Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с Ururu Sarara F28HTRXS-W

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    32
    #1

    Проблем с Ururu Sarara F28HTRXS-W

    Здравейте колеги.. Създадох си проблем с климатика и поне така си мисля, че аз съм виновен, понеже един ден реших, че искам да го настроя часовника да се включва и изключва.. Обаче се случи така, че включих някаква странна функция, която кара климатика да работи и след, като го изключа. Например, ако го включа на даден режим, си работи, както си трябва, но след като му перна "off" от достанцонното, спира за секунди, след което се отваря наново и започва да шуми (звука е, както от вентилацията). И така може да продължи до безкрай. Да поясня, че дистанционното ми е на японски, а упътване съм си изтеглил от интернет, което обаче е за европейските модели на Daikin. Кофтито е, че от желанието си да зануля таймера, който така и не разбрах, дали съм настроил, натиснах и сервизните бутони, за които така и не мога да намеря някаква информация.. Имам невероятното желание да го махна този шум, но как така и не знам. Търсих също така и някаква клавишна комбинация, чрез която да reset-на всичко на климатика и да се върне в състояние, както е бил, като нов. Те това също не намерих..

    Искренно ще съм ви благодарен, ако някой е на ти с този казус и даде мнение по въпроса..

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    12
    #2

    Re:Проблем с Ururu Sarara F28HTRXS-W

    Обикновено по дистанционното трябва да има две малки отворчета които се натискат с химикалка или нещо подобно. Едното за часовника, другото за ресетване. Виждал съм отвор за ресет от към страната на батериите и дори разположен под капачката за батериите. Така че огледай го от всякъде.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3

    Re:Проблем с Ururu Sarara F28HTRXS-W

    Кажи ми модела на дистанционното управление, за да видя дали имам превод на този модел. Имам чувството че си пуснал функцията за почистване на изпарителя, но след като видя модела дистанционно ще ти отговоря по точно.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4

    Re:Проблем с Ururu Sarara F28HTRXS-W

    ... Най лесно, ако е с йероглифи. Махни батериите от дистанционното и изключи машината от контакта за 15 мин. После пускай и настрой каквото знаеш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    32
    #5

    Re:Проблем с Ururu Sarara F28HTRXS-W

    Гледах за такива малки дупчици, в които да бръкна и да задържа за секунди, за да зануля всичко...но няма бре..

    А дистанционното е с йероглифи, пробвах и вадене на батериите, но все тая. Изключвах го от контакта за ден дори и пак започва сам да си шуми, и най-тъпото е, че дори и лампичката не свети, та не знам на какъв режим е в крайна сметка..

    Ще прикача снимки на дистанционното... Отзад на гърба му има едни единствени латиснки символи: LR03
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1317238154[/time]_________________________________________________

    Направих тест /диагностика/ на климатика, чрез задържане на бутона "cancel" за 5сек. и ми излезе грешка на системата: "UA" - неизправност на комбинацията вътрешен-външен модул... Каквото и да значи това, май все пак, вървим напред. А някой от вас да си има на идея, какво следва от тук нататък?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    20
    #6

    Re:Проблем с Ururu Sarara F28HTRXS-W

    Здравей! Имам същия климатик , но 25-ца. През миналата зима след разучаване на дистанционното се получи същия проблем. Въпреки че вадех батериите и изключвах климатика от захранването , след включването му отново започваше да работи без да спира. След много ровене по дистанционното и много изхабени нерви успях да го изключа. Ето как: Отворих капака на дистанционното и задържах продължително малкия сервизен бутон намиращ се най- долу вляво, докато на дисплея се изписа 1 и някакви йероглифи. Натискам голямото копче в средата докато на дисплея изпише 7 и йероглифи. Отново натискам сервизния бутон и на дисплея изписва 24 и йероглифи .Натискаш голямото копче в средата един път, отново сервизния бутон и всичко трябва да е ок. За грешката която ти дава, пробвай да изключиш климатика от ел. захранването за няколко минути.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    32
    #7

    Re:Проблем с Ururu Sarara F28HTRXS-W

    Златен да си, колега! Започвам с пробата...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1317244382[/time]_________________________________________________

    имаш ли път към Поморие, пиши/обади се и ще пием по бира!!! Еваларка си, ама какви са тия настройки, това е някакъв ужас... Още един път, БЕЗЦЕННО благодаря!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    20
    #8

    Re:Проблем с Ururu Sarara F28HTRXS-W

    Да разбирам, че си го оправил?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    32
    #9

    Re:Проблем с Ururu Sarara F28HTRXS-W

    Абсолютно! всичко е ток и жица!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    20
    #10

    Re:Проблем с Ururu Sarara F28HTRXS-W

    Радвам се, ако имаш някакви проблеми пиши.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #11

    Re:Проблем с Ururu Sarara F28HTRXS-W

    kojchev, благодаря и аз за тази информация. Тази комбинация от клавиши не ми беше известна и ще ми бъда полезна за в бъдеще.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2022
    Мнения
    1
    #12

    Отговор: Проблем с Ururu Sarara F28HTRXS-W

    Здравейте и аз имам подобен проблем само,че след изписване на дисплея на японски голяма мощ дистанционното спира да работи и не подава никакви команди на вътрешното тяло,копчетата спират да работят.Дистанционното е същото като това на снимките по горе Има ли ли сте такъв проблем, и ако да как сте го решили?
    Благодаря предварително!Голяма мощ.
    Този пост е редактиран от Pitar5; 24-03-22 в 15:53.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 20:39
  2. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 18:20
  3. Ururu - Sarara - как да се използва?
    От bodlivez във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-12, 17:32
  4. Отговори: 64
    Последно: 13-07-12, 15:54
  5. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 19:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе