Страница 32 от 115 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #466

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Имам AN22HKS и е най-тих на "тих" режим на вентилатора. Фирмата трябва да ти е дала превод на дистанционното. На моят тих режим е иконата горе вдясно в раздела за вентилатор /на дистанционното/. Все пак пусни снимка на ДУ /или поне тип/, за да могат хората, които разбират да ти отговорят. Виж тук дали го няма твоето дистанционно: http://plovdivclima.blogspot.com/p/2.html Или тук:http://mmitaka.snimka.bg/other/daikin.613866
    Този пост е редактиран от SPSt; 20-10-13 в 20:55.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    3
    #467

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Имам AN22HKS и е най-тих на "тих" режим на вентилатора. Фирмата трябва да ти е дала превод на дистанционното. На моят тих режим е иконата горе вдясно в раздела за вентилатор /на дистанционното/. Все пак пусни снимка на ДУ /или поне тип/, за да могат хората, които разбират да ти отговорят. Виж тук дали го няма твоето дистанционно: Японски Климатици-Пловдив: ПРЕВОДИ на Дистанционни управления част 2 Или тук:Snimka.bg: DAIKIN - Други - mmitaka
    Дадъха ми превод ама няма упътване и понеже има доста функции и копчета не съм сигурен дали не трябва да включа нещо.Това е моето дистанционноSnimka.bg: DAIKIN - Други - mmitaka има и капак Snimka.bg: DAIKIN - Други - mmitaka Инъче го държа на сън и пак си бучи такъв, дори и като не духа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    22
    #468

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Насочил съм се към Dakin FTX50GV1B. Помещението е хол с кухненски бокс, южен, вътрешен, с ПВЦ дограма, междинен етаж. Кубатурата е 72 кубикa, площта е 28,5 м2. Ще го ползвам за отопление, като желаната температура е 22 градуса. Става дума за Велико Търново, а тук зимата температурите падат доста. До сега имах Мидеа 18-ка конвенционален. Топлеше,но и сметките за ток си ги биваше.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #469

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Бива, но зависи на каква цена ти го предлагат? Ако е новата, има и по-добри машини. Ако е старата няма по-добро.
    estqwerty, Kasap и tony34al харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    22
    #470

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Бива, но зависи на каква цена ти го предлагат? Ако е новата, има и по-добри машини. Ако е старата няма по-добро.
    Ами за 2100 лв с вкл; монтаж - не знам нова ли е или стара цената.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #471

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Нямам навика да настоявам. Всеки има глава на раменете си, но все пак, виж цените, но и сравни параметри и възможности:
    1. Toshiba RAS13SKVP2-E/RAS13SAVP2-E SUPER DAISEIKAI6
    Разликата в цените с Дайкина е около 100лв! Класовете са несравними!


    Mega одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #472

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    v5rov, не че дайкинчето е лоша машина, но за този бюджет има по добри предложения...tony34al ти е предложил едно от тях. Мога да допълня с General Fujitsu ASHG18LFCA, Hitachi RAK50PPA Performance, LG CS18AQ Deluxe Inverter V, Fujitsu AS-W40B2.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 21-11-13 в 07:52.
    Mega, mirandi и pap1918 харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #473

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от v5rov Виж публикацията
    Насочил съм се към Dakin FTX50GV1B. Помещението е хол с кухненски бокс, южен, вътрешен, с ПВЦ дограма, междинен етаж. Кубатурата е 72 кубикa, площта е 28,5 м2. Ще го ползвам за отопление, като желаната температура е 22 градуса. Става дума за Велико Търново, а тук зимата температурите падат доста. До сега имах Мидеа 18-ка конвенционален. Топлеше,но и сметките за ток си ги биваше.
    С 60-ка отоплявам 45м2 с отворен портал към още 12 антре + коридор.
    Кофтито на тази серия се дефростите на 50 минути. Ако поддържаш постоянна температура в помещението не са проблем. Проблем са ако половината ден ти е на 18 градуса и после искаш вечерта да качиш до 24. Тамън наближи желаната температура и дефрост. Другия проблем е, че заради тези дефрости замръзва тавата, т.к. малко вода се стича при дефрост и съответно докато се отече и замръзва ако навън е студено. Та външното тяло трябва да ти е някъде под ръка. Да му хвърляш по малко топла вода в тавата веднъж седмично за профилактика.

    Иначе машината е желязна. С 50-ка комшията топли над 50 м2. Климатикът му е до моята спалня - не го чувам. Тавата му не замръзва, защото постоянно тече вода Явно тези машини работят най-добре като са сложени в помещения дето са им по-мярка, а не да са слагат със запас и т.н.

    Обърни внимание, че дайкина е с най-голямото вътрешно тяло - и на размери и на кила и с най-голямото външно тяло от всичко дето са ти предложили.

  11. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #474

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    FTX50GV е добра машина ,тежка,но както каза Tweeg,трябва да бъде поставена на оразмерена стая,която пасва на възможностите на климатика.Аз също бих ти предложил да погледнеш Toshiba 16n3kv2-e & Toshiba 18n3kv2-e Suzumi също модели 2013г.В този ценови клас бих ти препоръчал да погледнеш и модела на ME SF50VE,всичките машини,които ти предложих са в ценови клас от 1900,00лв до 2100,00лв с монтаж.Прокарай ги и по REECL и ще останеш още по доволен.Но да знаеш че 16n3kv2-e не покрива изискванията но другите 2 го покриват.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #475

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    бе как аджеба 50кв.м. са по мярка на FTX50FV....................имал съм такъв климатик и той НЕ Е ЗА ТАЗИ КВАДРАТУРА,ако наистина искаш да ти е топло.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #476

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    И аз се чудя, от външното на климатика постоянно тече вода. Тавата миналата година не замръзна при комшията. Моята q замръзна 3 -4 пъти. Комшията твърди, че му било добре. То вярно, че преди с парното на ток стоеше на 18 градуса, ама сега твърди, че се е стоплил Та затова казвам, че тези машини явно трябва да работят без резерв за да се получават нещата.

  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #477

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Аз съм доволен от тоя Дайкин. Топлината му е много приятна, но 2100 лева не бих дал. Аз го купих за 1500 лева преди 3 години.
    Mega одобрява това.

  16. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #478

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    бе как аджеба 50кв.м. са по мярка на FTX50FV....................имал съм такъв климатик и той НЕ Е ЗА ТАЗИ КВАДРАТУРА,ако наистина искаш да ти е топло.
    Е как кога ,когато тавана ти е на височина 2 метра

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #479

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от powerful Виж публикацията
    Е как кога ,когато тавана ти е на височина 2 метра
    Той Дунди не знае, че форума се посещава и от хобити...
    Aleksandars, DUNDURMA, Mega и 1 други харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    22
    #480

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Аз съм доволен от тоя Дайкин. Топлината му е много приятна, но 2100 лева не бих дал. Аз го купих за 1500 лева преди 3 години.
    Важното е, че си доволен. Аз преди три години нямах 1500 лева за климатик, сега мога да прежаля 2 бона. Продава ми го мой познат и като поразгледахме това което предлага, се спряхме на този модел. Освен това може да ми пласира и старата Мидеа, та да избия още някой лев. При теб има ли го този проблем с честите дерфости и изобщо проблем ли е това?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 115 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе