Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

Daikin 28KTNV - за стоматологичен кабинет става ли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    16
    #1

    Daikin 28KTNV - за стоматологичен кабинет става ли?

    Здравейте, моля, Ви за помощ при избора ми на климатик Daikin.Помещението, което имам необходимост да климатизирам е следното:Стоматологичен кабинет с площ 16 m2,със висок таван( таванът е по-висок от стандартните 2.60 m ),със северно изложение и дервана дограма ( дограмата е стара ,но в случая е добре ,че поне прозорците са двойни ).Кабинетът е доста сенчест и за това искам да Ви попитам какви модела на Daikin бихте ми препоръчали? Daikin 28 KTNV или Daikin FTXS20G е по - удачно да си взема за това помещение, като климатика ще се използва предимно за отопление.Благодаря,Ви предварително на всички,които ще се отзоват със съвет.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Daikin 28KTNV

    Цитат Първоначално публикувано от Маги
    Здравейте, моля, Ви за помощ при избора ми на климатик Daikin.Помещението, което имам необходимост да климатизирам е следното:Стоматологичен кабинет с площ 16 m2,със висок таван( таванът е по-висок от стандартните 2.60 m ),със северно изложение и дервана дограма ( дограмата е стара ,но в случая е добре ,че поне прозорците са двойни ).Кабинетът е доста сенчест и за това искам да Ви попитам какви модела на Daikin бихте ми препоръчали? Daikin 28 KTNV или Daikin FTXS20G е по - удачно да си взема за това помещение, като климатика ще се използва предимно за отопление.Благодаря,Ви предварително на всички,които ще се отзоват със съвет.
    Аз лично бих взел 28 KTNV(по моя преценка е с по-добри параметри и щеше да е перфектна ако имаше плазма филтър), но според мен е добре да помислиш за климатик с плазмен филтър.Моята зъболекарка обикновенно зимата е все болна, защото при това изпилване на зъбите във въздух асе разхвърчава и слюнка и други частици носещи вируси и бактерии и макар да носи предпазни средства се получва да са ий възпалени очите или да се разболява.

    Помисли за клиамтик с плазмен филтър(например фуджитсу 9ld или 12 LD).

    Иначе мисля че 28-цата дайкин която си написала е идеална за жилище, но за офис ако работиш с хора е по добре да има някакво обезаразяване.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Daikin 28KTNV

    FTXS25G или подов FVXS25F. Това са си климатици за домашна употреба. При теб най-удачно да се сложи касетъчен ако има окачен таван. Подовият е едно много добро речение. Няма да духа на пациента или на другите в помещението. В помещението ще взлиза доста прах и на подовият или касетъчния климатик ще се чисти лесно вентилатора. Касетъчния е най-скъп. Може да се постави конвенционално фуджи касета, но пак си е скъпа машина, но не чак колкото инвертора. С домашните климатици ще е най-евтино.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    16
    #4

    Re:Daikin 28KTNV

    Julian, кабинетът е без окачен таван, освен това се намира в болнично заведение и на северната стена, която в случая е външна има радиатори (3 бр.),защото преди години болницата се е отоплявала на централно парно.В този случай и подов климатик ще е проблем( заради тези радиатори).Може ли да ми дадеш съвет за някой друг модел на Daikin (инверторен), за цена може и да е над 2 000 лв.,но да е подходящ за това помещение и да топли. Благодаря!

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #5

    Re:Daikin 28KTNV

    Щом си решила да е Дайкин,вземи една 35-ица FTXS - D за около 1500 лв и не се подлъгваи за 28-ица защото при описаните от теб условия ще ти е малък.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    16
    #6

    Re:Daikin 28KTNV

    Да, държа на марката Daikin, но още не съм решила, какъв ще е точният модел.Климатикът ми трябва за отопление и ще съм благодарна на всички, които ми помогнат със съвет, както и с някакви предложения за климатик .Благодаря!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Daikin 28KTNV

    Като ще е гарга - да е рошава.
    http://www.v-clima.com/prod.php?id=k...E_Ururu_Sarara
    Макар че както ти казват по-горе, можеш да минеш и по-евтинко.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    16
    #8

    Re:Daikin 28KTNV

    Здравей,deian,подходящ ли е този модел на Daikin за стоматологичен кабинет? Този модел Ururu Sarara лесен ли е за подръжка ( въпросът ми е ,как стои въпросът с филтрите на кломатика и колко често трябва да се почистват)?

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Re:Daikin 28KTNV

    Маги, кое прави един климатик, подходящ за стоматологичен кабинет? От приоритетите ти, разбрахме единствено за марката. Имаш ли други изисквания?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    16
    #10

    Re:Daikin 28KTNV

    Kasap,кабинетът е както вече написах с висок таван ( 3 м.),със северно изложение и стара дограма,а това, което ме претиснява най-много,че средата не е като в жилище( относително стерилна ),а наситена с миризми на химикали и медикаменти,които неизбежно се използват в зъболичението.

  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #11

    Re:Daikin 28KTNV

    Предложението на Деиан е най добрият вариант за стоматологичен кабинет,вярно цената е висока но си заслужава - имаш 5,6 филтъра + плазмен филтър ,който в случая е просто задължителен.Освен всичко и притока на свеж въздух е добре когато има повече хора в стаята,регулиране на влажността в помещението.Основните филтри се мият 1,2 пъти в месеца и свалянето им е елементарно,както на всички други марки,за допълнителните филтри ще си трябва профилактика 1 път в годината.Преди няколко седмици обзаведохме един зъболекар в центъра на София с 3 броя Уруру Сарара 28-ци ,та той беше на мнение че компромиси с въздуха в лекарски кабинет не трябва да има...
    Ако ти е висока цената тогава FTXS25G,без свеж въздух и без плазмен филтър,ще се справи без проблем с отоплението .

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Re:Daikin 28KTNV

    Взимай Урурото, което препоръчва Деиан. Добър кандидат е.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #13

    Re:Daikin 28KTNV

    Уруруто е прекрасен климатик,но прегледай темите за него и сама прецени няколкото филтри дали заслужават близо 3000те лева.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    16
    #14

    Re:Daikin 28KTNV

    rkk, моите най-големи притеснения са свързани конкретно с тези тежки и неизбежни миризми,които съдържат стоматологичните материали, и като добавим, че след пилене на зъби, както и на протези, всичкият излишен материал се движи из атмосферата на кабинета и ще стане страшно за филтрите на климатика.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re:Daikin 28KTNV

    Аз пък не мисля, че Уруруто е подходящо за там. Уруруто си е домашен климатик. По-добре да си вземе FTXS25G и да не му мисли много. Може и от постария модел FTXS35D. Сега нали са евтини. Вярно, че са и с по-ниска ефективност.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Отговори: 10
    Последно: 27-12-06, 23:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе