Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 63
Like Tree1Одобрявам

Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #31

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    За мен този Дайкин е малко шумен (въздушната струя) и е обикновен климатик, а не някакъв феномен освен по поносимата цена. Зимата правеше някви бъгави дефрости при + 7 + 10 градуса и зададени вътре 18, чак като се прибера и му вдигна на 22-24 и си стопяваше леда отвън и спираше вибрациите-явно софтуера нещо... Та когато навън е примерно над +5 се принуждавах да го изключвах денем когато няма никой в стаята, за да не събира лед по питата и го пусках като се прибера на 22 и тогава си работи нормално. Другия вариант е да го държа нонстоп на 22-24 - тогава дефроста е ОК, ама и от енергото се радват на повече приходи. Когато навън е под нулата също работи добре и си топли. При периода с над една седмица и минус -5 -10 и повече тавата му замръзва и съм му я подгрявал с пистолет с горещ въздух, за да пикае от където трябва, а не като някой дето му е заял ципа на дънките . Толкова ли е трудно и скъпо да му направят по широка дупката или поне още 2-3 дупки или един нагревател в тавата ако ще и с ръчно пускане и да няма такива проблеми - тук не е Петрич нито южна Италия ?
    И защо вносителите вдигат цените? Заради горивото ли-не съм чул да са се вдигнали навлата на международните превози. Явно почва засилено търсене на климатици и гледат да лапнат повече пари. Прецакан е винаги крайния потребител.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #32

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Абсолютно си прав, Ники72. Според анонсирането на ниска цена това беше много мъдър ход от страна на Дайкин, като производител. Но те са всъщност много умни, за разлика от Panasonic, които правят всичко възможно да закопаят тяхната си марка. Ето и сравнение между 2-те марки: докато Дайкин направи 3 фабрики в Европа, Panasonic увеличаваше броя на йоните подавани от климатика. Всеки сам да прецени кой ход е по-подходящ. Това беше малко лирическо отклонение. Иначе по темата защо са умни. Разликата в доставните цени между FTX50 и FTX35 беше познайте колко 118 лв с ДДС. А FTX35 въобще не блести с нищо (малко външно тяло, слаби параметри), докато 50-ката е съвсем различна история. Според мен този модел (тук сигурно се повтарям беше съзнателно спонсориран и продаван на загуба от производителя Дайкин), като цената му се компенсираше от VRF, канални, касетки и всички други продукти, които фирмата предлага. По този начин те си популяризираха марката и накараха всички да питат само и единствено за нея. И докато губеха от всяка продажба на 50-ка (донякъде на 60-ка) печелеха много от всяка друга продажба. Според мен реалната цена на 25 и 35 трябва да е поне 10% надолу (или да подобрят с 10-на процента параметрите), но нали отнякъде общия резултат трябва да излиза?! Вносителите образуват цените си на база цени дадени им от производители + разходи включително и транспортни (а те в този период се вдигат визирам морското навло)

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #33

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Сякаш темата се поизмести малко, човека питаше за съвети относно качествата му и колко ще му е полезен.

    А то стана малка лекция по ценообразуване, спекула и основи на търговията в България. За което нямам нищо против - обичам да видя мненията и на другите по тази материя .

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #34

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Съжалявам ако съм надул малко повече от необходимото главите на всички, но между редовете трябва да се прочете, че този модел винаги е бил със сбъркана цена, поради причини изложени по-горе. И уви, който взел взел. Сега просто нещата си дойдоха на мястото. Освен това мисля, че след време ще се вдигнат и цените на заместващия модел FTXN предполагам с около 10-тина процента. Сега няма да го направят, защото чисто психологически ще има огромен отлив от най-продаваемите модели и ще загубят пазар (или това, за което са работили през последните няколко години). С това приключвам темата за един много хубав климатик, който най-накрая си намери правилното място на пазара, колкото и да е неприятно това за всички нас

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #35

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    И на края какво, да го взимам или не. Запазил съм го и ме чакат.

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #36

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nikopanov
    И на края какво, да го взимам или не. Запазил съм го и ме чакат.
    Е, след толкова много изчерпателни отговори ,ако не си си съставил мнение по въпроса... чу и потребители и търговци- би трябвало да са узрели нещата.

  8.  
     
  9. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #37

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    1.Дайкина FTX50 си подухва напълно нормално, особенно ако се ползва на 1-ва или "тиха" скорост.
    2. Като мощност никога няма да те предаде- запазва си посочената максимална мощност и при -10 градуса- тестван е
    3. Отоплява 55 квадрата не добре изолиран апартамент

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #38

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Е, след толкова много изчерпателни отговори ,ако не си си съставил мнение по въпроса... чу и потребители и търговци- би трябвало да са узрели нещата.
    Добре казано diksanal

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    7
    #39

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Здравейте, мисля да си взема и аз една такава машинка за около 36км2. Цената с монтажа е 1800лв. добре ли е?

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #40

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Екстра е!

    Ако... си перфектно изолиран / жител си на град в югозападна България / не смяташ, да се отопляваш с нея през зимата.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #41

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от diavolovam
    Здравейте, мисля да си взема и аз една такава машинка за около 36км2. Цената с монтажа е 1800лв. добре ли е?
    За 36 км2 ще ти малее доста, но за 36 м2 е супер. Стига да не си в много студено жилище или без изолация. Уговорката е, че съветите тук са само ориентировъчни! Желателно е да си извикаш фирмата на която си се спрял на оглед. Предписването на климатик във форума е като лекар да ти постави диагноза по телефона!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #42

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от diavolovam
    Цената с монтажа е 1800лв. добре ли е?
    Добра си е цената-повечето оферти са нагоре без монтаж.

  16. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #43

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Не се и замисляй за друго, FTX50 топли 55-60 КВАДРАТНИ МЕТРА без проблем в средна хубост апартамент(откъм топлоизолация де), да не говорим че в едно заведение на 2 етажа топли над 100КВАДРАТНИ МЕТРА.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #44

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    че в едно заведение на 2 етажа топли над 100КВАДРАТНИ МЕТРА.
    Думата "топли" в конкретната ситуация е малко условно понятие, особено в заведение. В такава ситуация, поддържаната температура не е същата като в жилищна площ. А има и други фактори, оказващи влияние, така че това твърдение не бих казал, че подходящо в подобна ситуация за съвет насочен към конкретна машина.

  18. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #45

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Абсолютно съм съгласен с казаното, въпреки че до тогава въпросното заведение беше топлено-недотоплено, охладено-недоохладено с една 24-ка LG плюс още едно NEO 18-ка инверторна.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1307947688[/time]_________________________________________________

    LG-то е мултисплит с 2-тела 12-ки, и също е инверторно DC, докато NEO-то е AC

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. мнения за Daikin FTX50GV/RX50GV COMFORT
    От tiksi във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-14, 17:49
  2. Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV
    От geri_68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 18
    Последно: 19-01-11, 13:12
  3. Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV
    От geri_68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-11, 09:41
  4. Daikin FTX50GV/RX50GV - бил направен за температури до -7°С ?
    От Arn0ld Tomas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-09-10, 08:25
  5. Добър избор ли е Daikin FTX50GV/RX50GV?
    От todesto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 16
    Последно: 28-09-10, 07:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе