Страница 1 от 171 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    4
    #1

    Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Търся впечатления от притежателите на климатици с марката DAIKIN.
    Забелязах,че малко хора ги споменават въобще.Аз имам инвертор, модел 22FTNS (японски) от година,но не съм имал възможност да видя как работи при ГОЛЯМ студ.Ако имате впечатления-пишете.



    Както каза един приятел - като видиш замръзнал DAIKIN ми се обади,да го видя и аз...

  2.  
     
  3. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #2

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    kilikanzer,аз ползвам клими от тази марка от миналата година.Два модела са -UX-серията и GTNS/японски на 100v/.Наистина миналата зима не беше зима и надали някой ще ти каже как са се справяли климите му ,независимо каква марка са.Мога само да кажа че се чувствам много комфортно с тях,тихи са,размразяват когато трябва и естествено най-важното -отопляват ми помещенията ,за които съм ги купил.Много добри машини по лично мое мнение.Не мисля че ще има проблем и твоята машина с отоплението.За охлаждането-всички марки,даже и кучите се справят.Пресен пример-предишния ми климатик с марката CROWN,вече трета година бачка без отказ,подарих го на нашите,вчера го пуснах на охлаждане-без да се замисля прави спалнята фризер.Чисти филтрите на твоята машинка и когато има гръмотевични бури-изключвай от контакта/да си го ползваш по-дълго време/!

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    daikin са климатици от много висок клас (както ще ти подскаже и цената)

    фирма с традиции в отоплението/охлаждането, като мен лично най-много са ме впечатлили с лъчистото си отопление. когато преди време се занимавах с внос на техника имах контакти с вносителите им в България и оттам знам малко повечеко, та затова с чисто сърце мога да ти кажа "споко, направил си добър избор"

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Ако беше европейски модел щях да ти дам точна инфрмация как се справя климатика при ниски нетмператури. Тази информация не е тайна и се предоставя от производителите на климатици. При всички случаи ще те топли до много ниски температури. Те конвенционалните даикин топлят пък какво остава за инвертора.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Както каза един познат от подръжките на климатици - "Това е Мерцедеса при климатиците"

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Имам един DAIKIN F226TBY-W конвенционален, японски от 2 години спокойно мога да кажа, че е по-добър от някой инвертори.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    61
    #7

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Имаме два климатика Дайкин, от легалните такива. Единият е FTXG-E серията, другият е FVXS-B (подовият тип). И от двата сме супер доволни.
    Първият е с уникален дизайн и невероятната функция "комфорт" (гледам, че вече и в други модели почнаха да вкарват подобно обдухване). А вторият за мен е най-доброто решение за спалня! Никакво течение не се усеща! Мога само да ги хваля тез "другарчета"

    Вярно, че тази зима хич не беше и студена, но пък през мъгливия ноември направихме сравнение с климатиците на съседите - кой бръмчеше като трактор, кой кога размразяваше... сещаш се кой беше "номер 1" , ест. Дайкин.
    Това са перфектни климатици.

  10. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #8

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка


    хехехе, темата трябваше да се казва- ФЕН КЛУБ НА DAIKIN

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    4
    #9

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Jackas, името на темата си е добро-аз не търся мнението само на доволните притежатели на марката.Възможно ли е пък всички собственици на DAIKIN да са само такива?
    Към Julian: чувал съм че DAIKIN европейско производство е доста по-далеч като изпълнение(х-ки) от японския си събрат, доколко е вярно?

    P.S. Онзи ден видях модел произведен в Чехия.

  12. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #10

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    kilikanzer,нема защо да се държимТова че ги правят в Пилзен доста отдавна се знае.Относно "изпълнението" на белгийските или пилзенските машини...gsm13 има такава и доколкото знам от нея работи отлично.Jackas,според мен това не е фенклуб,доста назад бях писал че и аз съм имал проблем с едната ми машина,така че не си прав.Аз мисля че е съвсем нормално да се случват и такива неща на реномирани марки-колко пъти съм чел че някой известен автомобилен концерн прибира някоя от сериите си за производствен дефект...Аз не пиша тук за да си хваля климатиците...просто човека попита и аз му отговарям.След като проблема по единия ми беше отстранен съм нямал абсолютно никакви проблеми!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    kilikanzer1976 при всички японски марки е така. Най-новото излиза първо на японския пазар. Не че производството което е за Европа и Америка е некачествено просто не е най-новото като технология в областта.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    61
    #12

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от kilikanzer1976
    ...Към Julian: чувал съм че DAIKIN европейско производство е доста по-далеч като изпълнение(х-ки) от японския си събрат, доколко е вярно?
    P.S. Онзи ден видях модел произведен (дръжте се) в Чехия.
    Не съм Julian, но подовият ни климатик (FVXS модела) е произведен в Белгия. Работи перфектно! Изпитан стар модел, няма грешка.
    Другият климатик, дойде "Произведен в Япония", защото беше последният нов модел на Дайкин, и все още не се произвеждаше в европейските им заводи.

    А това, че има заводи в Европа прави цената на тази марка климатици по-достъпна, както и спедицията по-бърза, подмяната на частите също.
    За мен е по-рисково да се закупува "японски" нелегален Дайкин, с видиш ли по-добри техн. показатели, отколкото легално внесения такъв, но предназначен за ЕС, но това е мое лично мнение! Пък и според мен най-добре е да се закупуват такива скъпи климатици от официален представител, още повече, че сега вече сме и част от европейската общност.

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #13

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Кво ви става бе хора, къде ви е чувството за хумор? Само допреди няколко дни бях на крачка от DAIKIN-S25FTNS (100v.), много ми хареса, но се отказах заради некачествения ток който имам вкъщи + тези трансформатори......стори ми се не добра идея. Спрях се пак на Fujitsu.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    4
    #14

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Благодаря на всички за споделеното.
    А някой има ли идея откъде да намеря Manual
    за 22FTNS,понеже дистанционното е с йероглифи.Миналата година се порових и с помощта на 1-2 уеб транслатора и техн. познания се оправих,но да кажем не ми е много ясна "антимухъл"(antimould) опцията.Включил съм я но не съм сигурен кога и как работи.
    Доколкото прочетох (и тук във форума) се включва вентилатора след режима охлаждане на опред. период.Така ли е?

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    На бъпроса трявба да ти отговорят пръвържениците на климатици контрабанда и втпра употреба.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 171 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: Днес, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе