Вижте резултатите от анкетата: ДОВОЛНИ ЛИ СТЕ ОТ МАРКАТА

Гласували
36. Не можете да гласувате в тази анкета
  • НЕ

    24 66.67%
  • ДА

    12 33.33%
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    1
    #1

    OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Здравейте на всички които се интересуват т климатиците осака,
    Въпреки добрият СОР и надписите по табелите на климатиците имайте в предвид че нищо от написаното там е истина,да не говорим и отговорноста на фирмите които монтират-никъква отговорност,просто вземане по 30-40лв. на година за уж профилактика - само подписване на гаранционната карта, за увеличаване на гаранцията която е напълно безмислена.
    Казвам го от опит и за това държа да го споделя ,за да няма и други недоволни и ядосващи се като мен.
    При покупката на първите ми 2 климатика след първата седмица единият започна със проблемите,след обаждане в сервиза и след 3-кратното им идване и констатиране че на климатика нищо му няма,последният път все пак го свалиха и го пратиха в Бургас-ЕКО КЛИМА,и какво се оказа-СМЯНА НА КОМПРЕСОР-а уж нищо му нямаше.
    При покупката тази година на климатик пак от същата марка /кой ме накара не знам/,пак проблеми,и пак според техниците всичко е ОК,но за мен не е.Следва обаждане в ЕКО КЛИМА,молба за отстраняване на проблема но пак нищо-разговаряли със фирмата монтирала го и всичко било ОК и това е.

    ЗАТОВА,НИКОГА НЕ КУПУВАЙТЕ ТЕЗИ БОКЛУЦИ ЗАЩОТО ЕДНО ЧЕ НЕ СА КАЧЕСТВЕНИ,А НА ВСИЧКО ТОВА ОТГОРЕ И НЯМАТ НИКОЙ ЗАД ГЪРБА СИ/ЕКО КЛИМА/-ПРОСТО ХВЪРЛЕНИ ПАРИ НА ВЯТЪРА/АКО СЛУЧАЙНО НЯКОЙ НЕ СЕ УЛУЧИ/.ДАЙТЕ МАЛКО ПОВЕЧЕ НО СИ КУПЕТЕ НЕЩО КАЧЕСТВЕНО ,КОЕТО С ВРЕМЕТО ЩЕ СИ ВЪРНЕ НАДЦЕНКАТА ОТ ИКОНОМИЯТА А ВИЕ ЩЕ СТЕ ДОВОЛНИ И НЯМА ДА ИМАТЕ ИЗЛИШНИ ГЛАВОБОЛИЯ С НЕСЕРИОЗНИ ФИРМИ!!!



  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #2

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от nach
    същата марка /кой ме накара не знам/

    Удари му един шамар и от мен (на този който те накара)

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1
    #3

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Дъщеря ми купи Осака9 - нямаше проблеми няколко години допреди 2 месеца, когато спря да работи. И започна ходенето по мъките. Обадих се в сервиза, дойдоха двама техници в къщи, отвориха го, почистиха го и - изгорял мотор. Дотук добре. Предложиха да го отремонтират за 45лв., но аз исках нов - 60лв. Започнаха едни нервни спорове, не знаели дали въобще ще ми намерят такъв, трябвало да им го изпратят от Бургас, не се знаело дали ще стане до 1 месец и т. н., но аз не отстъпих - нов. Ядосаха се /после ще се разбере защо/ и започнаха да ми изреждат едни суми: 12лв. за диагностика; 30 лв. за профилактика; 60 лв. за нов мотор; 24 лв. за монтаж и т.н. Плащах без официален документ, само срещу хвърчащ приходен касов ордер, който не знаеха как да попълнят, кой да го подпише и т.н. Като си тръгваха ги помолих да ми се обадят в понеделник /първото им посещение беше в събота/, за да ми кажат има ли наистина в Бургас такъв мотор и ако има като пристигне във Варна да ми се обадят няколко дни преди монтажа му, за да си взема почивен ден и да си бъда у дома. Никакво обаждане. Във вторник им звъня - все едно че не разбират български, нямат отговор има ли такъв мотор, какво да правя. Пак ги моля да ме прозвънят предварително. След две седмици в събота /всички сме по работа извън града/ ми звънят и казват, че ще дойдат след 10 мин. за монтажа - това беще предварителното им прозвъняване - 10 мин. Пак скандали, пак нерви, затварят телефона и т.н. След като много пъти ги прозвънявах, обещаха ми следващата събота. Стана. Монтираха мотора, платих всичките пари, които поискаха /пак само с ПКО/, ПЛАТИХ СИ И НОВИЯ МОТОР, А ТЕ МИ ВЗЕХА МОЯ СТАРИЯ, ЗАЩОТО ТАКАВА БИЛА ПОЛИТИКАТА ИМ, А И НЯМАЛО КАК ДА СЕ ОТЧЕТАТ. За какво отчитане става дума, аз си плащам новия, стария е моя собственост. Имам свидетели - имах други майстори в къщи, бяха изумени. Климатика не е гаранционен, аз си плащам всичко, а те ми прибират моя развален мотор!!! Може би ще го предложат след ремонт на други като мен!!! Правете си сами изводите, но за мен и семейството ми - никога ЕКОКЛИМА!!!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Ами сам си си виновен. Защо не си приел да ти ремонтират мотора. При Осака се купува от китай най-евтиното и няма как да имат части за всички продадени модели. Хората са ти предложили най-добрия вариант за теб. Между другото можело е да ползваш услугите и на друг сервиз. 100% е сигурно, че старият мотор ще се ремонтира и ще се сложи на друг климатик.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #5

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    кога някой ще осъди шефа на екоклима-тоз мишок,дето лъже хората,че осака са с компресор на тошиба.стига сте купували боклуци за лев на кило,а се замислете що ЛАДАТА стува 10000лв.,а МЕРЦЕДЕСА 100000........................миналата година ГЕОРГИ ИВАНОВ,дари няколко детски градини с клими ОСАКА.....то не бе медийни изяви,то не бяха правежи..................то за евтини боклуци и хубави жени-всеки се натиска.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    2
    #6

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Правилно, по принцип доколкото знам климатиците ОСАКА са от най евтиния клас - но сравнително качествени (но да не забравяме че са от ЕВТИНИЯ КЛАС)

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #7

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Да споделя и аз. Имам пет осаки /две 17-ски на седем-осем години, две 24-ки на 3 години и една девятка на три години/. До момента никакъв проблем с 17-ските и 24-ките. Служат ми безотказно и при -20 градуса. 9-ката само проблеми и като за капак миналата година изгоря компресора. Климатика бе изчислен от "специалистите" на ТЕХНОМАРКЕТ. Ремонтираха го всеки месец и сменяха по нещо, докато не изпуши компресора. Извиках друга фирма и се оказа , че олигофрените сложили малък климатик, който не може да ме стопли и за да компенсират решили да предозират фреона. Така, че според мен много зависи кой ще ти монтира и поддържа климатика. От днес имам и едно ФУДЖИ 24-ка, инвертор. Ще видя каква е разликата и ще споделя.

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #8

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Разликата ще е голяма.
    Със здраве да си го ползваш.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #9

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Благодаря angel

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Има се в предвид марката FUJI продавана от Еко-клима, която пак си е Osaka но под друго наименование.

    Не става въпрос за марката Fuji Electric.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Че те още продават ли ги тези ФУДЖИ, бяха с едни зелени надписи, KFR бяха.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #12

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Има се в предвид точно FUJI ELECTRIC и не знам с какво ти показах какво се има в предвид.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    След обясненията, че имаш 5 броя Осаки, които работят безпроблемно и с които до сега си нямал проблеми в раздела на Осака споменаваш, че си си купил FUJI, а тази марка е на Еко-клима, както и Осака.

    Стори ми се логично след като до толкова си бил, а и в момента си доволен от климатиците Осака пак да си купиш такъв, но.......... както виждаме с логиката до тук. Чудя се какво ли може да се е объркало или защо така сега си решил да вземеш нещо друго.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Лампите са му примигвали на човека като се стартира компресора. Осака... няма такъв климатик по света.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #15

    Re:OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка

    Нищо не се е объркало, просто исках да намаля малко месечните си разходи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1721
    Последно: Днес, 13:15
  2. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 15:12
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 06:09
  4. Солар Клима - не правете тази грешка никога!!!
    От relaxxx във форум Черен списък
    Отговори: 23
    Последно: 27-08-09, 00:41
  5. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 14:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе