Резултати от 1 до 14 от общо 14

ururu-sarara flash streamer problem. help please

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    5
    #1

    ururu-sarara flash streamer problem. help please

    Здравейте,
    Питането ми е към собственици на Дайкин с flash streamer. Със сигурност знам, че са моделите от E-Series (URURU-SARARA) FTXR28EV1B,FTXR42EV1B,FTXR50EV1B, но може и други модели да имат този модул.

    Имам 2бр. уруру-сарара. На около 5 месеца работа.
    Появи се проблем с флаш стримера. Първо при единия и след месец и при другия климатик.
    Неработи. По принцип като работи – издава тих съскащ (свистящ) звук. Но вече не го чувам. И наистина – с диагностика от дистанционното ми дава “AH error” - flash streamer fault.
    Вкл/Изкл на предпазителя оправя нещата за извастно време, но след това (около 30 мин. работа) пак –AH err.

    Ако някой да се е сблъсквал с подобен проблем ще се радвам да подскаже нещо?
    Предварително благодаря.
    Иван

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:ururu-sarara flash streamer problem. help please

    Тази грешка означава неизправност на стримерния модул.Виж дали е наместен добре, да не е за смяна филтъра.Имаш ли ръководство на български, ако нямаш, ето да си свалиш от тук - http://v-clima.com/download_manual.php .

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #3

    Re:ururu-sarara flash streamer problem. help please

    Имам въпрос - чистил ли си филтъра за свежият въздух?Вляво там където влиза тръбата на въздуха.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    5
    #4

    Re:ururu-sarara flash streamer problem. help please

    Стримерния модул, по-точно и двата са си наместени добре. И аз си помислих в началото това- дали не контактуват добре. Като ги вкарам -щраква си както трябва.
    Всички филтри са чистени, въпреки че си бяха чисти. Пред стримера има един, който се води дезодориращ филтър за стример. Незнам кво дезодорира,ама беше чист, но и на него ударих една прахосмукачка за всеки случай. Между другото, проблема се появи точно след като се появи индикация "CLEAN FILTER", т.е. основните филтри (големите сини) са за чистене. Първо при едниния климатик. Ок. изчистих го. И хоп грешката. След 3 седмици ме прикани -"CLEAN FILTER" и за другия, чистене и хоп и на него "AH err" и не съска. Незнам. За мен е странно защото не ми се вярва въздушните да имат отношение към стримерния модул.
    Другото което съм правил след като идва човек от фирмата доставчик - посъветва ме да почистя самия стример. Свалих го, отворих го внимателно без да докосвам игличките и му почистих с навжнен памук металните плочи (въпреки че бяха идеално чисти.Все пак са почти нови климатиците). Ресет за 20-на минути от тока профилактично (от прекъсвачите). После- ок. Не дават грешка, но след 10-20 минути работа- пак "AH err" и така...
    Понеделник ще му се обадя пак да видим кво да правим.
    Просто ми е странно че и на двата се появи този проблем, което ме навява на мисълта че може да е нещо познато за този модел и при някой да има опит.

    Ще пиша като има развитие.
    Поздрави

  6. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #5

    Re:ururu-sarara flash streamer problem. help please

    Според мен не си ги наместил добре или има нещо недобре сглобено по лицевия панел и ти задейства грешката,но се вижда само след оглед на място...извикай хората чиято е гаранцията и пиши после.Внимавай с механизмите да не счупиш нещо ,защото са сериозни пари ...

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    4
    #6

    Re:ururu-sarara flash streamer problem. help please

    Здравеи.Какво стана с flash streamer-а ,какъв беше проблема.Питам заштото имам съштия проблем и незнам дали да търся сервиз или да изчакам дали няма да се оправи сам.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    5
    #7

    Re:ururu-sarara flash streamer problem. help please

    Здрасти. ами дойдоха специалисти и смениха една платка (мисля че High Voltage Unit PCB, можеш да си изтеглиш сервизното от тук:http://www.4shared.com/document/LL9m...ara-RXR-EF.htm). Работи 2 седмици и пак се появи проблема. т.е не е от платката. А другия климатик междурвеменно се беше самооправил и не му правиха нищо. Но и при него е същата ситуация.
    Значи как моментно се оправят нещата:
    сваляш streamer-а. Отваряш го и почистваш под игличките нагара с клечка за уши и спирт. Внимателно обаче да не докоснеш игличките. Сглобяваш. Ресетваш климатика, кто го изкл. от предпазителя за 2-3 мин. И би следвало да тръгне след това. За около 2-3-4 седмици. И после пак така.
    Очевидно това е някакъв минус на тези модели.
    Поздрави.Пиши дали става после.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Re:ururu-sarara flash streamer problem. help please

    Цитат Първоначално публикувано от crybaby
    Здрасти. ами дойдоха специалисти и смениха една платка (мисля че High Voltage Unit PCB, можеш да си изтеглиш сервизното от тук:http://www.4shared.com/document/LL9m...ara-RXR-EF.htm). Работи 2 седмици и пак се появи проблема. т.е не е от платката. А другия климатик междурвеменно се беше самооправил и не му правиха нищо. Но и при него е същата ситуация.
    Значи как моментно се оправят нещата:
    сваляш streamer-а. Отваряш го и почистваш под игличките нагара с клечка за уши и спирт. Внимателно обаче да не докоснеш игличките. Сглобяваш. Ресетваш климатика, кто го изкл. от предпазителя за 2-3 мин. И би следвало да тръгне след това. За около 2-3-4 седмици. И после пак така.
    Очевидно това е някакъв минус на тези модели.
    Поздрави.Пиши дали става после.
    Бях решил да купувам един йонозатор с такива иглени уши http://www.samozdrav-bg.com/24.55.0.0.1.0.phtml или http://www.samozdrav-bg.com/24.451.0.0.1.0.phtml , на които дайкин им викат флашстриймърт, ама явно друго си е плазма филтъра.Хубаво , че писахте не си струват парите след като не могат да оправят проблема.Явно тези "игли" и ли "иглени разредители" са това което е сложено в дайкините с флашстрииймър, но може би са с палтинена баня или с друг катализатор, който да способства за образуването на озон.

    А вие сигурни ли сте, че тези "игли" не трябва да се почистват.В линка който съм пуснал пише, че се чистят редовно.дори и така да е решетката на фуджитсу е по-лесна за почистване от тези игли.
    Този пост е редактиран от justify; 04-08-15 в 17:54.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    33
    #9

    Re:ururu-sarara flash streamer problem. help please

    Флаш стримера е около 1000 пъти по-мощен от плазма филтъра (който е по-скоро маркетингов инструмент), няма много поле за съпоставка..

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Re:ururu-sarara flash streamer problem. help please

    Не писано по темата повече от 17 месеца.

    Всеки си плаща да му правят реклама.

    Като хвърляте някакво твърдение в ефира поне обяснете каква е разликата от гледна точка на физиката и откъде идва 1000 пъти по-голямата ефективност, че то и на мен да ми платят за една рекламна статия 5-10 хиляди евро ще пиша колко по-ефективна е флаш стрийм технологията и ефективността й ще правопропорционална на заплатеният ми хонорар ...

    ... а платени драскачи колкото искаш, че не им се работи истинска работа по-лесно е да седнат и за няколко часа да измъдрят нещо поръчково ...

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #11

    Re:ururu-sarara flash streamer problem. help please

    стига бе че тоз модел има ли нужда от реклама

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #12

    Re:ururu-sarara flash streamer problem. help please

    Джъсти явно е имал време в излишък,та да направи тоя велик изказ след година и половина пауза в темата ....

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #13

    Re:ururu-sarara flash streamer problem. help please

    В крайна сметка, какво стана с флаш стриймъра?

  17. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #14

    Re:ururu-sarara flash streamer problem. help please

    Ами не знам какво е станало, но аз съм притежател на такъв климатик от 2009г и това лято ми изтече гаранцията от 3 години. Проблем с него съм нямал. Въпросният филтър се мие с вода, а не се бърка с клечки и още по-опасно с памук. Между въпросните иглички има потенциал от много високо напрежение и за това се чува това свистене. При положение, че е докосвано с памук или нещо такова, остават неизбежно разни власинки, които в един момент дават на късо и блокировката се задейства. Този филтър според производителите се мие на всеки 3 месеца и се сменя с нов на всеки 3 години.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с Ururu Sarara F28HTRXS-W
    От doktor4e_to във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 24-03-22, 15:45
  2. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 20:39
  3. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 18:20
  4. Ururu - Sarara - как да се използва?
    От bodlivez във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-12, 17:32
  5. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 19:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе