Резултати от 1 до 11 от общо 11

Daikin FTX25J - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #1

    Daikin FTX25J - мнения

    Здравейте, сложих си Дайкин FTX-25J преди няколко дни. Прочетох почти цялата тема тук, но не видях много мнения за този модел. Някъде споменаха, че бил нов преоразмерен и т.н. Какво всъщност представлява? Моят е произведен в Тайланд, и двете тела. Това добре ли е или не. Във фирмата казаха, че има доста заявки за този модел и когато не успеят с доставките, се налагало да поръчват от Тайланд.
    Стаята е около 22 кв. топла е.
    Бих искал да попрочета малко повече неща за техническите параметри, дали се намира на накого сервизна документация за този модел. Не че много разбирам, просто за информация.
    Засега работи на охлаждане но само 2-3 часа. Въпроса ми е дали е нужно да го пускам след това на вентилация (FAN). А тогава функцията DRY за какво служи.
    Скоро ще започнат студове и искам да съм наясно как да го стартирам за отопление - чувал съм че не трябва да се пуска на висока температура, а да се започне от по-ниска. И на какъв режим - Econo, Auto. Не обичам да чувам шума на вентилатора, в такъв случай на някакво средно положение предполагам...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Daikin FTX25J - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik
    Здравейте, сложих си Дайкин FTX-25J преди няколко дни. Прочетох почти цялата тема тук, но не видях много мнения за този модел. Някъде споменаха, че бил нов преоразмерен и т.н. Какво всъщност представлява? Моят е произведен в Тайланд, и двете тела. Това добре ли е или не. Във фирмата казаха, че има доста заявки за този модел и когато не успеят с доставките, се налагало да поръчват от Тайланд.
    Стаята е около 22 кв. топла е.
    Бих искал да попрочета малко повече неща за техническите параметри, дали се намира на накого сервизна документация за този модел. Не че много разбирам, просто за информация.
    Засега работи на охлаждане но само 2-3 часа. Въпроса ми е дали е нужно да го пускам след това на вентилация (FAN). А тогава функцията DRY за какво служи.
    Скоро ще започнат студове и искам да съм наясно как да го стартирам за отопление - чувал съм че не трябва да се пуска на висока температура, а да се започне от по-ниска. И на какъв режим - Econo, Auto. Не обичам да чувам шума на вентилатора, в такъв случай на някакво средно положение предполагам...

    Ако става въпрос за ето това http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=293то обърни внимание,че дори Термо клима са написали, че е със занижени параметри и е за отопление през преходните сезони.Ще е маломерен зимата за 22 квадрата, освен ако съседите ти не "бумтят" зимата с печки на въглища...

    за стартиранетго те съветвам като го пуснеш на отопление в началото на октомври да не го спираш до края н а март

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Daikin FTX25J - мнения

    Ако съседните помещения са отопляеми няма да имаш проблем с климатика, но е трябвало да сложиш 35-ца.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #4

    Re:Daikin FTX25J - мнения

    Малко ти е малък за 22 квадрата и при -15 градуса ще работи на мах,но няма да са предаде.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #5

    Re:Daikin FTX25J - мнения

    Хе, определено ще чупиш рекорди ако стоплиш 22м2 при -15 с тази седмичка. 2,8 номинал на отопление трудна работа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #6

    Re:Daikin FTX25J - мнения

    Единодушен скептицизъм
    Ами да, сам прецених, че няма да ми е нужен по-мощен климатик, защото от 3-4 години в тази стая имаше лъчист инфрачервен конвектор и никога не е работил на максимум. Както казах по-рано, топла е стаята, може би ме греят комшиите, не съм се интересувал, и затова реших, че с тази 9-ка ще се справя. Нали това препоръчват специалистите - колкото повече на max. работи климатика, толкова повече се използва неговата полезна мощност. Ще видим, като дойде зимата ще пиша пак, още повече че ще мога да сравня разликата с предишното отопление, от което нямам никакви забележки. От новото очаквам по-ниски сметки за ток, нищо повече.
    Моля за извинение, бях малко неточен за квадратурата - стаята фактически е 17 кв. но прибавям и остъклен балкон 5 кв, който по всяка вероятност няма да отопляван, само ако падне температурата до 5 градуса, щото тогава хладилника там почва да издиша. А между другото, като говорите за тия -15 градуса, знае ли някой колко дни през миалите 2 или 3 зими са били на това ниво...? За София става въпрос.
    И пак да повторя питането си, функцията DRY предполагам се различава от FAN? Първата просто за изсушаване на въздухав стаята ли е, или на конденза в цялата система. Или вентилатора върши тази работа - FAN.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:Daikin FTX25J - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik
    Единодушен скептицизъм
    Ами да, сам прецених, че няма да ми е нужен по-мощен климатик, защото от 3-4 години в тази стая имаше лъчист инфрачервен конвектор и никога не е работил на максимум. Както казах по-рано, топла е стаята, може би ме греят комшиите, не съм се интересувал, и затова реших, че с тази 9-ка ще се справя. Нали това препоръчват специалистите - колкото повече на max. работи климатика, толкова повече се използва неговата полезна мощност. Ще видим, като дойде зимата ще пиша пак, още повече че ще мога да сравня разликата с предишното отопление, от което нямам никакви забележки. От новото очаквам по-ниски сметки за ток, нищо повече.
    Моля за извинение, бях малко неточен за квадратурата - стаята фактически е 17 кв. но прибавям и остъклен балкон 5 кв, който по всяка вероятност няма да отопляван, само ако падне температурата до 5 градуса, щото тогава хладилника там почва да издиша. А между другото, като говорите за тия -15 градуса, знае ли някой колко дни през миалите 2 или 3 зими са били на това ниво...? За София става въпрос.
    И пак да повторя питането си, функцията DRY предполагам се различава от FAN? Първата просто за изсушаване на въздухав стаята ли е, или на конденза в цялата система. Или вентилатора върши тази работа - FAN.
    Баце оставям фактите да говорят.Термо клима въпреки, че много обичарт да преувеличават с цел чиста печалба, този път са повече от ясни и за твое съжаление честни.Разлика няма да можеш да направиш.Климатика НЕ Е за това помещение малък е.Най-много заради лъжата на фирмата продала ти климатика да се откажеш завинаги от климатиците като начин на отопление и да ги заклеймиш навеки...
    ето ти средномесечните минимални и максимални температури за София през месеците ноември -мартhttp://www.stringmeteo.com/synop/bg_climate.php, средните за същите месеци ноемвриhttp://www.stringmeteo.com/synop/bg_...CE%CA%C0%C6%C8, декември http://www.stringmeteo.com/synop/bg_...CE%CA%C0%C6%C8, януари http://www.stringmeteo.com/synop/bg_...CE%CA%C0%C6%C8, февруари http://www.stringmeteo.com/synop/bg_...CE%CA%C0%C6%C8, март http://www.stringmeteo.com/synop/bg_...CE%CA%C0%C6%C8, както и най-ниските през зиматаhttp://www.sec.bg/userfiles/file/sus...k%20BG%203.pdf.Имай предвид, че при -10 градуса единият има мощност 1.79 квhttp://www.mmc.bg/admin/pics/34_3_FT...ertor_2010.pdf, а ако си купил емура то тя е с 2.17квhttp://www.mmc.bg/admin/pics/85_3_wite_emura_2010.pdf, към тази мощност добави и честите дефрости около и под нула градуса и сам си направи изводите...

    През 5 зимни месеца климатика ще работи извън дадените показатели за работа от производителя и забележи, че през 5-те месеца който и да вземеш е винаги под външната температура от 7 градуса-тоест ще го пънеш 5 месеца-ноември и март по-малко защото разликата е 2-3 градуса от замерваната нормална температура от + 7 градуса, а през декември, януари и февруари със средни температури денонощни + - 2 градуса около нулата и минимални през ноща -16 до -18 ще му скъсаш г....за от работа.Не знам има ли някой който да издържи около 90 дни нтакова напъване и то за вътрешна температура 20 градуса.Ами ако жена ти грабне точилката и изкомандори 25 градуса....

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #8

    Re:Daikin FTX25J - мнения

    svetlik,малко успокоение, ако се ограничиш с отоплението на само 17м2, няма да имаш проблеми и при -15*С. Все пак машината е за японския пазар, т.е. "корава". Аз до скоро отоплявах 16м2 с китайски панасоник 9-ка, който имаше почти същата мощност на отопление 3,3кВт/0,9-4,1/. При -16*веншна, вътре държеше 22.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #9

    Re:Daikin FTX25J - мнения

    OK, сигурно си прав, още повече подкрепен с тези статистики. Аз пък не им вярвам чак толкова, особено при тези аномалии в климата, вече всичко може дас е очаква през зимата.
    Както и да е, ще видим как ще е тази зима. Аз не съм претенциозен към климатика и затова си взех този, идеята ми беше да охлажда през лятото, но ако се окаже, че не мога да бъда доволен през зимата, ясно е, че ще се върна на старото отопление.
    Без да предизвиквам яростните поддръжници на климатици, отсега ми се вижда доста наивно и странно ситуацията да си винаги с 1 на ум, дали ще работи аджеба тоя климатик при минусови температури, дали ще киха или ще се задавя от дефрости, дали ще му е достатъчен капацитета. Пределно ясно е за всеки, че като се изръсиш 3000 кинта, ще вземеш наистина добър уред за отопление, какъвто и да е той. Не е там работата.
    От 5-6 години никога не съм ползвал отопление през нощта, за да се притеснявам колко ли са паднали температурите нощем. В такъв случай бих изключвал климатика нощем, но веднага ще реагират някои - ааа не, климатикът трябва да работи нон-стоп докрая на зимата Значи не може такъв вариант.
    Докато с лъчистия конвектор просто забравям грижите, а сметките за ток са си нормални. Не съм си и представял че с климатика ще плащам стотинки за ток..., но нека изчакаме и ще видим.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    32
    #10

    Re:Daikin FTX25J - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik
    Здравейте, сложих си Дайкин FTX-25J преди няколко дни....
    Цитат Първоначално публикувано от justify

    Ако става въпрос за ето това http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=293
    Дали говорите за един и същ модел, понеже svetlik e писал за FTX-25J , а линка е за -> FTX25JV

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Daikin FTX25J - мнения

    Същото е.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin F25PTES мнения?
    От Fatalism във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 01-06-14, 08:29
  2. Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения
    От nikopanov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 01-01-12, 19:15
  3. Daikin 28КTNV - мнения
    От Redasi във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 19-08-10, 10:02
  4. Daikin FTXS35D - мнения
    От NEDD във форум Климатици Daikin
    Отговори: 26
    Последно: 08-07-10, 10:56
  5. Daikin FTXS25D - мнения
    От biro във форум Климатици Daikin
    Отговори: 67
    Последно: 27-01-10, 11:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе