Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 56

Дефрост при Daikin FTXS25G

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #1

    Дефрост при Daikin FTXS25G

    Здравейте.
    Имам климатика от една година , и никога не съм разбирал кога се размразява.Работи си той ,тихо , безпроблемно,топли си .... до оня ден (петък).Връщам се от работа към 18 часа , и ми се струва малко хладно в стаята.Жена ми каза , че цял ден се чува някакво щракане от вътрешното тяло(по принцип досега никога не съм чувал щракания ,щумове...).Кокато се прибирах , температурите бяха паднали до -9* , и излезе силен вятър.Живея във Варна , тук -9*+вятър е невероятна комбинация.

    Та седнах си аз на компа , и към 19 часа усещам че ми е студено....Отивам при дайкина - духа леееко хладно.Добре , викам си - влязал е в дефрост , ще минат там 15-20 мин. според програмата му , и ще задуха топло.Да ама не.Стана 20 часа , като дефроста продължава вече около час и половина.В стаята , сами разбирате, започнаха да се гонят полярни мечки.Температурата падна на 19*.
    Жената взе да ми опява , че съм дал 1500 лева на вятъра , за тези пари 3 Мидеи , за всички стаи щели сме да вземем.В офиса им , между другото са с Мидея 12-ка , конвекционална, отоплява две стаи и коридора , и още като влезеш се усеща , че е доста топло, направо жега.Това усещане за топлина , с моя дайкин го нямам (защото го държа на 23* ?)

    Та на темата...След час и половина дефрост , реших да предприема нещо.Проверих му питата - чиста е.Лед също не беше събрал.Изключих го , и включих от дистанционното , и му дадох Pоwerful режим.Заработи , там 15 минути , и...пак спря (дефрост може-би)Но дори на Powerfull режим не духа така топло като една Мидея .Така...изчаках го още половин час - резултат нулев.Изключих машината от контакта,изкарах от килера масленият радиатор (2КВт) ,и се топлих с него един час,като темп.в стаята се вдигна само с 4 десети.....
    Сагата приключи към 21.30 ...включих Дайкина в контакта , и си заработи магарето , обаче при 26*зададени успя да направи само 22*...
    Намалихме го на 21* , и си легнахме.На другата сутрин , вън беше пак -9* ,климатика си поддържаше градусите , и не влизаше в дефрост.Направо съм щастлив.
    Та въпросът ми е ,има ли му нещо на Дайкина - да викам ли майсторите ,или продължителният дефрост (2-3 часа) ,е причинен от силният вятър , който лъже датчика на външното тяло?

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #2

    Re:Дефрост на ftxs25g

    Вентилацията на вътрешното тяло на коя степен я държиш?Вдигни му малко градусите и вентилатора на 3 степен примерно(не знам как е разположен спрямо стаята).Не мисля че дефроста е бил 1.5 часа - заблуждаваш се нещо според мен -по какво разбираш ,че е в дефрост...?А климатика ти е бил с лоша вентилация и затова не се е напъвал да работи добре - питата се заскрежава равномерно - нали няма незамразени участъци.Погледни си и филтрите да са чисти...Няма от какво да се тревожиш - просто се е заблудил че в стаята е топло.
    Щракането е много странно само веднъж ли е било или с оборотите на турбината се свързва...?Стопирай клапите да не се движат за да разбереш дали е от тях.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Дефрост при Daikin FTXS25G

    Точно във Варна имаше едни премигвания на тока, от които климатика ти може да се е объркал. Про принцип ако забележиш нещо ненормално в работата шървото нещо е да го изключиш от контакта и да го включиш. По принцип можеш да се спасиш от тези премигвания, кото са не точно прекъсване на тока, а силен спад на напрежението, като сложиш автоматичен регулатро на напрежение за клиамтика. Не са много скъпи. Друг е върпоса, че ако живееш в централната част на Варна няма опасност от серизони пикове или спадове на напрежението, които да повредят климатика. Климатика ти си има варистор за защита от пренапрежение.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #4

    Re:Дефрост при Daikin FTXS25G

    В продължение на почти 3 часа , климатика не се опитваше да топли изобщо .Държеше се ,все едно е в дефрост -със съвсем лек студен полъх от клапите (трябва да си сложа ръката там , за да го усетя).
    Вентилатора го държа на high , питата не съм я виждал заскрежена -ще му вдигна градусите , за да го вкарам в дефрост , и ще погледна.Клапите бяха max надолу , обърнах ги хоризонтално - да не би да се лъже датчика на вътрешното.
    Относно щраканията , аз лично не съм ги чувал , а жена ми не може да обясни какви са били , и в какъв режим.
    По принцип досега не съм чувал никакви звуци от вътрешното тяло - безшумен си е климатика в всяко едно отношение (двата Хайера над нас пак почнаха да ме дразнят , особено този на север - добре , че спя в южната стая)
    Не вярвам да е "заспал" климатика ми, - досега не го е правил.По скоро мисля , че е от пиковете в напрежението - сбъркал му се е софтуера.Изключването от контакта за около час му се отрази добре...

    П.П.Каква беше комбинацията от бутони на дистанционното , за да го проверя за грешки ?

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #5

    Re:Дефрост при Daikin FTXS25G

    Цитат Първоначално публикувано от zaqza
    П.П.Каква беше комбинацията от бутони на дистанционното , за да го проверя за грешки ?
    Натискаш и задържаш за 5 секунди бутона Cancel.Намира се долу вляво на дистанционното.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #6

    Re:Дефрост при Daikin FTXS25G

    Сега ще го тествам.
    .......................................
    Изписа 00 , нататък как беше ?
    ..........................................
    Тествах го - няма грешки.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #7

    Re:Дефрост при Daikin FTXS25G

    Моят е на малко повече от година,при размразяване обаче при мен се чува шум като кипене на вода Предната зима размразяваше доста рядко и си поддържаше зададената температура без забележки,сега от 2-3 дни размразява много на често,днес почти на всеки час и не достига зададената температура.На дистанционното 25 -вентилатора на 4 степен и достига 19-20градуса, при -5 външна и вятър.Нормално ли е ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    13
    #8

    Re:Дефрост при Daikin FTXS25G

    ако стаята е над 17кв е нормално дръж го на автоматичен вентилатор

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #9

    Re:Дефрост при Daikin FTXS25G

    Моят се държи по подобен начин.До -5* външна няма проблем - каквото му задам , го поддъжа.Като паднат обаче надолу температурите ,изостава значително от зададеното.Отоплителната мощност ми се пада ~ 82 W/m3 , което според знаещите във форума е достатъчно. Обжаче никой не ме предупреди , че при -9* става ~40 W/m3 , и машината не може да се справи.Като го вдигна на 30* , прави 26* при -9* външна , да , топло става , но за сметка на ел. консумацията.
    Тоест , климатика ми идва слаб , и определено трябваше да взема 35-цата , въпреки съветите тук , че 25-цата ще свърши работа.

    По-добре преоразмерен климатик , работещ като on/off при температури над нулата ,отколкото недобре топлещ климатик при температури под -5*.Това е моето мнение като препатил потребител , нека техниците/монтажници тук го оборят.

  12. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #10

    Re:Дефрост при Daikin FTXS25G

    Имаш достатъчно мощност за 17 кв. дори без изолация и със стара дограма даже.При - 9 не може мощноста да е под 50 %.
    При +6 гр. има 3.4 кВ. мощност на отопление ,а при -10 гр. има 2.17 кВ.мощност ...прегледай документацията всичко си е написано - никой не те подвежда доста над 50% е мощноста.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #11

    Re:Дефрост при Daikin FTXS25G

    Не виждам какво повече искаш от климатика.Естествено че няма да може да направи 30 градуса в стаята при външна минус 10.Дори и 35-цата няма да направи 30 градуса.
    Ти каква температура искаш да поддържаш в стаята?
    А да кажеш че точно този модел е нетоплещ под минус 5 градуса е смешно.Че това е една от най-добрите 9-ки на пазара.Имам същия и топли по-голяма и много по-студена от твойта стая.При минус 8-9 градуса си поддържа 21-22 градуса,което според мен е нормална температура.Ако му дам ръчка ще вдигне и 25 ама за какво ми е.Ако искаш да ти е яко жега и да ходиш по гащи цяла зима трябва да следваш примера на justify - 12-ка в 14 квадрата стая и пей сърце

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #12

    Re:Дефрост при Daikin FTXS25G

    Като го вдигна на 30* , прави 26* при -9* външна , да , топло става , но за сметка на ел. консумацията.
    Какво повече искаш, да не мислиш, че 35-цата щеше да харчи по-малко

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #13

    Re:Дефрост при Daikin FTXS25G

    Стаята е 17,5м2 , но последен етаж и две външни стени и комшията отдолу не помага на автоматичен се представя още по зле.Явно при тия температури му е трудничко, но при температури над 0гр бачка като ON/OFF .Притесняваше ме това ,че често размразява но значи не само при мен е така

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #14

    Re:Дефрост при Daikin FTXS25G

    Цитат Първоначално публикувано от smoky
    Стаята е 17,5м2 , но последен етаж и две външни стени и комшията отдолу не помага на автоматичен се представя още по зле.Явно при тия температури му е трудничко, но при температури над 0гр бачка като ON/OFF .Притесняваше ме това ,че често размразява но значи не само при мен е така
    Явно е че стаята ти е доста студена,но въпреки това би трябвало климатика да се справя с отоплението.Дай още информация за да видим къде е проблема.
    Какви настройки му задаваш - температура, степен на вентилатора, посока на клапите?
    Денонощно ли работи или го включваш само за няколко часа?
    Виж да не би отнякъде да капе вода върху външното тяло и затова да размразява толкова често.Погледни дали след размразяване цялата външна пита е добре изчистена от скреж.Виж дали филтрите са чисти.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #15

    Re:Дефрост при Daikin FTXS25G

    Климатика не се изключва,през деня е на 20гр авто, клапите не са точно надолу (че леглото ми е под него) като се прибера го слагам обикновенно на 22-23 но последните дни 25-26гр а вентилатора на 4-5 степен.Няма нищо над него последен етаж съм,само духа здрав леден вятър(-5гр 10м/сек вятър осеща се като -13 според sinoptik.bg) След размразяване питата е чиста без скреж.Като отворих да видя филтрите (признавам не ги бях чистил 2месеца) вътрешните ламели бяха целите покрити със скреж това по време на дефроста и все пак се изненадах! Продължава да размразява за 10-15мин на всеки 35-40мин

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G
    От sasooooooooo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 50
    Последно: 13-05-12, 21:28
  2. Дефрост при Daikin FVXS25F
    От cve_t във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 07-03-12, 14:22
  3. Daikin FTXS25G или General Fujitsu ASHB09LD
    От shpaci във форум Климатици Daikin
    Отговори: 96
    Последно: 28-09-10, 13:22
  4. Daikin FTXS25G - неприятна миризма
    От lubopiten във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 16-07-10, 21:37
  5. Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела
    От rimogardd във форум Климатици Daikin
    Отговори: 58
    Последно: 13-02-10, 00:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе