Страница 51 от 115 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 1721

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #751

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    давай патентовай , че не мога да спя вече да чакам.
    CAM_0477.jpgCAM_0478.jpg

    По време на снеговалеж и мъгла не действа.Дефроства си на всеки 50 минути до 70 минути.Ако снеговалежа е при положителни температури като вчера и днес(2.5- 3.8 градуса)може и по-рядко, на час и половина- два часа.

    В останалото време когато не вали сняг или няма мъгла - и ако имате късмет дефрост на 150 минути до 210 -270 минути при зададена вътре 23 градуса. При зададена 24-26 градуса периода за дефрост се увеличава на до 300 -330 минути.

    Горното го правите на собствена отговорност.Няма "гарантиран ефект".Преди да започнете погледнете тарифата на Александарс за поправка на датчици и за таксуване на сервизни услуги извън гр.Пловдив , че да няма по мой адрес ...

    Това според мен е според климатичния регион в който сте.В други климатични региони резултатът може да е различен.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #752

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Тоя датчик няма смисъл да го местите,никаква файда.При мен първата година бях махнал решетката и го бях забил там,после си я сложих и разлика няма.Дефроса никой не може да го разбере кога ще го направи,но при 1-2гр. с мъгла и сняг дефроства,но ти забелязал ли си при 1-2гр. как спира климатика за 1мин.(не както при ОН-ОФ)и все едно ще прави дефрост ама не,и пак тръгва сякаш някое от условията за размразяване липсва ,и по нулата се случва същото.Значи в петък вечерта и в събота като заваля снега Дайкина и Тошибата на комшията дефростваха по едно и също време горе-долу,виждам и двете външни тела много добре и побеляваха еднакво бързо.


    В останалото време когато не вали сняг или няма мъгла - и ако имате късмет дефрост на 150 минути до 210 -270 минути при зададена вътре 23 градуса. При зададена 24-26 градуса периода за дефрост се увеличава на до 300 -330 минути.
    Искаш да кажеш,че при 2-3-4-5-6....гр. пак ти прави размразяване дори и на 300мин?При мен не е така,не побелее ли питата плътно няма размразяване.
    Този пост е редактиран от necata2; 08-03-15 в 19:33.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #753

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    За мен "има файда".

    Над 3.3 градуса не съм го видял да дефроства.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #754

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Ок,те от 3гр. на долу и другите ми клими ако имат нужда размразяват,не е само при Дайкина.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #755

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    трябва да се излъже датчика за външна темп че е -20 -25 навън - тогава прави едни бързи дефрости - за мен това е начина.

    мерси на джъстифи че сподели - ще се тества някога може би.

    не е ясно къде е сложен - пъхнат е под капака и се опира в питата? не го виждам на снимката.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #756

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Застъпен е с "краче" на решетката към питата да "не се измъква" като преди това е леко подпъхнат под капака(колкото може толкова) без да се напъва излишно.

    При мен бързи дефрости няма.Най-късият/бързият е 5 минути.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #757

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Според мен няма да има ефект от местенето на въздушния датчик. За дефростите отговаря външния тръбен датчик. При панасониците поне е така, вероятно и при другите марки.
    При мен дефростите се оправиха с преместване на външния тръбен датчик.
    Лошото е, че трябва да се разглобява почти целия климатик.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #758

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Още 2008г.имаше колега който 2месеца се мъчеше да разбере как е дефроса на Дайкин,местише и смемяше датчици с различни съпротивления и на края се отказа,постигаше резултат за24ч.и после пак сам си променяше настройките така,че няма смисъл да се мъчите с този датчик.Някои може да си спомня тази тема.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #759

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Застъпен е с "краче" на решетката към питата да "не се измъква" като преди това е леко подпъхнат под капака(колкото може толкова) без да се напъва излишно.

    При мен бързи дефрости няма.Най-късият/бързият е 5 минути.
    5-6 мин е много по-добре от 12.

    има логика защото когато е на отопление топлообменика е по-студен от околната температура и явно ще лъже машината. ще пробвам догодина ако ще опалвам дайкина - дано да има за какво.

    миналата седмица ми се наложи извънредно да се топля във варна - и съм вече от феновете на радиаторите ! ама от тези за 20 лева , като се върна ще има снимков мат-рял и пълно ревю.

  12. gfx
    gfx е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    3
    #760

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Още 2008г.имаше колега който 2месеца се мъчеше да разбере как е дефроса на Дайкин,местeше и сменяше датчици с различни съпротивления и на края се отказа,постигаше резултат за24ч.и после пак сам си променяше настройките така,че няма смисъл да се мъчите с този датчик.Някои може да си спомня тази тема.
    Щом като не размразява когато стане топло, значи може да се излъже. Колегата сигурно не е знаел как работи дефроста и е действал на сляпо, затова не е успял. При панасониците има подробно описан алгоритъм за дефрост и като го погледнеш, ти става ясно кое трябва да се бутне, да не дефроства често.

    И без това зимата вече свърши, няма смисъл да се заигравате с дефрости и местене на датчици. Оставете модификациите за следващата година.

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    5
    #761

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте,

    Днес поисках оферта за климатик от една фирма. Помещението е 17 кв.м. с тераса, която не е остъклена и е с южно изложение и външна стена със източно изложение. Другите две стени са вътрешни една от които е на всекидневната, която е отопляема, а последната четвърта (вътрешна) стена е към стая която не се отоплява. Помещението е хол, в който също така се спи вечер. Сградата е тухлена кооперация на 15 г., като аз съм на втория етаж. Няма изолация, а дограмата е дървена. Офертата която ми изпратиха от фирмата е за климатична сплит система Daikin с инверторно управление за висок стенен монтаж серия ЕКО КОМФОРТ, модел FTXB35C/RXB35C , с параметри Qохл.3,3kW,Qот.3,5 kW.Габаритни размери на вътрешно тяло (в/ш/д) - 283x770x216mm. SEER-6.05/А+ SCOP-4.06/А+. Какво е мнението Ви за дадения модел спрямо стаята ? Климатика ще се използва като единствен отоплителен уред, но също така и за охлаждане лятото. Имате ли преки впечетления или пък може би други предложения ? Благодаря Ви предварително.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #762

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    модела е нов ,не е презимувал .. моето мнение е ,че ще топли като за 800 лв

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #763

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Няма да има проблеми в това помещение.Дайкин са много тихи,с шума няма да имате проблеми и със спането.Цената няма да я коментирам,тя е без конкуренция.Скоро се очакват още шокиращи цени от марката.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    5
    #764

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    ATXB-C | Daikin Като шокиращи цени може би имаш предвид това ? Не го виждам никъде все още в България

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #765

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    навсякъде го има 850 лв е

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 23:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 21:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 06:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 14:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 13:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе