
    Ако са ти скъпи, но искаш нещо качествено провери за 1 General ASHA14LGC http://hvac.srlogics.com/content/general-asha14lgc и 1 General ASHA12LGC http://hvac.srlogics.com/content/general-asha12lgc
    v.donchev, готин форум а? Даже и реклама може да се прави... Само, дето не се гледа с много добро око на некрофилията.

    П.С. Добре си ни дошъл!

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #100

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    v.donchev, готин форум а? Даже и реклама може да се прави... Само, дето не се гледа с много добро око на некрофилията.

    П.С. Добре си ни дошъл!
    +1
    За малко ме изпревари

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    32
    #101

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

    Някои хора им трябва съвет, аз им го давам нищо повече. Мисля че сте достатъчно големи да вземате сами решения. А това което ви казвам е от личен опит и наблюдения. Какво предпочитате да ви казвам моделите пък вие да си търсите от 20 сайта информация и къде е по-вярна. Аз не ви спирам просто цитирам тези защото знам че инфото е вярно и толкова. Интересно защо толкова злобеете. Никого не съм обидил или засегнал или пък евентуално вашите интереси знам ли?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #102

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

    човеко обясниха ти, и колегите ти помагат.

    евала за съвета. пускай каквито линкове искаш стига да е по темата.
    но пишеш в тема отпрди година.

    прочети сега пак какво са ти написали успех.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    32
    #103

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

    Чесно казано нещо съм се объркал и не съм видял, че темата е стара. Защото така наистина съвета ми е леко безполезин. И в крайна сменка какви климатици е сложил и какви са му отзивите? С 1 или 2 и какви? Също така справят ли се зимата? Ще се радвам ако някой сподели тази информация защото ми е интересно.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #104

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

    Надали е точно този модел.По-скоро е FTX50G твоята машина.Че върши работа да, ама не е най-добрия, това е много условно.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #105

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

    Цитат Първоначално публикувано от KIMberly
    Аз да ви кажа за мен най-добрият климатик е Daikin FTXN50K. Безпроблемно сме се отоплявали вкъщи цяла зима, а сега в тези горещини се радваме на прохлада когато се прибираме от работа . Това е модела http://klimatici.biz/product/470/kli...n-ftxn50k.html
    Тоя климатик не излезе ли преди 2-3 месеца? Как сте се отоплявали цяла зима?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. избор на климатик за помещение 15кв.м /40куб./
    От lazarini във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 19-12-15, 11:10
  2. Избор на климатик за 29 м2 помещение
    От Rado_777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 17-04-13, 11:41
  3. Избор на климатик за жилищно помещение.
    От mitkofff във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 10-10-12, 15:59
  4. Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2
    От jovanoty във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 05-07-09, 22:31
  5. Климатик за помещение 15 m²
    От conrad във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 04-06-08, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе