Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Кои са хиперинверторните модели на Дайкин?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #16

    Re:Кои са хиперинверторните модели на Дайкин?

    6рек по въпроса ти има вече информация във форума, няма нищо прехвалено и чудновато, просто в Япония освен данни за работата на машината при 7*С се прави и анализ на работата и в целия диапазон от -15* до +45*С за това са въвели и такъв коефициент. Данните за него не се изнасят само от производителя, но се проверяват и от независими институти и лаборатории в т.ч. и държавни и на база на тях се връчват награди за икономичност даже и от Министерството на енергетиката на Япония. За това се забелязва тенденцията на модели от 2010 година които са с по-нисък СОР от модели от преди 2-3 години, но за сметка на това работата им в целият диапазон е по-икономична като цяло. И тъй като темата е за Дайкин само ще добавя, че макар и лидер в областта , специално за икономичност имат значително по-малко успехи от Тошиба например.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #17

    Re:Кои са хиперинверторните модели на Дайкин?

    APF (Annual Performance Factor) е индикатор за производителност на климатика. И е равен на топлинната мощност отдадена за отопление и охлаждане, разделена на годишната консумация.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #18

    Re:Кои са хиперинверторните модели на Дайкин?

    Ахааа,ясно! Благодаря ви Касап и Блу1

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #19

    Re:Кои са хиперинверторните модели на Дайкин?

    Цитат Първоначално публикувано от pi0neer
    Julian сигурно има впредвид данните на някой европейски модели на Фуджитсу - мин. консумация 250W при която отдават 500W т.е. КОП 2
    За японските модели няма какво да говорим.Там всичко е на шест
    Това не е само при Фуджитсу. Причината затова е ниското КПД на копресора при малка мощност. Като цяло коефициента на трансформация е по-висок, но заради кофти КПД-то на компресора КОП става нисък. Поради тази причина Даикин не падата до много ниски мощности. Така става по-икономични. Регулацията на електродвигателя е известен проблем. Затова инверторите са DC и разните му PAM управления и т.н. Това е от към електрическата част. Фактически повишаването на КОП-а се дължи предимно на пдобреното управление на електродвигателя. При термодинамичния цикъл няма кой знае какви промени.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #20

    Re:Кои са хиперинверторните модели на Дайкин?

    А може ли да кажете примерни APF за някой от европейските модели. За японските като вляза в японски сайтове намирам, но ми е интересно за европейските как стоят нещата.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #21

    Re:Кои са хиперинверторните модели на Дайкин?

    И на нас ни е интересно, но още не са въвели APF за европейските модели .
    @Julian - има някои марки и модели, които имат много добър COP и в минимума. Най-лесно е да се ограничи да не слиза надолу, но по-трудно е да го оставиш да слиза и въпреки това там също да е икономичен. Има такива модели.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #22

    Re:Кои са хиперинверторните модели на Дайк

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    И на нас ни е интересно, но още не са въвели APF за европейските модели .
    Няма начин да се въведе АПФ за европейците, поради факта, че е функция на интензивността и режима на ползване на климатика. Ако се усредни коефициента за Португалия и Финландия, или за Гърция и Дания... в крайна сметка ще получиш нищо-повече от безполезен индекс.
    Много висок ЕЕР и нисък КОП правят, приличен АПФ, което не значи, че даден климатик е по-подходящ за отопление от друг, с посредствен ЕЕР и висок КОП.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    13
    #23

    Re:Кои са хиперинверторните модели на Дайкин?

    Ето виж тези например...
    http://clima-design.bg/daikin-japan,42.html

  11. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #24

    Re:Кои са хиперинверторните модели на Дайкин?

    Уруру сарара 22-ка с цена 3099 лева..браво бре ние доматите с колците ли ги папкаме ....как мислите господа...?Е мерси ви на японското предложение,аз мога да си взема пак японска машинка на 220 V и ще ми е с 6 год. гаранция
    А тая японка на 100 V като потрябва резервна част от офиса на Дайкин в Австрия ли да я търся...?Или колегите от Пловдив примерно ще разкашонират климатик за 3099 лева да ми свалят една джаджка ,че мойта не работи...

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #25

    Re:Кои са хиперинверторните модели на Дайкин?

    Въпроса е уместен, но на мен друго ми прави впечатление - HYPERMEN-а поства линкове само от този сайт, при положение че има фирми с по-богата гама и по-верни и изчерпателни характеристики. Защо ли...?

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #26

    Re:Кои са хиперинверторните модели на Дайкин?

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    А тая японка на 100 V като потрябва резервна част от офиса на Дайкин в Австрия ли да я търся...?Или колегите от Пловдив примерно ще разкашонират климатик за 3099 лева да ми свалят една джаджка ,че мойта не работи...
    Приятелю, такъв филм няма...Хора които се занимават с внос на такива машини от доста време, имат изградени канали за внос на резервни части то Япония. Само ще ти дам пример, че миналата седмица получихме чисто нова вътрешна електроника за Sanyo от ЕХ серията по заявка..Така че, не е нужно да се разглобява готов климатик. А вноса на компоненти за тези машини също не е проблем.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #27

    Re:Кои са хиперинверторните модели на Дайкин?

    Саше,така е САМО в някои от фирмите вносители...Обикновено е така,както казва RKK ,за съжаление

  16. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #28

    Re:Кои са хиперинверторните модели на Дайкин?

    о.к. надявам се да си прав и да има резервни части за тези климатици ,защото в противен случай ми е жал за хората ,който са дали толкова пари ...лично аз не бих рискувал и ако взимам нещо на 100V ще бъде някой уникат на 14- 15 години за не повече от 400 лева...въпрос на мнение ,всеки сам си решава - не казвам че са лоши машини...напротив.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    13
    #29

    Re:Кои са хиперинверторните модели на Дайкин?

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Уруру сарара 22-ка с цена 3099 лева..браво бре ние доматите с колците ли ги папкаме ....как мислите господа...?Е мерси ви на японското предложение,аз мога да си взема пак японска машинка на 220 V и ще ми е с 6 год. гаранция
    А тая японка на 100 V като потрябва резервна част от офиса на Дайкин в Австрия ли да я търся...?Или колегите от Пловдив примерно ще разкашонират климатик за 3099 лева да ми свалят една джаджка ,че мойта не работи...
    Защо ли всички смятате че Японските климатици се правят от извънземни ,да ве светна не е така
    правят се от хора и кое направено от хора не е поправимо , само компресорите не се поправят но както всички знаеме те работят над 15 години.;-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b
    От juch във форум Климатици Daikin
    Отговори: 274
    Последно: 24-07-12, 13:38
  2. дайкин уруру сарара
    От vili74 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 16-02-12, 00:26
  3. 2 дайкин-а температура..
    От sasaem във форум Климатици Daikin
    Отговори: 22
    Последно: 27-02-11, 22:12
  4. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 14:11
  5. Дайкин или Фуджицу?
    От jororo1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 06-10-10, 23:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе