Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 97

Daikin FTXS25G или General Fujitsu ASHB09LD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    52
    #1

    Daikin FTXS25G или General Fujitsu ASHB09LD

    Привет на всички .Молбата ми е да ми помогнат хората които разбират с избора на климатик .Спрял съм се на две машинки Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASH B09LD Plasma.Необходима ми е за стая 18 квадрата с външна и вътрешна изолация с ПВЦ дограма с К стъкла ,южно изложение в която ще се спи.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Re:Помогнете ми Дайкин или Фуджицу

    Дайкина е малко по маломощен но и с по висок КОП има и сензор за хора (обемен датчик)за твоето помещение е напълно достатачен.
    Фуджицуто е по мощен има плазма според мен е по тих и в преходните сезони ще работи по добре защото компресора му слиза на по ниски обороти и може да топлоотдава по равномерно.Това последното май само 2-3 човека във форума ни мъчи
    Аз бих си купил 09ЛД-то.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:Помогнете ми Дайкин или Фуджицу

    Труден избор. И двата си имат предимства и недостатъци. Успех.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Помогнете ми Дайкин или Фуджицу

    Цитат Първоначално публикувано от shpaci
    Привет на всички .Молбата ми е да ми помогнат хората които разбират с избора на климатик .Спрял съм се на две машинки Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASH B09LD Plasma.Необходима ми е за стая 18 квадрата с външна и вътрешна изолация с ПВЦ дограма с К стъкла ,южно изложение в която ще се спи.

    Aз съм за 9ЛД, ам ти мен не ме гледай, аз на 14 кв.м. съм сложил 12лд.Според мен Дайкина има повече опции- семичен програматор сензор за присъствие и насочване на струята.Едно нещо според мен е най-важно зимата да топли.Не взимай дайкина само защото консумира по-малко ток, то FTXS25G и така консумира малко ток и според мен този сензор с функция икономия когато няма никой в стаята за този модел е малко излишен, другата функция на сензора-да насочва струята към място в което няма хора е хубава.За по-големите модели 35, 42 и т.н. сензора ще реализира икономия, но за 25 едва ли, а и да има икономия, то тя ще е за сметка на отоплението зимата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    52
    #5

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Значи най много ми направи впечатление тази функция на футжитцуто да изсушава въздуха с цел предпазване от плесен и мухъл дали има такава функция и при даикина?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    52
    #6

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Извинете ме за нахалството но в процеса ми за избор на климатик се спрях на модела
    Mitsubishi MSZ-FD25VA които според мен и според цената превъзхожда предходните два климатика-правилен ли ми е избора Е въпроса ми кам всички специалисти в този форум?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Не е реална цената за това,което предлага.И какво значи това,че превъзхождал по цената горните клими??? Ти по цена ли си избираш стоките???

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    52
    #8

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Добре добре нали защото съм лаик затова питам.Какво е Вашето мнение за избор -на кой да се спра?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    52
    #9

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Добре благодаря много имам само още едно питане при положение че го слагам в хола в които ще спи и детето ми кои да избера Даикина които ми препоръчваш,чудя се поради липса на ионизиращ или плазмен филтър, или TOSHIBA - RAS-10PKVP-E / RAS-10PAVP-E Super Daiseikai 5които отново на хартия го хвалят много.И още нещо може ли тел на Фирмата Ви за монтаж на климатици?Извинете ме за многото питания но смятам че не е никак малка инвестиция качествения климатик и човек трябва да се допита до специалист когато не разбира

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #10

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    И дайкин-а и фуджицуто и мицубишито и тошибата са много добри климатици и няма да съжаляваш който и да вземеш. Въпрос на пари и преценка дали екстрите при по-скъпите си заслужават парите. екстрите са кеф, а кеф-а цена няма. Но като си почнал да гледаш такива цени, погледни и уруруто 28-ца.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #11

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Не съм специалист,имам Дайкин и ако сега трябва да избирам със сигурност ще избера TOSHIBA - RAS-10PKVP-E / RAS-10PAVP-E Super Daiseikai 5 ако имам парите.При тази изолация която имаш забрави за Дайкин в това число и уруруто 28-ца.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    52
    #12

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Защо пък трябва да забравя за Даикина при тази изолация нищо не разбрах?Пък и колегата vanko68 ми го препоръчва най горещо,а доколкото виждам е специалист и се занимава с монтаж на клими.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #13

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Защото минималното му топлоотдаване е 1,3 кВт.При тази изолация и изложение които имаш в повечето си време ще работи като конвенционален т.е.on/off или с други думи като обикновен климатик, а не инвертор.Иначе климатика си е много хубав и въобще климатиците от тази марка,с изключение на горното което споменах.
    vanko68 е търговец и няма начин да не ти го препоръча.Аз използвам един лаф ...Ясновидците от клуб Климатик т.е. препоръчват без да са запознати с условията и характеристиките на жилището.Все пак ако го вземеш ще е интересно да пишеш как се представя и кой от двамата е бил прав...vanko68 или аз.
    Това ти го говоря от личен опит...при мен Дайкина работи по гореописаният начин.
    П.П.Попитай "специалиста" vanko68,ако климатика ти заработи по начина по който аз предполагам ще ти го смени ли, или ще ти върне парите...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    52
    #14

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Ако взема 20 или 7 както е в европа пак ли така ще работи ?Е и какво да взема та да има файда, че е и да работи като инвертор?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #15

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Еми хайде да се върнем към началото!
    Вземай Fujitsu General 09LD или TOSHIBA - RAS-10PKVP-E / RAS-10PAVP-E Super Daiseikai 5!
    За който ти стигнат парите.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи
    От stanimir197_7 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 25
    Последно: 28-11-13, 21:20
  2. Daikin FTX25/35JV vs Fujitsu General ASHG 09/12LEC
    От Krasios във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 25-09-11, 22:14
  3. DAIKIN FTXS25D или Fujitsu General ASHA09LGC
    От Ventsip във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 01-02-10, 22:11
  4. Daikin vs. Fujitsu General
    От sferk във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 23-12-08, 08:39
  5. Chofu, General, Fujitsu или Daikin ???
    От djok във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 7
    Последно: 06-02-08, 23:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе