Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

2 дайкин-а температура..

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    7
    #1

    2 дайкин-а температура..

    Здравейте. Имам 2 Дайкин-а FTX25JV1B.Тъй като до сега сме се отоплявали с твърдо гориво,не разбираб много от климатици.Те работят от около 3 дни,но сме забелязали нещо интересно..Още след монтажа и пускането им установих,че този в доста по-малката стая духа по-горещо от другия (в голямата стая ) Измерено с електронен термометър непосредсвено до отворите на 2те вътрешни тела (нямам идея как се наричат ) : В по-малката стая температурата на въздуха е 53 градуса,а в голямата стая е 42.Вратите на стаите към коридора са затворени,така че вътрешните тела топлят само съответното помещение.Дограмата е дървена но много запазена.не трябва ли да се получава точно обратното? В по-малката стая температурата да достига по бързо зададената (и в 2те стаи винаги стоят на 25) и компресора да намаля мощността си? Въпроса го зададох малко като бавноразвиващ,ама с 3 хилки олекнах и не ми се ще да викам техници

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #2

    Re:2 дайкин-а температура..

    В какви стаи като м2/м3 са монтирани климатиците? Има ли изолация?

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Re:2 дайкин-а температура..

    Зависи и къде са монтирани - на вътрешна или на външна стена.При вътрешна, горе ще е по-топло и съответно ще отдава по-малко, а при студена външна, ще топлоотдава малко повече.Ако не те мързи и си измериш Т на входящия въздух, може да видиш, дали има разлика.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    7
    #4

    Re:2 дайкин-а температура..

    Малката стая е 44 м3
    По-голямата е 59 м3
    Живеем в панелка и 2те вътрешни тела са монтирани на вътрешни стени. (Апартамента е среден)
    Единствената разлика между стените е,че от страната на малката стая в съседния апартамент има хора (съответно се отопляват) , а от страната на голямата стая в апартамента не живее никой (съответно апартамента им е доста студен) Не знам дали това оказва влияние Апартамента ми е без изолация.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:2 дайкин-а температура..

    Издухваната струя е функция на стайната температура. Ако в малката стая е по-топло, нормално е да духа по-топло. Тези Дайкини имат висок минимум и под определена стойност не могат да слязат.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #6

    Re:2 дайкин-а температура..

    Коректното измерване става като се замерва едновременно въздуха който се засмуква отгоре над климатика и въздуха който се издухва отдолу след затоплянето.
    Със същите термометри се измерва за другия климатик другите температури.

    Ако се замерва със един и същ термометър ще се появява леко разминаване понеже при затопляне въздуха над климатика в по-малката стая по-бързо ще се затопля , а е необходимо време за установяване на температурата. От там и по-бързо ще се натрупа грешка от сравнението.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    7
    #7

    Re:2 дайкин-а температура..

    Здравейте отново
    Направихме си следния експеримент:
    Сутрин рано при еднакви температури и в 2те стаи - 17 градуса,едновременно пускаме климатиците със зададени 23 градуса.Температурата в малката стая се покачва до 20 и климатика продължава да си духа топло (следователно температурата също ще се покачи :D ) В голямата стая,обаче температурата достигна 20 и климатика започна да духа почти студено..Температурата започна да пада и стигна 17,при което климатика продължаваше да си духа така "небрежно" След промяна в зададенине градуси - настроих го на 27,климатика задуха горещо за около 2-3 минути след което отново задуха така хладно.Общо взето трябва да увелича градусите за да може да подуха 2-3 минути топло.Не ми изглежда нормално това,но не съм аз експерта тук

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #8

    Re:2 дайкин-а температура..

    На какъв вентилатор работят машините? Колко квадрата е по-голямата стая, т.е. каква височина е? Защо имам усещането, че говорим за 22-23 квадрата или съм в грешка!

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    7
    #9

    Re:2 дайкин-а температура..

    височината на стаята е 2.60.И 2те машини работят на Auto.Пробвах ги на различните степени на вентилатора. ( 5 на брой) - промяна няма

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #10

    Re:2 дайкин-а температура..

    Я го изкл. от контакта и махни батериите от дистанционното за 30 мин. и после виж как е.

  13. tevtonec
    Guest
    #11

    Re:2 дайкин-а температура..

    Климатикът ти е малък за голямата стая и явно обледява по-бързо външното тяло и от там му пада мощността...трябвало е да си вземеш 9ка и 12ка ,а не 7ци,за да си доволен зимата.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:2 дайкин-а температура..

    Ау, FTX25J в 23 м2... кой те насади така. Поне не го изключвай, доколкото видях от мненията ти не ги оставяш да работят постоянно. Нещо съм недогледал, отначало мислех, че говорим за 2 бр FTXS25.
    Всъщност имаш ли проблем с отоплението в студените дни?

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    7
    #13

    Re:2 дайкин-а температура..

    tevtonec,FTX25JV1B ги гледах заедно с другите климатици на дайкин.25 се води 9ка а 35 12-ка.Аз ли съм го разбрал погрешно или?

    deian,студените дни тук в Бургас минаха докато бях още на дърва Не съм сварил много студ с клитаците още.Дори да е малък за стаята,това основателна причина ли е да духа така хладно (да не кажа студено) в сравнение с климатика в другата стая.Все пак разликата не е чак толкова голяма..Не разбирам и за това питам.Извинете предварително

  17. tevtonec
    Guest
    #14

    Re:2 дайкин-а температура..

    Те се водят само 9ки,ама на охлаждане,при по-студено време -5...-15 ще береш ядове,а и цената на тези климатици е около 1000лв,как така даде 3 хилки за двата?Връщай сменяй ,ако можеш,за нещо съразмерно.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #15

    Re:2 дайкин-а температура..

    Според мен очевидно климатика който духа студено има технически проблем. Ако е малък за стаята няма да може да я стопли...но поне ще се опитва. Докато в твоя случай той просто се "отказва" да топли като подува студен въздух. Трябва да го види техник.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на къща с Дайкин
    От Foregner във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 13-02-14, 11:46
  2. Питане за Дайкин AN-50CDP
    От onion във форум Климатици Daikin
    Отговори: 18
    Последно: 14-01-14, 14:35
  3. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 14:11
  4. Дайкин или Фуджицу?
    От jororo1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 06-10-10, 23:45
  5. Кои са хиперинверторните модели на Дайкин?
    От Mega във форум Климатици Daikin
    Отговори: 28
    Последно: 20-05-10, 20:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе