Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 65

FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 m³ ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #31

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Ники 72 - Честито ,дълго и безаварийно ползване.В качествата на този климатик ще се убеждаваш все повече ,когато наистина имаш нужда от него -зимата при минус 15 градуса...не че и лятото не е нужен ,но зимата ще бъдеш истински доволен от покупката си...честито.

    Джъсти,какво се опитваш да кажеш...?Тъкмо на нощен режим лъха най много студ...според мен е най добре да се коригират градусите ,не е нормално при 35 градуса навън да задаваш 18 градуса и най ниска степен на вентилация.При 35 външна вътре не бих задавал по ниска от 25 градуса ,защото когато се наложи да излезеш от стаята се получава"топлинен удар".Тоест все едно да се напъхаш във фурната на печката...
    Къде в отговора ми виождаш 18 градуса? Това(за нощният/тих режим) съм го казал предвид течението от студен въздух което се получава когато е в режим охлаждане.Аз моят дайкин го държа на 26 градуса лятото, само когато навън е жежък пек е на 25 градуса.

    Обърна ли внимание, на разположението на климатика в стаята му?Накъде духа струята? Ето това съм имал предид когато казах на тих/нощен режим или изсушаване.В моята спалня стената срещу климатика е на 2.64 метра разстояние срещу него и за да няма гадно студено течение държа дженерала на автоматичен режим вентилатора(само когато е много топло над 30 градуса/ защото той принципно си духа приятен хладък въздух при външни температури до 30 градуса, а не студен и го поставям, / го държа на изсушаване или тих режим и е доста по комфортно така).Този дайкин е най добрият климатик за съотношение цена/мощност/надеждност, но на лоу режим на вътрешния вентилатор "обръща" 612 куб.м. въздух на час, тоест почти колкото моят дженерал на пълна мощност 695 куб.м./час.Получва се доста силно студено течение , което "върлува" из стаята.От схемата виждам, че климатика е срещу телевизора и няма мека мебел срещу него на която да седят хора.Тихият/нощен режим е начин който вече е изпробван не само от мен и други колеги от форума го използват лятно време, за да нямат студено течение в стаята и да им е по-комфортно, ако беше попрочел щеше да видиш кои са тези хора освен мен и че те споделят моето мнение.

    Принципно в режим отопление дори се чувствам много добре когато пряко към мен ми духа топло...


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #32

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    niki72, още един въпрос - много ли е силна въздушната струя на вътрешното тяло? Дават на минимален вентилатор че е 612 м3/ч. Вярно че тялото е широко, но все пак кажи какво е твоето впечатление.
    Като почна да го ползвам ще мога да кажа повече, за сега колкото за тест го пусках на различните степени на вентилатора - не забелязах да е много силна струята-нормална е - все пак е 105 см тялото в ширина. Със североизточно изложение съм, а и няма горещини тези дни и още нямам нужда от охлаждане.

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #33

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    O.K. -Джъсти ,не казвам нищо лошо -всеки има право на мнение и всяка ситуация е индивидуална.Аз бих направил следното при това разположение на мебели ,врати ,помещения и вече монтиран климатик(дори и да е монтиран пак бих го преместил...но все едно) та в случая клапите максимално нагоре (лятото) и максимално надясно,вентилатора на 3 -та скорост,ако е на ниска скорост или нощен режим си прави микро климат и влиза в режим "он- оф".Помещенията са много разчупени и няма как да е равномерна температурата навсякъде.Ако бях "попрочел"...лошо няма но сещаш се че идеята на инвертора е не да спира и тръгва а да работи около номинал и да е комфортно навсякъде .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #34

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    В дневната климатика е над главата ми и не пречи. Струята е насочена настрани и диагонално-към спалнята и максимално или почти максимално нагоре в режим охлаждане. Не съм замервал разликите в температурите в 2-те помещения при охлаждане с Панасоника който е заместен сега от Дайкина. При отопление съм замервал последната зима с Панасоника на ауто вентилатор в спалнята е било максимум с 2 градуса по хладно от дневната-термометъра е на нощното шкафче до прозореца-максимално далечния край от климатика. Тази разлика в температурите ме устройва. Спалнята е доста далече от климатика - на около 7 метра са нощните шкафчета, съответни и главите ни. Като почнат жегите и вкл. Дайкина на охлаждане от 17:00 - 07:00 ще кажа как е и ще замеря температирите в 2-те помещения. Предполагам, че с тази мощност на охлаждане ще има вкл./изкл. на компресора, но това няма да създава дискомфорт. С по малка мощност пък зимата оставах на 18 градуса, което е по-лош вариант.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #35

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Благодаря за информацията, niki72. Дълго и безаварийно ползване на климатика и да оставаш все по-доволен от него. Надявам се скоро и аз да се присъединя към собствениците на този модел.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #36

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    И от мен честито!
    Нека ти бъде верен колкото се може по-дълго време в студените зимни и горещите летни денонощия с максимално ниски сметки за ток

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #37

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Ами какво да ви кажа убедихте ме да си купя точно този модел и аз , гледах другите модели които са с по 1000 лв отгоре наистина са добри но пък гожорим за доста повече пари AWYZ14LB NOCRIA,MSZ/MUZ-FD 35VA,RAS-13PAVP-E Super Daiseikai 5 са иникални за мен климатици но са ми скъпички с тия пари ще си вземем хладилник/впрочем кажете какъв хладилник да си взема No_frost или не и дали да е с 2 компресора/ отивам да се обаждам във фирмата да си поръчам климатика )))))) БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА СЪВЕТИТЕ

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #38

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Айде, със здраве да го ползваш!!!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #39

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    niki72 кажи как е климатика добре ли се държи шумен ли е мн и какви сметки плати за летния сезон??

  12. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #40

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Климатика е супер безшумен за капацитета си! Имам го от един месец! Сега погледнах сметката за Юли и е с 20 лв. повече отколкото през Юни, но пак зависи на какъв период са отчитали! Тогава бях с 12-ка Панасоник - конвенционален, който се виждаше, че се мъчи с помещението от 30 м2, въпреки, че си работеше добре. Средно около 1 kw му е консумацията на Дайкина, но аз имам и 7 хладилни витрини в магазина, които яко топлят и при настроени 20 градуса в момента е 18 градуса в най-отдалечения ъгъл, докато Панасоника под 20 не можеше да направи, при настроени 16 градуса., въпреки, че тогава ми препоръчаха 12-ка за това помещение. Вземай този модел и ти гарантирам, че ще станеш фен на Дайкин като мен, утре вземам една подова 12-ка за офиса, да ги видим и тях!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #41

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    благодаря на всички за съветите определено FTX50GV е моя модел

  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #42

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Поздравявам те за избора ти! Честито и само хубави емоции...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #43

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Кажете ми каква е разликара между FTX50GV за 1500лв и FTXS50G за 2000лв 2 рия се води Профисионал но като характеристика са еднакви заслужавали си 500 лв отгоре не че ги имам излишни но дайте савет ????

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #44

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Някоя и друга екстра в повече. Според мен не си струва разликата в парите.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #45

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Penchev
    Кажете ми каква е разликара между FTX50GV за 1500лв и FTXS50G за 2000лв 2 рия се води Профисионал но като характеристика са еднакви заслужавали си 500 лв отгоре не че ги имам излишни но дайте савет ????
    Не си струва .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 21-10-10, 11:39
  2. Възможен ли е преход VGA-VDI-HDMI
    От plamenst7 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 6
    Последно: 28-04-10, 23:31
  3. Хладилници за хладни помещения
    От Lubopitka във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 17-11-09, 22:54
  4. Преход от коаксиален кабел към мрежови
    От diviq във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-08-04, 09:59
  5. Преход DVI на TV Out
    От GaZaRa във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 06-11-03, 23:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе