Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 65

FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 m³ ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #16

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Цитат Първоначално публикувано от niki72
    Мисля да слагам този FTX50GV на мястото на Panasonic CS-G95KE / CU-G95KE . Панасоника беше предвиден да работи само в дневна с площ около 19-20кв и обем към 50куб.м. Обаче след едно преустройство и като почнах да отврям вратата към спалнята и площа става към 32кв.м или към 80куб.м. Всъшност е слаб този Панасоник при външни температури под минус 5 градуса. Иначе си работи добре и поддържа 18-20гр в дневната и спалнята. При зададени 22-23 градуса на дистанционното-ако в дневната е 19, в спалнята е 17.5-18 при консумация на климатика около 0.6квт - съдейки по power monitor - а който имат тези Панасоници. Но това е най-много до минус 5 гр. външна. Стане ли минус 10 или минус 15 нещата стават много зле- вътре поддържа едва +17 и гори към 1квт.Дори да затворя вратата към спалнята, където има конвектор 1.5квт пак не става по топло от +18 в дневната-просто Панасоника под минус 10 съвсем не е ефективен Мисля да местя тази 9-ка в детската която към 12 кв/м. и на нейно място да слагам FTX50GV. Та дали този Дайкин ще ми реши проблема? Дали ще топли при минус 10-15 ? Дали при +5 ,+10 температури навън ще работи на ниски обороти и в икономичен режим компресора и ще поддържа ли примерно 22 градуса или ще почне да вкл./изкл. ?
    Виж сега щом при зададени 22-23 климатика успява да поддържа 19 градуса в дневната значи не ти достига 20% мощност в този случай. В случая предполагам че ти всъщност искаш в стаята да е 22-23 градуса. Изглежда този климатик е с мощност 2.5 киловата при 7 градуса отвън, ако се съди по означението и затова е добре да преминеш на 3.5 киловата за температури до -5 градуса.
    Проблема е че при отопление с климатици, ако чакаш да мине малко топлина през вратата в другата стая това има доста време да чакаш, а в същото време ще увеличиш консумацията за да поддържаш по-висока температура в основната стая.
    Перминаването към добро отопление и при -10 градуса би трябвало да добавиш още 25% мощност спрямо това което имаш в момента за да наваксаш загуби и още 15% да наваксаш ефективност. С други думи ти трябват още 60% мощност, т.е. климатик по-мощен с 60% от този PANASONIC, без да се отчита трудността за преминаване на топъл въздух от едната стая в другата. Значи товя климатик трябва да е поне 4 киловата при външни градуси от порядъка на 7. Сметката показва, че този DAIKIN е един добър избор, но тъй-като той работи само в едната стая сметката за ток ще е по-висока както и със старият PANASONIC.
    Затова е добре да обмислиш покупката или на два отделни климатика със същата мощност каквато си имал досега, или да се сдобиеш с климатик мулти сплит, което ще ти спести много пари в моментите когато не обитаваш едната стая. Два отделни климатика в много случай са с по-ниски цени от един климатик мулти сплит, но климатици мулти сплит пък са с по-интелигентно управление и оптимизират режима на ототпление много по-добре.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #17

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Панасоника вече го свалихме. 3.6 квт е номиналната му отоплителна мощност при +7, но не и при -10 външна, . Тогава и на 50 куб. метра не вдига повече от 18-19 гр. Горе сложих и скица на 2-те помещения-нещо май изчезна и сега е слагам тук. Вратата м/у дневната и спалнята си стои постоянно отворена и отвора е 92смХ200см.
    Температурата в спалнята беше с 1 - 2 градуса по-ниска от дневната. В студа под -10 в дневната беше 18, а в спалнята 16-17 с Панасоника. Ако с Дайкина е 22гр в дневната и 20гр в спалнята ще е добре, дори 21 в дневната и 19 в спалнята си е също добре. Съгласен съм че с 2 климатика или с мултисплит ще е по-комфортно, но е по-скъпо и незнам дали и ще е реално по-икономично-по-ниски месечни сметки.
    [img width=705 height=600]http://www.mypicx.com/uploadimg/1536161734_04222010_1.jpg[/img]

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #18

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    50-ката дайкин е по -добре.Ако се беше спрял на 14-ка нокрия, нокрията е по добра от 50-ка дайкин, но за тези пари новата 50-ка на дайин е недостижима от другите конкурентни климатици засега.
    С колко по-малко ще плащам на месец за ток ако сложа тази Нокрия 14-ка и дали си заслужава 1000-та лева в повече-за какъв период от време ще ги спестя от сметките?

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #19

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Цитат Първоначално публикувано от niki72
    С колко по-малко ще плащам на месец за ток ако сложа тази Нокрия 14-ка и дали си заслужава 1000-та лева в повече-за какъв период от време ще ги спестя от сметките?
    То това зависи от натоварването/използването на климатика.Но каквото и да е в жилище според мен избиване почти няма, защото ако на тези 800 лева ги сложиш в банова сметка лихвите може и да надхвърлят спестените от Нокрията пари...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #20

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    То това зависи от натоварването/използването на климатика.Но каквото и да е в жилище според мен избиване почти няма, защото ако на тези 800 лева ги сложиш в банова сметка лихвите може и да надхвърлят спестените от Нокрията пари...
    Мисълта ми е, колко лв. по-малко ще плащам с Нокрия 14 в сравнение с Дайкин FTX50GV при еднакво зададени или поддържани температури? Може би с около 20% по малко ще е сметката за ток с Нокриата ако съдим по КОП-овете - примерно сметката за даден месец ще е 50 лв с Нокриа и 60 лв с Дайкин...
    И дали примерно с 2бр. 9-ки с еднакъв КОП (примерно 3.6) ще е по-малка сметката за ток отколкото с една 18-ка със същия КОП -3.6 като на 9-ката ?

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #21

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Хора стига с тея копове бре - все едно като стане - 17°, коповете ще ви топлят....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #22

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Цитат Първоначално публикувано от niki72
    Мисълта ми е, колко лв. по-малко ще плащам с Нокрия 14 в сравнение с Дайкин FTX50GV при еднакво зададени или поддържани температури? Може би с около 20% по малко ще е сметката за ток с Нокриата ако съдим по КОП-овете - примерно сметката за даден месец ще е 50 лв с Нокриа и 60 лв с Дайкин...
    И дали примерно с 2бр. 9-ки с еднакъв КОП (примерно 3.6) ще е по-малка сметката за ток отколкото с една 18-ка със същия КОП -3.6 като на 9-ката ?
    Нокрията може да ти дава наистина по 10-ина лева иконокия на месец, но пък колко месеца пълноценна работа са необходими за да си избие горницата. Ако вземеш нокрията трябва да е по други причини, а не поради тези сметки.

    При варианта с две 9-ки с КОП 3.6 да не мислиш че КОП-овете им ще се насложат един върху друг и ще стане 7.2? Няма такова нещо, от този вариант икономия няма да имаш. При този вариант обаче ще имаш по-добро разпределение на температурата и за 2 помещения това е правилния вариант.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #23

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Цитат Първоначално публикувано от niki72
    Мисълта ми е, колко лв. по-малко ще плащам с Нокрия 14 в сравнение с Дайкин FTX50GV при еднакво зададени или поддържани температури? Може би с около 20% по малко ще е сметката за ток с Нокриата ако съдим по КОП-овете - примерно сметката за даден месец ще е 50 лв с Нокриа и 60 лв с Дайкин...
    И дали примерно с 2бр. 9-ки с еднакъв КОП (примерно 3.6) ще е по-малка сметката за ток отколкото с една 18-ка със същия КОП -3.6 като на 9-ката ?

    Ако имаш излишни пари и искаш климатик с малко повече екстри вземи нокрията, ако искаш да спестиш разликата и да вложиш парите в друго дайкина е твоят клиаматик.Според мен и двата са хубави, дайкина е по-евтин и според мен със същото качество като изпълнение като Нокрията.Друг въпрос е колко ще спестява, но дори да има разлика от 10лв месечно, дори и 30 лева да е разликата 5 месеца по 30лева =150лева/ на година.Парите спестените при(пр закупуване на дайкин) вложени в банкова сметка ще донесат лихвикоито ще компенсират тази разлика.Това което мога само да повторя е че РАЗЛИКАТА ще зависи от ТОЛПЗАГУБИТЕ, като пример ще дам мой познат който топли 45кв.магазин с мидея 18 инверторен-много пъти му казвах, че има много големи междини/дупки между металната дограма и стените, като не иска да сложи алуминиева или ПВЦ дограма поне да ги уплътни с пяна или с друго, но той е дебела глава.КАто му дойде сметката за ток за януари 2009год,- 298лева щеше да получи удар.За през лятото на 2009 год. си уплътни дограмата и тази зима нямаш такива сметки. В този случай да предположим, че може разликата да е и 80 лева(между дайкина и Нокрията), но дори и да е толкова това ще е 1 месец, струва ли си?!?!

    Както съм писал в предния пост според мен избиване от разликата в сметките трудно ще постигнеш, виж ако става въпрос за екстрите това е друга работа.Всеки решава дали си струват парите за тези екстри или не и тогава купува.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #24

    FTX50GV вече е на стената



    Работи перфектно. Благодаря на всички които помогнаха това да се случи.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #25

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Честито.Да си ползваш дълго и безаварийно.Сигурен съм, че няма да те предаде зимата.

    Ако лъха много студ лятото го пускай на тих/нощен режим или включвай на режим изсушаване.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #26

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    niki72, колко е шумен, чува ли се?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #27

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    niki72, колко е шумен, чува ли се?
    Като за голяма машина е нормално шумен, даже тих - за шума създаван от вентилатора на вътрешното тяло говоря, иначе външното тяло почти не се чува и няма никакви вибрации. Шум от движение на фреона и други неща също няма. За сега това мога да кажа, още няма жеги и съм го пускал 1-2 часа колкото за проба. На най-ниска степен на вентилатора е доста тих, на ауто вентилатор става малко по шумен - не е досадно. Мисля, че вентилатора му не е по-шумен или съвсем малко по-шумен от Панасоника 9-ка който беше на негово място.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #28

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    niki72, още един въпрос - много ли е силна въздушната струя на вътрешното тяло? Дават на минимален вентилатор че е 612 м3/ч. Вярно че тялото е широко, но все пак кажи какво е твоето впечатление.

  17. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #29

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Честито.Да си ползваш дълго и безаварийно.Сигурен съм, че няма да те предаде зимата.

    Ако лъха много студ лятото го пускай на тих/нощен режим или включвай на режим изсушаване.
    Ники 72 - Честито ,дълго и безаварийно ползване.В качествата на този климатик ще се убеждаваш все повече ,когато наистина имаш нужда от него -зимата при минус 15 градуса...не че и лятото не е нужен ,но зимата ще бъдеш истински доволен от покупката си...честито.

    Джъсти,какво се опитваш да кажеш...?Тъкмо на нощен режим лъха най много студ...според мен е най добре да се коригират градусите ,не е нормално при 35 градуса навън да задаваш 18 градуса и най ниска степен на вентилация.При 35 външна вътре не бих задавал по ниска от 25 градуса ,защото когато се наложи да излезеш от стаята се получава"топлинен удар".Тоест все едно да се напъхаш във фурната на печката...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    67
    #30

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    И от мен честито на niki72 . От две години имам 14 LCC и началото на 2010г. сложихме в другия апартамент 50-ка. Приблизително в еднакви "условия" са и двата климатика. Дайкина е по-добър - цена , шум на външно тяло при -20 -25 градуса, отопление. Не казвам , че 14 LCC не издържа , но не бих си купил пак такъв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 21-10-10, 12:39
  2. Възможен ли е преход VGA-VDI-HDMI
    От plamenst7 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 6
    Последно: 29-04-10, 00:31
  3. Хладилници за хладни помещения
    От Lubopitka във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 17-11-09, 23:54
  4. Преход от коаксиален кабел към мрежови
    От diviq във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-08-04, 10:59
  5. Преход DVI на TV Out
    От GaZaRa във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 07-11-03, 00:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе