Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 52

запитване за климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #16

    Re:запитване за климатик

    Аз имам FTX50GV и не съм забелязал да прави дефрост на 45 минути дори при -3/+3 с голяма влажност и снеговалеж. При суха пита пък е абсурд. Никога не съм го виждал.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #17

    Re:запитване за климатик

    Не е само на време, зависи и от това доколко среща затруднение да постигне зададената температура в помещението. Ако я постига лесно дефроства рядко.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #18

    Re:запитване за климатик

    ... Колкото до класациите за надежност. Личното ми мнение е, че трябва да се правят за модели не за марки. Има добри и не толкова добри модели. Както при колите и всичко друго.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #19

    Re:запитване за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Колкото до класациите за надежност. Личното ми мнение е, че трябва да се правят за модели не за марки. Има добри и не толкова добри модели. Както при колите и всичко друго.
    Абсолютно вярно !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #20

    Re:запитване за климатик

    Здравеите......Напълно съм съгласен със всичките постове на колегата Mega.....Цялата сериа FTX e с ниско качество.Бях собственик на един такъв климатик FTX35JV за 14кв/м...честите и ненужни дефрости през 28..34...44...мин. ме принудиха да го заменя с professional...серията...даже и на температури около нулата се дефростваше около 8-10 мин. за няма нужда.Следствие на дефроста
    стаята изтива а за целият ден ако се изчисли...има 2 часа.минимум..антифункционалност за която си плашаш и стоиш на студено....Това е от мен .

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #21

    Re:запитване за климатик

    ... Не съм казал такова нещо колега! Казах, че за парите си няма аналог и по-специално от FTX50 нагоре. До сега нямаме проблем с нито една FTX50-ка! Единственото което казвам е, че този дефрост през 45 минути дразни много. Но дори и аз бих го преглътнал на фона на другите и предимства! Освен това не сравнявай FTX25 и FTX35 с FTX50/60/71.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #22

    Re:запитване за климатик

    ами темата не е за сравнения а да насочим човека какъв климатик да си вземе...не се надценяваи толкова просто дадох за пример твоите постове на човека,които малко си противоречат..Така че бих казал на всеки да избягва да купува тази серия..FTX. и не е само дефроста. Не си заслужава парите има по -добри климатици за тази сума която е посочил . Да се насочи към друга марка....това е от мен ако иска да ме слуша нека тои сам да си предцени .Фуджитсуто което е дадено от предните постове е прекрасен пример.....това е

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #23

    Re:запитване за климатик

    Имам FTXS35G в стая 34 кв.м. южно изложение и последен етаж.На отопление нямам никакви проблеми.Задавам 22 градуса а в най отдалечения край на стаята е 23 и нещо,това при външна температура -18 градуса и вентилатор на 4 степен.Идва ми малък на охлаждане,не на отопление.Но аз обичам повече хладничко а не като някой 25,26 градуса.
    Ако сега трябваше да си купувам климатик бих си взел FTXS42G и то само и само заради охлаждането.Надявам се да съм бил полезен.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #24

    Re:запитване за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от TODORIN777
    Здравеите......Напълно съм съгласен със всичките постове на колегата Mega.....Цялата сериа FTX e с ниско качество.Бях собственик на един такъв климатик FTX35JV за 14кв/м...честите и ненужни дефрости през 28..34...44...мин. ме принудиха да го заменя с professional...серията...даже и на температури около нулата се дефростваше около 8-10 мин. за няма нужда.Следствие на дефроста
    стаята изтива а за целият ден ако се изчисли...има 2 часа.минимум..антифункционалност за която си плашаш и стоиш на студено....Това е от мен .
    неразбрах от professional ftxs доволен ли си или не след замяната ?

    иначе за професионалната серия богат източник е темата за подовите дайкини, стикната е по-горе. там са подово втрешно тяло с външно rxs които се ползват при ftxs , някои от комбинациите за подови са по-йофтини от ftxs и може да се вземат впредвид ако се избира ftxs.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #25

    Re:запитване за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от TODORIN777
    Здравеите......Напълно съм съгласен със всичките постове на колегата Mega.....Цялата сериа FTX e с ниско качество.Бях собственик на един такъв климатик FTX35JV за 14кв/м...честите и ненужни дефрости през 28..34...44...мин. ме принудиха да го заменя с professional...серията...даже и на температури около нулата се дефростваше около 8-10 мин. за няма нужда.Следствие на дефроста
    стаята изтива а за целият ден ако се изчисли...има 2 часа.минимум..антифункционалност за която си плашаш и стоиш на студено....Това е от мен .

    +1 !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #26

    Re:запитване за климатик

    estqwerty......Да доволен съм смених го с ftxs25G няма нищо общо с ftx35jv.....никакви забележки..цена, качество енергиина ефективност ,дефрост...един два пъти на ден при минусови температури и то само ако има защо...това е...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #27

    Re:запитване за климатик

    Мнението на последните двама да се вземе под особенно внимание.
    Винаги се разводняват добрите мнения със подобни небивалици.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #28

    Re:запитване за климатик

    ferdi....Кой трябва да ни взима под внимание....и за какви небивалици...имаш предвид.Едвам yспях да се отърва от fth35.Добре, че фирмата беше коректна за да го смени...според теб защо....Ще ти кажа-те знаеха за проблемите на тази серия относно неприятният дефрост и напълно се съгласиха.Ако по-рано имаше тука хора ,които наистина да помагат в избора на климатик, те щяха да ни предупредят, а не да се чудят как да ги набутат на нищо и не подозиращите хора....Така, че изпусни малко парата ,нито някой от нас е по - глупав, нито някой като тебе е по - умен.И стига препоръчвайте тази серия за отопление FTX60 и FTX71 си е енергиен клас B.A не както много фирми ги предлагат за A клас...А по мое мнение цялата серия е такъв клас B за (отопление) поради честият дефрост...Нека да го знаят всички ,които са се насочили да ги купуват от тук на сетне хората да си преценят.....

  17. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #29

    Re:запитване за климатик

    http://www.kondicionery.od.ua/stat4.php - рейтингът по надежнст,е верно е направен от ония "извънземни" русите, но все пак е нещо

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #30

    Re:запитване за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от TODORIN777
    ferdi....Кои трябва да ни взима под внимание....и за какви не бивалици...имаш предвид.Едвам оспях да се отърва от fth35 добре че фирмата беше коректна за да го смени...според теб защо....Ще ти кажа те знаеха за проблемите на тази серия относно неприятният дефрост и напълно се съгласиха.Ако по рано имаше тука хора ,които наистина да помагат в избора на климатик те щяха да ни предупредят а не да се чудят как да ги набутат на нищо и не подозиращите хора....Така че изпусни малко парата ,нито някои от нас е по - глупав нито някои като тебе е по - умен.И стига препоръчваите тази сериа за отопление FTX60 и FTX71 си е енергиен клас B.A не както много фирми ги предлагат за A клас...А по- мое мнение цялата серия е такъв клас B за (отопление) поради честият дефрост...Нека да го знаят всички ,които са се насочили да ги копуват от тук на сетне хората да си предценят.....

    Ама ти гледам хем си нов тука, хем не четеш добре. Има доста теми да прегледаш тука преди да пишеш толкова възбуден. И забележи какво препоръчват колегите, а то е следното: Daikin FTX50/60/71 GV не е най-добрата машина! Това е една от най-добрите машини за цената си. Която и да е конкурента фирма за 18-ка започваш от над 2000 лева. Сега в тази класация изобщо не са малките FTX25/35. колеги не ги препоръчват и си в заблуда, че някой ги препоръчва! Освен това като избира климатик защо купи най-евтиния а после всички са ти виновни. Защо не извади пари за едни Daisekai? Изобщо нямаш право да обвиняваш никой тук. Ако някой трябва да ти обясни кой климатик какво може, това е фирмата на която си се доверил. Ако не си доволен както се е случило се оплакваш на тях.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. запитване за климатик TOSHIBA - RAS-2212D DAISEIKAI
    От nakatasan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 7
    Последно: 07-08-14, 15:28
  2. Запитване ?
    От nikolin във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 30-08-12, 22:59
  3. Запитване.
    От Razbira4 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 06-03-12, 22:43
  4. запитване за стойка на климатик
    От liquidotensione във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 26-12-11, 17:27
  5. ЗАПИТВАНЕ
    От comunikator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-10, 00:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе