Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 97

Daikin FTXS25G или General Fujitsu ASHB09LD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #31

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Оценявам напъните на ясновидците от клуб Климатик,но ще им задам един последен въпрос.
    Всички те много добре знаят че на японският пазар се предлага аналогично уруру 28-ца с минимално топлотдаване 0,6кВт.Та въпросът ми е:
    Японците мазохисти ли са че, бягат от топлината и комфорта сваляйки долната граница на топлотдаване 2 пъти???

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    52
    #32

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Стига сте се джанкали - нали все пак се опитвате да помогнете на такива като мен .Някой ме бе попитал каква температура ще поддържам в стаята- около 21 ,през минали години без отопление в най студени дни при около минус 10-12 градуса навън, вътре бе около 15-16.При положение ,че тази година и направих и окачен таван с изолация от мин вата 12 сантиметра, надявам се че и това ще спомогне за намаляване на топлинните загуби. Между впрочем се загледах и в Daikin FVXS25F/RXS25G подов монтаж,които е с много ама много добри показатели.Та кажете последно какво да взимам и да се хвърлям у джаза .

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #33

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    вземай подовата машина

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #34

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Вече си мисля че въобще не ти е нужен климатик.Струват ли си такива капиталовложения за вдигането на температурата с около 3 градуса и то само в най студените дни.
    П.П.Много се радвам че vclima ме е изпреварил със съветите.Намери разликите...
    Те търговците за това са тук и разводняват темите.Човек да се обърка до такава степен че да не може да отсее плявата от семето.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #35

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Конан-е, търговец не е мръсна дума а и не виждам нещо негативно в тази професия,
    търговец съм и никога не съм го крил.
    С търговия на климатици се занимавам от доста години и смятам, че разбирам доста не само от търговия, но и от работата на климатика. Никога не препоръчвам нещо, което не бих си сложил в дома. в тази връзка съм си монтирал подови машини.
    По повод разводняването на форума, той затова е форум, всеки да каже каквото мисли.
    Мисля, че ако се свържеш с модераторите, ще ти отворят една тема само ти да си пишеш и никой да не ти разводнява писанията, нещо като :Размисли и страсти на Конан Варварина.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #36

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    vclima,съвършенно верно-търговец не е мръсна дума.
    Вярвам че никога не би препоръчал нещо, което не би сложил в дома си.Едновременно с това виждам че препоръчваш климатик на човек който няма нужда от такъв.Това вече отговаря на думата търгаш.
    Може да направиш консултация с чичко Гугъл какво точно означава тази дума.



  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #37

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Дали има нужда от климатик или не си преценява той, а не ти, но след като търси мнения, явно има нужда.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    52
    #38

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Като нямам нужда от климатик печка на твърдо гориво ли да сложа?Обяснявам какви са условията в стаята, защото така е редно за да спомогне за правилният избори от Вас очаквам да разбера какъв да е той -7 ли 9 ли каквото трябва такова.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #39

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Едновременно с това виждам че препоръчваш климатик на човек който няма нужда от такъв.
    Човека тема си е отворил, и две страници и един месец вече се опитва да направи избор. Ама такива шамани му разправяте какво ли не, накрая решихте и че нема нужда. Изненадвам се, че се въздържахте, да не му предложите космик-печката-чудо-юдо, дето НАСА си отоплява совалките с нея.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #40

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Много правилно отбелязвате че човека тема си е отворил и пита.Ваше задължение като "специалисти" е да му обясните.Ако трябва и анализ за икономическа целесъобразност да му направите.Такива неща аз от вас не видях.Всички се надпреварвате да му предлагате от скъпи по-скъпи машини които да си бодне в стаята.Нищо че през целия отоплителен сезон ще работят само няколко дни.
    vclima,ако shpaci може да определи дали му трябва климатик и какъв няма да пита...нали...
    Ако shpaci толкова държи да си купи климатик, и не иска да изостава от модните тенденции нека си купи. Парите са си негови и само той определа как и за какво ще ги харчи.Бих го помолил,ако не е нескромно, да ни държи в течение за поведението на машината в течение на отоплителният сезон,който започна...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    22
    #41

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Може ли да предложа и аз на автора на темата едно по-бюджетно решение на доказал се модел климатик (според този форум) и вече на изчерпване. Специалистите да се изкажат.
    http://www.bulclima.com/klimatici-i-...neral/asha09lc

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #42

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Слага фуджитсу 9LD, то голяма полза от екстрите на дайкина няма.За какво ти този сензор на dajkin FTXS25 да намалява консумацията, та тя и без това е малка, ако искаш да не консумира го изключваш.В по големите модели 35, 42,50 този сензор има смисъл ама н атози малъл модел с малка консумация какъв е смисъла.Другата функция има смисъл, ако е поставен в поо-големи помещения, в малко помещение 18кв. накъдето и да насочи въздушната струя най-вероятно ще има хора(седнали, легнали прави) и в този случай ще я остави да духа към някой човек. В по-големи помещения може и да уцели място в което няма хора ама в дядовата ръкавичка едва ли.Купувай 9LD има и плазма филтър-полезен е.

  16. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #43

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Подовите на Дайкин са страхотна изработка и са в промоция ...позволява ли ти разположението - това е идеалният вариант.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #44

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Подовите на Дайкин са страхотна изработка и са в промоция ...позволява ли ти разположението - това е идеалният вариант.
    На 18 квадрата няма начин.при мен е 29.1 квадрата и успях да скалъпя два варианта едният от които включва затворена долна клапа на подовия ми климатик защото отдолу въздух а ще бъде затворен и без това от мебел от мебел.Сега не е затворена защото съм на този вариант без затварянето.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    52
    #45

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Разгледах монтажа и разположението на подовите - отпадат като вариант при мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи
    От stanimir197_7 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 25
    Последно: 28-11-13, 21:20
  2. Daikin FTX25/35JV vs Fujitsu General ASHG 09/12LEC
    От Krasios във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 25-09-11, 22:14
  3. DAIKIN FTXS25D или Fujitsu General ASHA09LGC
    От Ventsip във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 01-02-10, 22:11
  4. Daikin vs. Fujitsu General
    От sferk във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 23-12-08, 08:39
  5. Chofu, General, Fujitsu или Daikin ???
    От djok във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 7
    Последно: 06-02-08, 23:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе