Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #16

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    към svetlik :
    Благодаря ти за отзива ! Това започва да потвърждава моята теза размразяване на време.
    Между другото дори и най-тъпите климатици ( неинвертори) не правят дефрост по този начин . Правят го по необходимост.
    За теб дали е нормално примерно след 24 мин работа да се извършва 8 мин АНТИработа . Самият дефрост е въртене на компресора почти на максимани обороти напразно , в смисъл без да затопля стаята . За едно денонощие ще имаш около 48 дефроста по 8 мин =384 мин или около 6,4 часа. Консумацията в тези 6 часа пак ще е около 1КW/h. И къде отива тогава COP-а по дяволите !? Ако е бил 4 ,06 при твоя модел става 2,8 ...
    НЕКА някой друг да кажи дали знае модел на КОЯТО ще да е фирма да прави дефрост на 25 мин при Т на въздуха под +2 градуса !!!

    п.п. Относно датчиците - има си всички необходими : 1. Температура на въздуха , това дето ти стърчи отзад зад вън.тяло ,
    2. Температура на външния топлообменник ( на тънката тръба ) , или както някои го наричат дефрост датчик ,
    3. Discharge pipe temp. control , след компресора
    И трите са ntc термистори с еднаква стойност при зададена температура.

    Ааа, и още нещо , след като УЖ е проектиран на време 20 и няколко минути , защо като му задам 27 градуса спира да прави дефрост на време , само по необходимост...може да си бачка 2 часа без да се размрази примерно при -3'C , но на мен не ми трябват дебели сметки , а комфорт . To май и модела се именуваше Comfort !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #17

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Определено това е супер малоумно поведение. При мен дефроста при температури около -3 , +1 е през около 2-3 часа (може би и по рядко) като през периода на отопление климатика "дърпа" около 350-380 вата (от номинал 1.2кв) - то верно че работи постоянно но явно Генерала отчита факта че компресора работи на малки мощности. Ако през тези 25-30 минути Дайкина ти работи на номинала си може би е нормално да размразява толкова често (щото е навъртял доста "километри") - ако и той си "почива" с 1/3 от номинала няма оправдание да размразява толкова често - освен малоумен дизайн/дефектна бройка

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #18

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Определено това е супер малоумно поведение. При мен дефроста при температури около -3 , +1 е през около 2-3 часа (може би и по рядко) като през периода на отопление климатика "дърпа" около 350-380 вата (от номинал 1.2кв) - то верно че работи постоянно но явно Генерала отчита факта че компресора работи на малки мощности. Ако през тези 25-30 минути Дайкина ти работи на номинала си може би е нормално да размразява толкова често (щото е навъртял доста "километри") - ако и той си "почива" с 1/3 от номинала няма оправдание да размразява толкова често - освен малоумен дизайн/дефектна бройка
    Работи спокойно , чува се само вентилатора . Имам чувство , че е на минимални обороти агрегата. Апартамента е темпериран на 22градуса , климатици у нас не се спират никога.
    Този Дайкин е в столова 14кв.м , която е свързана с голяма арка с дневната.В дневната която е 20 кв.м си бачка Панасоник 12-ка инвертер и така демек в една стая съм с 2 климатика. Дайкина не се зори въобще . Даже когато го "назоря" на 27 да речем спира да се размразява...Всичко е наопаки...Панасоника се размразява само при нужда ( скреж) или при Т<-9,10 ' на около 45 мин , но то е разбираемо...Топлообменника изстива под -4 ' .

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #19

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Без да съм специалист това на мен ми мирише на дефектен дачтик - някой от термисторите не работи както трябва в даден температурен диапазон (най вероятно Discharge pipe temp. control , след компресора). Може би при ниско натоварване на компресора температурата който той отчита е прекалено "ниска" и той си мисли че е "замръзнал" и няма мощност. Като се "засили" на 27 градуса, почва да "топли" като хората и датчика отчита "нормална" температура - т.е. няма нужда от дефрост - мощност има.

    Това са само теории - нищо не разбирам от хладилна техника

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #20

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Без да съм специалист това на мен ми мирише на дефектен дачтик - някой от термисторите не работи както трябва в даден температурен диапазон (най вероятно Discharge pipe temp. control , след компресора). Може би при ниско натоварване на компресора температурата който той отчита е прекалено "ниска" и той си мисли че е "замръзнал" и няма мощност. Като се "засили" на 27 градуса, почва да "топли" като хората и датчика отчита "нормална" температура - т.е. няма нужда от дефрост - мощност има.
    3.4 Discharge Pipe Temperature Control
    Outline The discharge pipe temperature is used as the internal temperature of the compressor. If the
    discharge pipe temperature rises above a certain level, the upper limit of frequency is set to
    keep this temperature from going up further.

    Detail
    Discharge pipe

    temperature
    110°C Stop zone
    105°C Drooping zone
    101°C Кееp zone
    97°C Reset zone
    89°C Up zone

    Този датчик няма отношение към дефроста , служи за да предпази компресора от прегряване ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    30
    #21

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    мисля,че вече не трябва да се робува на марките.Писах по темата преди малко ,но постинга не излезе.С риск да се повторя ,значи машинката прави дефрост при минусова темп. -14 през около 45-50мин.Това при условие ,че вентилатора е на автом. режим .Иначе наистина е по на често.Нощно време при размразяване звука е доста дразнещ-като преминаване на автомобил.Компресора се форсира яко!Изостава с 2гр. от зададените при мн.голям студ.Мисля,че става за отопление максимум до15кв.м С 20кв. и 60куб.м както пишат търговците не може да се справи посмъртно!!!Сега в другата стая гори печка и климатика пре 1гр. вън на 20гр. работи он/оф .Така ,че има много фактори определящи работата.При всеки си е частен случай

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #22

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Здравейте, колеги! Пожелавам ви всичко най-добро и весело посрещане на новата година!
    Ще се включа по тази тема, без да съм притежател на тази марка климатици, но като човек патил от чести, дълги и в повечето случаи безсмислени цикли на размразяване на единия климатик(12-ка/35-ца, инвертор) в къщи. Помещението, в което е поставен е в къща с три външни стени, около 18м2, без изолация+три прозореца с PVC дограма(не особено качествена)+изолация на тавана+отопление от долния етаж - вечер. Циклите на размразяване са следните:
    - При температура 2*/-3*, размразява 8/16 минути, на интервал 40 или 60 минути, според влажността и силата на северняка
    - При температура -5* и надолу, размразява 8/16/24 минути на интервал твърдо 40 минути. 24 минути съм го хващал само 2-3 пъти, но се е случвало при температури под -15*С.
    В това помещение имам големи загуби и тези чести дефрости водят до следното: температурата вътре, пада с 0,5 до 3 градуса, според външната. След излизане от дефрост, климатика се набира да възстановява Т*, което води до работа на компресора около и над номинал. Електрониката получава информация, че компресора се е претоварил и "може би" външното е замръзнало и решава, че трябва да размразява 16 или 24 минути, при по-ниски Т*. Помещението изстива още повече и става омагьосан кръг размразяване - възстановяване и стууууд, стууууд.
    Този месец, реших да включа духалка и да я наглася(доколкото мога) да се включва, когато климатика размразява. Духалката се включва за около минута време. И ооооо, чудо! Дори при -15*С поддържаме 23*С, без особени усилия, при тези големи топлозагуби. Климатика работи доста под номинал. . В момента е -10*С, а пък на ме си ми е топло (ама не знам, дали жената ще се съгласи ) при 23*С.
    Та, думата ми е, че при моят юнак, Т* засечена от термистора за стайна температура, при размразяване, вероятно мнооого силно влияе в/у режима на размразяване. Можете да пробвате и вие. Не знам как е написан софтура за размразяване на Даикин, но може и да има ефект

  10. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #23

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Фреонец

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 27
    Последно: 13-01-13, 09:17
  2. Daikin FTX25JV или Fujitsu ASYG 09LE
    От vasko_123 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 24-11-11, 22:37
  3. FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV
    От bate kan4o във форум Климатици Daikin
    Отговори: 25
    Последно: 31-01-11, 11:17
  4. Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?
    От SXS във форум Климатици Daikin
    Отговори: 28
    Последно: 04-01-11, 10:10
  5. Daikin или FUJI (FTX25JV или RSA9LGC)
    От SGM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 30-09-10, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе