Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 122
Like Tree6Одобрявам

Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #76

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Нито 1 мощен , нито двоен сплит (ако си решил)

    Най-добре 2 по-малки за спалнята и хола... за детската също
    Не знам какъв ти е бюджета, но задачата е трудно решима с малко пари....

  2.  
     
  3. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #77

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    --------------------------------
    Деяне климатика няма да е само за хола, а е за хол+ коридор.На човека "му тракат зъбите когато излиза от банята".

    Ако имате по добра идея за хол+коридор ще се радвам да я чуя и да помогнем н а човека.Иначе едно 12 ЛД или дори фуджитсу 12 ЛГЦ ще му свъри идеална работа само за хола(но и fujitsu 12 ЛД е на цена колкото 50-ка FTX/GV.

    Ако следвам твоя стил и аз мога да огранича присъствието си във форума, когато не приемам някое друго мнение.Няма проблем, не живея нито със, нито за форума.

    --------------------------------
    ДЖЪСТИ по твойта логика климатици с 2 3 киловата номинал в тоалетни ли да ги слагаме или защо ги продават изобщо слез малко на земята стига си хвърчал нищо лично :

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #78

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Съжалявам но цял ден не мога да си влезна в профила за да пша нещо мноо съм обуркат от сайта.Както и да е..

    Предполагам ,че това е предложението както на @justify така и на @deian.
    Ей хора разберете до сега българина се отопляваше по всякакъв начин и това за сега все още ни е тъмна Индия.
    Първоначалната ми идея беше това.


    А това ми хрумна сега .


    Като за спалнята може да се остви отделен сплит.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #79

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    А защо мултисплит ?

    Не е ли по-добре 2 отделни климатика, едва ли ти липсва достатъчно място за външните тела. Цената е почти същата, но имаш 2 отделни климатика (независими един от друг).

    Нали знаеш ако се повреди нещо мултисплита( нищо, че е Дайкин ) спират и двете вътрешни тела.

    От практична гледна точка ми изглежда по-добре с 2 отделни.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #80

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Здравейте отново!

    Не обичам претрупаните работи за това идеята ми беше двоен мулти сплит,също така най много мразя да ми стърчат и да се виждат кабели тръби и всякакви гадости,за това търся нещо много функционално.

    Предложиха ми Daikin FDXS-E 35 ili towa e 14-найска.Като може да се отдели на две или на три,в случея ще е на две и с тръбен път от по ф100mm да се отведе поток от вътрешното тяло,както към спалнята така и към хола.като може и да се пусне да е на три и към кухнята евентуално.





    Какво ще кажете за тази идея и дали ще функционира добре?
    Както споменах още в началото апартамента е още в ремонт даже всичко съм стопирал точно заради избора кое ще е най функционално.

    Колкото за място ми да имам много терасата ми е дълга 10м и мога да я на кича като коледна елха с външни тела,но не искам и е много грозно + това е лицето на блока.
    И понеже ние сме си БЪЛГАРЧЕТА и сме на принципа :"може на мен да не ми е добре важното е на Вуте да му е зле".
    А аз не съм точно от тия хора,и за това нямам намерение да накича лицето на блока с 3 външни тела.
    А рано или късно и за това ще намерят цаката,защото не може да си вървиш,и постоянно да ти капе на главата,това е навсякъде в България.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #81

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Моето мнение е против ползването на такива канални вътрешни тела в домашни условия. Преди години в Ню Йорк ако някой си спомня много хора се разболяха от бактерии размножили се в централно климатизирани с въздуховоди сгради и офиси.

    По мое мнение и наблюдение по-трудно се прави профилактика и след години климатизираният въздух във въздуховода след топлообменника се замърсява с прах въпреки наличието на прахови филтри също и с мухъл. Колкото е по интензивно ползването на климатика в режим охлаждане толкова по-бързо става това.

    nikcool, Не се прави на модерен за да не се чудиш след 10 години защо всички живеещи в тази къща/апартамент с централна климатизация толкова много боледувате.






  8.  
     
  9. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #82

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Valen а защо клапата и тръбата на третата снимка са чисти да е някакъв нескопосан монтаж

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #83

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Снимките са взети от интернет. На американския континент, където предимно е разпространена климатизацията на къщи чрез въздуховоди има фирми специализирали се в почистването им със специализирани уреди и приспособления. Има правени също и изследвания за вредата на замърсеният с прах, акари, мухъл и гъбички въздух от климатика.

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #84

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    @valen1
    M/у другото това беше само подхвърляна идея,днес като се върнах и като замерих растоянията ,че то няма да ми остане височина ,то това може и да е убаво ама не е за нисък таван.
    Колкото до мухала ,или плесена,акари и тям подобни просто не ми дойде на ум макар и да го знам,но това беше идея която просто не издържа.
    Остава вариянта с един климатик за сега.
    Който смятам да сложа в хола но сега остава пак дилемата какъв да взема,FTXS 35 или FTX 50, като продължавам да настоявам пред половинката за по малко външни тела,и ако след година да кажем взема двоен мулти сплит той ще се монтира на в детската и хола а този евентуално ще отиде в спалнята,ако изхождам от това,значи оставам на ,FTXS 35 но пък дали ще смогне да ми топли хола,спалнята и еввентуално да пречупва въздуха в коридора.
    Наистина съм на много гаден кръстопът,и като не можеш да получиш компетентно мнение от хората дето ги продават не знам кой може да да ни помогне.ако не тук.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #85

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Един климатик една стая, слагаш го и го забравяш. Колкото по-малко се пипа климатика от към монтажи демонтажи толкова по-дълго ще изкара.

    Докато ги разбереш тези неща от опит ще си дал излишни пари за мултисплит и за размествания на климатици из стаите.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #86

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    Не е ли по лесно да си монтираш един панелен конвектор в коридора и да не се занимаваш с глупости. А и той има терморегулатор и един малък ще е достатъчен а и ефтин.

  14.  
     
  15. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #87

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2!

    умно...

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    6
    #88

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

    Айде и аз с моите питания. Ние трябва да отопляме помещение от 45 m², това е хол всекидневна и кухня. Не са разположени "Г" образно и няма да има проблем да си циркулира с потока от въздух. Къща- тухла е и все още няма изолация. Имаме камина и идеята ни е климатика да "обръща" въздуха през деня, а вечер да си палване камината за повече комфорт. Миналата зима карахме на този принцип но с една ел печка която ни докара 460 лв ток на месец та сега искаме инвертор. Много ни допада тази марка. Някой може ли да ме насочи къде в Пловдив мога да разгледам молделите им/да не са някои ментета/ незнам каква мощност ще ни е необходима едни казват 14-ска други 18-ска трети 24-ка Като пари някъде към 1600-1700 можем да отделим. Приемам всякакви съвети и идеи. Благодаря!

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #89

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

    За такова помещение и при този бюджет - http://v-clima.com/prod.php?id=klima...ftx50gv-rx50gv или http://v-clima.com/prod.php?id=klima...ftx60gv-rx60gv
    Мисля си че и по-малкия модел ще ти свърши работа за да "обърне" въздуха пък после си оставай на камината.За конкретни фирми в Пловдив нека кажат колегите.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #90

    Re:Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!

    Най-малко инверторна 24-ка, но при този бюджет няма да е на тази марка.

    Може би е най-добре да вземеш колонен климатик, но няма да може да е инвертор, защото бюджета не стига. Ако климатика е обикновен трябва да е по-мощен обаче вече трябва да прецениш дали захранващият кръг ще издържи консумираната мощност. Ако няма да издържи вземаш два отделни климатика, но пък пак бюджета не стига.

    Помещението е много голямо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. избор на климатик за помещение 15кв.м /40куб./
    От lazarini във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 19-12-15, 11:10
  2. Избор на климатик за 29 м2 помещение
    От Rado_777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 17-04-13, 11:41
  3. Избор на климатик за жилищно помещение.
    От mitkofff във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 10-10-12, 15:59
  4. Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2
    От jovanoty във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 05-07-09, 22:31
  5. Климатик за помещение 15 m²
    От conrad във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 04-06-08, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе