Страница 1 от 19 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 275

Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #1

    Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    daikin ftyn35gxv1b 1200 лева, монтиран тази пролет месец май.
    Температура на изхода от вътрешното тяло 43.5, след повече от час работа и брутално зададени 30°,
    външна температура 5.2°.
    Вентилатор на вътрешното тяло на макс.
    HAIER HSU18HK03, монтиран септември 2005(6 годишен обилно ползван) 800 лева.
    Условия същите(друга стая по-голяма и с по-кофти дограма).
    Температура на изхода от вътрешното тяло 59 градуса, измерена със същият термометър.
    Фирмата Дайкин много ми изстина.
    Дори с ръка, без термометър се усещаше разликата, обаче като сложих термометъра онемях-
    термометъра е проверен от мен, сравнен със скъп такъв от висок клас и двата са цифрови разликата е 0.1 градуса целзий.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #2

    Re:потресен съм от дайкин ftyn35gxv1b

    Купувайте евтините модели и след това защо не работят?!

  4. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #3

    Re:потресен съм от дайкин ftyn35gxv1b

    Ти кво очакваш от 12 ска

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #4

    Re:потресен съм от дайкин ftyn35gxv1b

    ... A зимата още не е започнала? А като стане -15?

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Re:потресен съм от дайкин ftyn35gxv1b

    Съвсем нормално поведение. Нищо изненадващо не виждам, камо ли за потрес...

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #6

    Re:потресен съм от дайкин ftyn35gxv1b

    Моите при минусови температури вадят по-гореща струя отколкото сега. Просто когато има нужда се напъват хайваните, не като Хаера-а, показва мускули при плюсови температури, под нулата хич го няма!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:потресен съм от дайкин ftyn35gxv1b

    Не е важно колко време е работил климатика. Той може и цял ден да е работил, ама дали ще стопли и колко бързо зависи от топлозагубите.

    Важно е и каква е входящата не само изходящата температура от тялото.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #8

    Re:потресен съм от дайкин ftyn35gxv1b

    еднакъв старт и за двата 18градуса в двете стаи не е отоплявано цял ден
    нямам толкоз термометри да меря и на входа на вътрешното тяло
    с единия меря външната темепература с другия изхода на вътрешното тяло
    за мен тоз дайкин е пълен ташак само не знам защо броих 1200 лева за конвенционален 12000бту с УЖ 3.63 ЦОП
    ЦОПа му е под 3 на практика а като стане под нулата не го виждам ич
    за Вален1:топлозагубите са еднакви за двата дори Хаира е в по неизгодна позиция дограмата е 38 годишна соц дървена а при куция дайкин пластамасова от преди 3 години
    за аруба-мен:и двете машини са конвенционални те не са напъват дават колкото могат при тях няма мускули има компресор с фиксиран дебит и 2 капиляри
    за bigmouth:за мен 1200 лева не е евтин модел докато ги събера цяла година не съм ходил на кръчма или кино

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #9

    Re:потресен съм от дайкин ftyn35gxv1b

    не е коректно да сравняваш машина 12 с машина 18
    а ако им замериш консумациите ще останеш доволен от хаера

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:потресен съм от дайкин ftyn35gxv1b

    Ама имаш Мерцедес, нали
    ПП: Извинявам се, не се сдържах.

    В крайна сметка не е важно с колко духа, а дали върши това, за което си го купил.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #11

    Re:потресен съм от дайкин ftyn35gxv1b

    когато са конвенционални защо да не е коректно???
    машините са подбирани според помешенията от мен и са леко разтоварени тоест имат запас по мощност
    ако бяха инвертори нямаше да е коректно защото алгоритмите за управление заложени в различните модели на една фирма не си приличат да не говорим за различни марки като в моя случай
    дебело подчертах че машините са КОНВЕНЦИОНАЛНИ в момента е достатъчно студено вънка и вентилаторите на външните тела и на двете недоразумения работят НЕПРЕКЪСНАТО
    единствената разлика за която се сещам е че хаира е с Р22 а дайкина с р410

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Re:потресен съм от дайкин ftyn35gxv1b

    Високата температура на изход на 18-ката ти се дължи на: малки топлообменници, много фреон и програма позволяваща компресора да работи на високи температури съкращаващи силно живота му. Обикновено HAIER, AUX, GREE и OSAKA са марките правещи и продаващи такива модели. Живота на компресора в зависимост от ползването рядко надхвърля гаранционният период на климатика. При изгарянето му освен компресора се сменят и капилярките защото прегряването е брутално, като дори има сажди, които ги запушват.

    Аз също имам конвенционален 18-ка Midea и ето какви са разликите с този модел 18-ка Haier. Температурите при която климатика изключва външният вентилатор и самият компресор за да го защити са съответно при моята Midea 53°, 63°, при този Haier е 65°, 72°. Малките топлообменници и многото фреон позволяват прегряване на компресора затова и хората имащи такива модели са много доволни от жегата, която издухват. Минусът в тази красива картина освен краткият живот на компресора е и малкият COP, който при този модел Haier e 2,64 и пада рязко с външните температури. При моята Midea СОР-а е 3,22, но пада по-бавно поради това, че вътрешното тяло тежи 1,5 kg. повече, а външното 13 kg. повече.

    Днес направих замерване с електронен термометър на моят. Външна температура +4°, входяща в тялото +26°, изходяща +48°, което дава разлика изход-вход 22°. Да, изходящата температурата е с цели 11° по-ниска от Haier-а, ама по този начин работи нормално климатика без прегряване на компресора другото са ексцесии. Малко съм учуден, че на този Haier компресорът е издържал 6 години, но това че един е изкарал толкова време не означава, че всички издържат на екшъна.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #13

    Re:потресен съм от дайкин ftyn35gxv1b

    Ако се поразровиш из сервизните, ще забележиш, че по малките модели имат по висок СОР и по ниска изходяща температура на въздуха. HAIER е 6 годишен, активно ползван, вътрешния топлообменник е вече "позатлачен", дори и след профилактика (а правена ли е качествена такава?), същото се отнася и за турбината на вентилатора, което води, до по малък дебит на въздуха минаващ през него, съответно по висока температура на изходящия въздух. НО това не означава, че ще топли повече, тъкмо обратното. Уж духа с висока температура, а не топли.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #14

    Re:потресен съм от дайкин ftyn35gxv1b

    За съжаление явно все повече хора ще са недоволни от т.н. "мерцедеси" на климатиците - наречени DAIKIN

    Ако някой има сервизно за изходящите температури на Daikin ftx25j да го постне...

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:потресен съм от дайкин ftyn35gxv1b

    http://primeclimate.ru/assets/files/...GXV1B_tech.pdf ето сервизното на външните тела на 25 и 35.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 19 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 25-04-16, 21:06
  2. дайкин уруру сарара
    От vili74 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 16-02-12, 01:26
  3. 2 дайкин-а температура..
    От sasaem във форум Климатици Daikin
    Отговори: 22
    Последно: 27-02-11, 23:12
  4. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 15:11
  5. Дайкин или Фуджицу?
    От jororo1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 07-10-10, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе