Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 65 от общо 65

FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 m³ ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #61

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Цитат Първоначално публикувано от mir71
    Няма да ти е голям за студеното, тъкмо ще си имаш запас. Не казваш къде ще е, изолация, дограма, кой район..
    значи става въпрос за къщя 1-ви . ет.гр. кюстендил. хола е ориентиран изток- север, само че северната стена се явява остъклена тераса изидана с ютонг 10см. с външна изолация 3см. фибран ,дограма- пвц 6 камерна с 32мм. стъклопакет К-стъкло.тази остъклена тераса е 3кв.м. които са постоянно отворени към хола който е окло24 кв.м., останалата част от северната стена е гранична с вътрешно стъбище и е с вътрешна изолация 2см. фибран. източната е външна пак с 2см. фибран ( от вътре) и 3.5кв.м. прозорец -дървен с добро уплатнение. третата стена е вътрена , граничеща със спалня която се отоплява с друг климатик дженерал 12уб, и четвъртата е тази на салончето което се отоплява от климатка на спалнята. височината е 2.6 само че до година ще слагам гипс-картон който ще е 10см. с вата ,защото трябва да скрие един носещ трегер .реално при много ниски температури тази остъклена тераса мога и да не я отоплявам понеже там има само пералня и печка които и досега е имало периоди през които не съм ги отоплявал и реално остават са отопление 24 кв.м. искам съвет коий от двата климатика да сложа: дженерала е за прдпочитане пред дайкина заради плазмата , по- ниската консумация и по-високия коп.( но пък то копа не толи) , а плюса за дайкина е по-глемия номинал и по-тихата работа , пона така съм чел за тях, коло е истина незнам.температурата която се очаква да поддържа климатика е 22-4*-вечр , а през ноща и деня като няма никой 18-20*. та молбата ми е за съвт, кой от двата да взема.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #62

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Цитат Първоначално публикувано от pas
    значи става въпрос за къщя 1-ви . ет.гр. кюстендил. хола е ориентиран изток- север, само че северната стена се явява остъклена тераса изидана с ютонг 10см. с външна изолация 3см. фибран ,дограма- пвц 6 камерна с 32мм. стъклопакет К-стъкло.тази остъклена тераса е 3кв.м. които са постоянно отворени към хола който е окло24 кв.м., останалата част от северната стена е гранична с вътрешно стъбище и е с вътрешна изолация 2см. фибран. източната е външна пак с 2см. фибран ( от вътре) и 3.5кв.м. прозорец -дървен с добро уплатнение. третата стена е вътрена , граничеща със спалня която се отоплява с друг климатик дженерал 12уб, и четвъртата е тази на салончето което се отоплява от климатка на спалнята. височината е 2.6 само че до година ще слагам гипс-картон който ще е 10см. с вата ,защото трябва да скрие един носещ трегер .реално при много ниски температури тази остъклена тераса мога и да не я отоплявам понеже там има само пералня и печка които и досега е имало периоди през които не съм ги отоплявал и реално остават са отопление 24 кв.м. искам съвет коий от двата климатика да сложа: дженерала е за прдпочитане пред дайкина заради плазмата , по- ниската консумация и по-високия коп.( но пък то копа не толи) , а плюса за дайкина е по-глемия номинал и по-тихата работа , пона така съм чел за тях, коло е истина незнам.температурата която се очаква да поддържа климатика е 22-4*-вечр , а през ноща и деня като няма никой 18-20*. та молбата ми е за съвт, кой от двата да взема.
    Аз, съм за Fujitsu ASYA-12LDC

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #63

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    pas, на пода имаш ли изолация? Миналата зима с какво си отопоплявал това помещение в Кюстендил- с колко квт и какви температури постигна? Ако си го отоплявал миналата зима, ще се ориентираш с колко квт номинал климатик ти трябва за да имаш желаната температура.

  5. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #64

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Цитат Първоначално публикувано от niki72
    pas, на пода имаш ли изолация? Миналата зима с какво си отопоплявал това помещение в Кюстендил- с колко квт и какви температури постигна? Ако си го отоплявал миналата зима, ще се ориентираш с колко квт номинал климатик ти трябва за да имаш желаната температура.
    на пода има пода има замаска от 7-8см перлит , като замаската е повече на перлит, от което даже се рони леко горния слой, върху него е мокет с перспектива за ламинат. до сега се отоплявах с печка на въглища (турски) тип "чудо" слагах в нея около 10-11кг. въглища които правеха около 22-3* за окло 5-6часа след това догаря .... и след това нощо, температурата пада на около 12-15* прз деня докато сме на работа и пак от начало .абе с две думи хем мъка , хем студ , при положение че не сме свикнали на много топло, а забравих да кажа и скъпо.та това е общо взето . както писах от климатика в спалната и детската съм доволен, дайте акъл да не сбъркам с този за"всекиданевната" така да се каже ,че докато не спим сме постоянно там.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #65

    Re:FTX50GV за 2 помещения с преход- общо 80 куб.м ?

    Pas, не знам тази печка колко квт е, но ако тя не прави 28 градуса явно имаш немалки топлозагуби. А спалнята колко ти е голяма дето я топлиш с дженерал 12уб и колко гардуса ти поддържа той при минусови темп. навън? Освен по това да се ориентираш за дневната като киловати дали дженерала 12лдц ще стигне

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 21-10-10, 11:39
  2. Възможен ли е преход VGA-VDI-HDMI
    От plamenst7 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 6
    Последно: 28-04-10, 23:31
  3. Хладилници за хладни помещения
    От Lubopitka във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 17-11-09, 22:54
  4. Преход от коаксиален кабел към мрежови
    От diviq във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-08-04, 09:59
  5. Преход DVI на TV Out
    От GaZaRa във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 06-11-03, 23:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе