Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 122

Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    13
    #61

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Това може би ще ти хареса гледай и не вярвай на ушите си!
    http://clima-design.bg/33,daikin-f28ktnv.html и http://clima-design.bg/34,daikin-s40jtnp.html
    успех

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #62

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    И с какво може да ни учуди това КОП - 4.9 го давт в други сайтове - аналога на 220 V е доста по добър с регулиране на влажност и свеж въздух + плазма и още глезотийки
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...E_Ururu_Sarara

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    13
    #63

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    И с какво може да ни учуди това КОП - 4.9 го давт в други сайтове - аналога на 220 V е доста по добър с регулиране на влажност и свеж въздух + плазма и още глезотийки
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...E_Ururu_Sarara
    Само дето е с 800лв по скъп ок съгласен съм ама за уруру ли става вапрос?
    Или за два прилични климатика на разумна цена.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #64

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Не искам да създавам нова тема, питането е сходно:
    Помещението е около 40 кв метра без мебелите, /изненадващо/ сравнително топло, изложение юг/запад-север/запад, нов строеж А16 август 2008, външна ЕPS - 4 cm, червена тухла четворка. Вариантите за климатик са два:
    Подов Дайкин FVXS50F/RXS50G
    или
    Фуджицу AWYZ14LB NOCRIA

    Как мислите...?

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #65

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Цитат Първоначално публикувано от Gerald
    Не искам да създавам нова тема, питането е сходно:
    Помещението е около 40 кв метра без мебелите, /изненадващо/ сравнително топло, изложение юг/запад-север/запад, нов строеж А16 август 2008, външна ЕPS - 4 cm, червена тухла четворка. Вариантите за климатик са два:
    Подов Дайкин FVXS50F/RXS50G
    или
    Фуджицу AWYZ14LB NOCRIA

    Как мислите...?
    Каква е квадратурата на прозорците?
    Нокрията, но ако е за мен на 25 градуса при -15 -20 навън ще взема ей този дайкин http://v-clima.com/prod.php?id=klima...ftx71gv-rx71gv.
    Ще те "стопи" дори навън да е -25.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #66

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Майко мила какви климатици се препоръчват,,,,,,,,,,,,,,,,,,с по 8,2КВ мощност.Аз ако бях щях да взема FTXS50G и готово.Като съдя по моя 35-цата,че при -18 градуса,зададена 22 прави 23 и кусур..................Но това бих бзел лично аз.50 означава до 50 квадрата.Айде колегата сега да му мисли.Ти justify си егати човека.Аз на такава температура ще трябва да си свалям кожата.Или щях да взема това което иска колегата FVXS50F.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #67

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    50 означава до 50 квадрата.Айде колегата сега да му мисли.Ти justify си егати човека.
    Не означава това. 5,0kw номинал на охлаждане. За другото съм съгласен.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #68

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Да така е,объркал съм се.Прав си Касап


  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #69

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Квадратурата на прозорците е доста, може би към 10 кв /по памет, мога и да бъркам/. Обаче още докато го строяха доплатих на инвеститорите да сложат вместо обикновенно К-стъкло. Все пак винаги има едно наум че може да не са го направили. Но пак казвам - всеки който влиза в помещението казва че е топло. Отделно има и ТЕЦ, който не искам да ползвам по разбираеми причини...
    Чуденето ми е по-скоро следното - дали да взема подов климатик Дайкин с по лош КОП, или стенен Фуджицу с допълнителни екстри /самопочистващи се филтри, UV лампа и тн/. Или още по просто - подов климатик с малко по-лоши характеристики или стенен с малко по добри...?

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #70

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Цитат Първоначално публикувано от Gerald
    Квадратурата на прозорците е доста, може би към 10 кв /по памет, мога и да бъркам/. Обаче още докато го строяха доплатих на инвеститорите да сложат вместо обикновенно К-стъкло. Все пак винаги има едно наум че може да не са го направили. Но пак казвам - всеки който влиза в помещението казва че е топло. Отделно има и ТЕЦ, който не искам да ползвам по разбираеми причини...
    Чуденето ми е по-скоро следното - дали да взема подов климатик Дайкин с по лош КОП, или стенен Фуджицу с допълнителни екстри /самопочистващи се филтри, UV лампа и тн/. Или още по просто - подов климатик с малко по-лоши характеристики или стенен с малко по добри...?
    При подовият температурната разлика между въздуха близко до пода и този близко до тавана ще е по-малка.Предполагам, че с 2 работещи клапи и шума от издухвания въздух щ е е по-малко.

    Принципно бих се съгласил със Сладичкия ако имаше подов дайкин 50-ка и го е ползвал поне 1 година в помещение 29 квадрата както аз, но той няма.... За сега кожата ми си е все още на гърба и е много доволна от поддържаната температура .Единствено в спалнята държа 19-20 градуса защото на повече не се спи.

    Нокрията също не е за пренебрегване, мощта на фуджитсуто ако искаш вярвай се чувства, защото като се "развърти" дори и на средна мощност -6кв ще усетиш едно "прегаряне" на праха във въздуха, при дайкина това го усещам само при затворена долна клапа при работеща само горна клапа. Нокрията ще ти позволи по -голяма свобода при вътрешното подреждане и при разместване н а мебелите и оформлението на помещението, защото подовият климатик изисква свободно пространство пред него.С Нокрията ще усетиш и един особен мирис във въздуха-както някога когато в училище ни облъчваха с кварцова лампа.

    Относно консумацията- ами тя най-вече ще зависи от топлозагубите ти.Нокрията сигурно ще е по-икономичен откъм консумация на ток в сравнение с дайкина(подов или стенен), но тази разлика няма да е толкова съществена, че да е решаваща при избора ти.

    Трябва да знаеш още, че подовият климатик е по-тих, както външното така и вътрешното тяло.Нокрията е по -шумната.
    Това че тези които влизат в помещението ти казват че е топло е относително, защото за тях е топлото е в сравнение с външната температура и не забравай, че те стоят вътре с дрехите(нали апартамента е нов неотопляем и необзаведен) докато ти казват, че е топло.Топлото е индивидуално чувство за мен топло е над 24градуса -24.4 и нагоре.При тази температута си стоя по фанелка къс ръкав и слипове при външна температура -2 -5 градуса.

    Ако прозорците ти са 10 кв. това е доста- това е една стена дълга 5 метра и висока 2 метра .Не възлагай големи надежди на К-стъклото, по -добро е от обикновенното, но тройният стъклопакет( с комбинация обикновенно, висиокоенергиийно и К-стъкло е може би най- доброто) или външни ролетни щори е по-добре от К-стъкло.

    Пиши от кой град си какви са били най-ниските температури тази зима при теб.

    Като вземеш климатик да не си "биеш камшика" от форума, да пишеш какъв е клиаматика и при какви външни темпертури го експлоатираш.Успех при избора.

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #71

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Помощ за избор и препоръка DAIKIN-28КTNV; FTXS35G; FTX60GV


    Здравейте,кой от тях ще е най подходящ,за отопление.
    За изстудяване и най кучия ще изстудява.
    По Нот.АКТ,апартамента е 65m2 ,/Юг,Югоизток,в момента,е в основен ремонт,ще слагам навсякъде изолация,от вътре и от вън,дограмата вече е сложена с "К" стъкло.
    Хола ми е 20m2,но го преградих за да мога,да си направя,една спалня и за нас,не мога да избера,от икономичност и мощност,винаги избирам,по-мощните уреди,за,да има винаги малко резерв,като мощност,но тука ме спира и така наречения СОР това е КПД нали?
    Първия ми поглед беше на FTX60GV много е голям и мощен и предполагам че от части ще стопли целия апартамент,като детската ще се отоплява отделно и самстоятелно.Да ама СОР-а му е много малък и си гурно е нормално за този клас все пак и мощноста не лъже.
    Относно СОР-а се спрах на 28КTNV но не получих от никъде компетентен отговор,от моето питане,приказва ми се с недомлъвки ,че бил за Япония,да работел на 100V,видиш ли и частите по трудно се доставяли,щото го нямали в заводите в Белгия и Чехия.Ами защо го държат на Европейски сайтове никой не ми отговори.
    Като ми препоръчаха да взема вместо него FTXS35G,видишли ,той е по добър и съмати глупости,аве тия от Термо Клима само тъпанари ли са или си мислят че и ние сме тъпи,та никой не може да ти даде едно компетентно мнение.
    Даже си мислих да си вземам двоен сплит но много товарят цената с него.
    Та много ще съм благодарен ако някой ме посъветва надявам се че няма да е само едн де,кой да избра.Като след време за детската ще се купи още един който да е само за нея.


    Това е примерна схема на апартамента нахвърлях я на бързо.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #72

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Забрави с един климатик да климатизираш целия апартамент.

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #73

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    @root666

    Нямам си вобще на идея,с един климатик да топля целия апартамент,или в частност да вдигам навсякъде 20/22С питането ми,е,кой да избера от трите,за хола е ясно ,че всеки от тях ще го стопли,в кухнята най вероятно ще има маслен радиатор,а детската ще се топли отделно.
    Идеята ми е да се пречупва въздуха и в коридора защото,кат влезеш зимата да се къпиш ти тракат зъбите,таман се стоплиш и отново се появяваш в студа,да не говорим ,че навсякъде е студ.
    Идеята ми е малко от малко да се пречупва въздуха в коридора и към банята.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #74

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Цитат Първоначално публикувано от nikcool
    @root666

    Нямам си вобще на идея,с един климатик да топля целия апартамент,или в частност да вдигам навсякъде 20/22С питането ми,е,кой да избера от трите,за хола е ясно ,че всеки от тях ще го стопли,в кухнята най вероятно ще има маслен радиатор,а детската ще се топли отделно.
    Идеята ми е да се пречупва въздуха и в коридора защото,кат влезеш зимата да се къпиш ти тракат зъбите,таман се стоплиш и отново се появяваш в студа,да не говорим ,че навсякъде е студ.
    Идеята ми е малко от малко да се пречупва въздуха в коридора
    и към банята.
    вземи едим дайкин FTX50GV и го сложи на външната стена на хола(срещу вратата към коридора) да духа по дължината на хола в посока вратата към коридора. В преходните сезони държиш вратата постоянно отворена, а истинската зима преди да се къпе някой отваряш вратата към коридора.
    От FTX60-ка няма нужда апартамента е начупен и с прегради(стени), и 60-ката няма да свърши никаква работа.По-добре си спести парите(200-300 лева) и си ги кътай за втори климатик в друга стая.

    КОПА не е КПД, но имат тясна връзка.Виж тукhttp://forum.setcom.bg/index.php/topic,45599.0.html



    Деяне климатика няма да е само за хола, а е за хол+ коридор.На човека "му тракат зъбите когато излиза от банята".

    досега съм срещнал само един съфорумец с монтиран в коридора климатик, но той си имаше отделни климатици за стаите.

    Ако имате по добра идея за хол+коридор ще се радвам да я чуя и да помогнем н а човека.Иначе едно 12 ЛД или дори фуджитсу 12 ЛГЦ ще му свъри идеална работа само за хола(но и fujitsu 12 ЛД е на цена колкото 50-ка FTX/GV.

    Ако следвам твоя стил и аз мога да огранича присъствието си във форума, когато не приемам някое друго мнение.Няма проблем, не живея нито със, нито за форума.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #75

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Аман, бе! Човекът чисто и просто има 20 м2 хол. И да го топли с 50-ка?!
    Ще взема вече да огранича присъствието си тук.
    ПП: nikcool, не е добре избрано мястото за вътрешното тяло. Ще топлиш нормално само отделената от хола спалня с минимален ефект в хола.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. избор на климатик за помещение 15кв.м /40куб./
    От lazarini във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 19-12-15, 12:10
  2. Избор на климатик за 29 м2 помещение
    От Rado_777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 17-04-13, 12:41
  3. Избор на климатик за жилищно помещение.
    От mitkofff във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 10-10-12, 16:59
  4. Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2
    От jovanoty във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 05-07-09, 23:31
  5. Климатик за помещение 15 m²
    От conrad във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 05-06-08, 00:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе